10 تاثیر مهم فناوری بر کسب و کارها

10 تاثیر فناوری بر کسب و کارها

تاثیر فناوری بر یک سازمان صرفا روی عملیات اصلی کسب و کار نیست، بلکه تکنولوژی به شکل مستقیم روی جنبه‌ها و ذینفعان متفاوت سازمان تاثیرگذار است. بهبود کیفیت محصول، نحوه ارائه محصول، کاهش هزینه تولید، افزایش اثربخشی و کارایی کارکنان و تبلیغات مناسب با هدف فروش بیشتر، برخی از نتایج استفاده از فناوری‌ها در فرایند‌های سازمان‌هاست.

مدیر تدارکات کیست؛ شرح وظایف مدیر تدارکات و خرید

مدیر تدارکات کیست

مدیر تدارکات یا خرید باید روند و فرایند درخواست و خرید کالا و تجهیزات سازمان را کنترل کند، فرایندها را براساس نیاز سازمان پیش برده و الزمات سازمان از جمله محدودیت‌های بودجه‌ای یا سایر حساسیت‌های مربوط به خرید را درنظر بگیرد.

فرانچایز چیست؟ تفاوت فرانشیز و حق نمایندگی

فرانچایز چیست؟

فرانچایز (Franchise) یکی از روش‌های گسترش کسب و کار است که در آن مالک یک برند، با شخصی دیگر قراردادی را ثبت می‌کند که طبق این قرارداد، طرف دوم مجوز استفاده از دانش تخصصی، موجودی محصولات، استراتژی‌های بازاریابی و پشتیبانی سایت و مشتری را به‌دست می‌آورد.

با معماری رایانش ابری (Cloud Computing) آشنا شوید

با معماری رایانش ابری آشنا شوید

معماری رایانش ابری را می‌توان در سه حالت کلی مورد بررسی قرار داد. در این مقاله به معرفی انواع دسته‌بندی‌های موجود در زمینه معماری رایانش ابری می‌پردازیم و آنها را بررسی می‌کنیم.

فروشگاه اینترنتی چیست و 10 مزیت فروشگاه آنلاین

فروشگاه اینترنتی چیست

فروشگاه اینترنتی شکلی از تجارت الکترونیک است که به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد به شکل مستقیم روی بستر اینترنت، کالا‌ها و خدمات را از فروشنده خریداری کنند. هر کسب‌و‌کاری برای فروش محصولات و خدماتش می‌تواند از روش‌های فروشگاه فیزیکی، اینترنتی و یا هر دو استفاده کند.

بهترین باشگاه مشتریان چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

بهترین باشگاه مشتریان چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

به کمک باشگاه مشتریان می‌توان مشتریان را شناسایی و بر حسب تعاریف مختلف، آنها را در گروه‌های مختلف قرار داد. باشگاه مشتریان باعث می‌شود کسب‌وکارها بتوانند سیاست‌های هدفمندی را برای هر گروه از مشتریان اعمال کرده و انواع پروموشن و برنامه‌های تخفیف را برای آنها تعریف کنند

تعریف بیش فروشی (up selling) و مکمل فروشی (cross-selling) و رابطه آنها

بیش فروشی و فروش مکمل چیست؟

بیش فروشی و فروش مکمل دو تکنیک بازاریابی است که با جلب رضایت فروشنده و خریدار، به رشد کسب و کار شما کمک می‌کند. بیش فروشی یا up selling به معنای تشویق مشتری به خرید کالای مشابه با کیفیت و قیمت بالاتر و فروش مکمل یا Cross sell به معنای پیشنهاد کالاهای مکمل به مشتری هنگام خرید یک محصول است.