فهرست شرکت‌های فعال در خدمات ابری با بالاترین سطح درآمدها

فهرست 9 شرکت که بیشترین سهم بازار جهانی خدمات رایانش ابری را در اختیار دارند و تاثیرگذارترین مراکز در این زمینه محسوب می‌شوند در حالی منتشر شد که ارزش این بازار در فصل پایانی سال 2020 میلادی به بیش از 53 میلیارد دلار رسید و طی آن مرکز توسعه خدمات ابری Cloud گوگل با 46.6 درصد توانست بیشترین رشد را از آن خود کند و شرکت‌های IBM و SAP نیز هرکدام با 8 درصد در رتبه‌های پایین‌تر این لیست قرار گرفتند.
در فهرست برترین شرکت‌های فعال در حوزه خدمات رایانش ابری مایکروسافت رتبه اول را از آن خود کرد و Cloud گوگل سوم شد. در این لیست شرکت SAP توانست عنوان پنجم را به خود اختصاص دهد و اوراکل در جایگاه ششم بایستد. همچنین مرکز ServiceNow رتبه هفتم و IBM هم رتبه نهم را به دست آورد. رتبه‌های در نظر گرفته شده برای این شرکت‌ها مربوط به نرخ رشد درآمد ابری در سه ماه پایانی سال 2020 میلادی را نشان می‌دهد.
نخستین نکته‌ای که از انتشار گزارش مذکور به دست آمد این بود که خدمات رایانش ابری Cloud گوگل و شرکت اوراکل به منظور دستیابی به رشد قابل ملاحظه در بازار رو به رشد جهانی توانستند جایگاه خود را تغییر دهند.
در این میان آز آنجایی که شرکت‌های تازه وارد به عرصه خدمات رایانش ابری سریع‌ترین رشد را در بازار جهانی دارند، کمپانی‌هایی نظیر salesforce، workday و oracle توانستند رتبه‌های بالاتری را در فصل پایانی سال گذشته به خود اختصاص دهند.

منبع: cloudware