انباردار کیست؟ هر آنچه یک انباردار باید بداند

انباردار کیست؟ هر آنچه یک انباردار باید بداند

انباردار اولین حلقه یک فروشگاه است و عملکرد او تمامی سیستم‌های فروش، ارتباط با مشتری، ارتباط با سایر فروشندگان و تامین‌کنندگان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. شغل انبارداری به تناسب صنعت مورد نظر و حجم کاری سازمان مربوطه، ممکن است توسط یک فرد یا یک تیم در موقعیت‌های شغلی گوناگون انجام شود

ظرفیت تولید چیست؟ شیوه اندازه گیری ظرفیت تولید

ظرفیت تولید چیست؟

ظرفیت تولید عبارت است از تعداد اقلامی که واحد تولیدی شما قادر است در یک دوره زمانی خاص، مانند یک ساعت، یک روز یا یک هفته تولید کند. در واقع ظرفیت تولید نوعی محدودیت است که براساس آن، کارکنان می‌توانند با استفاده از منابع در دسترس خود؛ از جمله تجهیزات، مواد و ساعات کاری در روزهای کاری خود، محصولات را تولید کنند

مهمترین شاخص ‌های نگهداری و تعمیرات ، فرمول‌ها و نحوه استفاده از آنها

مهمترین شاخص ‌های نگهداری و تعمیرات

شاخص‌های نگهداری و تعمیرات ابزاری برای نظارت بر برنامه‌ریزی استراتژیک این بخش، اطلاع‌رسانی درباره عملکرد یک بخش، دارایی‌ها‌ و فرآیندهای مرتبط با هرکدام از آنها و تاثیرات آنها بر عملکرد سازمان هستند.

مدیریت تولید و عملیات چیست؟ 6 اصل اولیه مدیریت تولید

مدیریت تولید و عملیات چیست؟

مدیریت تولید ، فرآیند مدیریت تبدیل نهاده‌ها یا ورودی‌های تولید (مواد اولیه، منابع انسانی و سرمایه) به خروجی‌های تولید (کالاهایی که یک شرکت تولید می‌کند) است. مدیریت تولید بخش جدایی‌ناپذیر از کلیت مدیریت کسب‌وکار بوده و شامل نظارت بر برنامه‌ریزی‌ها و همچنین اجرای فرآیند تولید می‌شود.

مدیریت فرآیندهای کسب‌ و کار (BPM) چیست؟

مدیریت فرآیند کسب و کار

BPM یک رویکرد ساختاریافته برای بهبود فرآیندهایی است که یک سازمان برای انجام فعالیت‌ها، خدمت به مشتریان و ایجاد ارزش افزوده از آن استفاده می‌کند. فرآیند کسب‌وکار درواقع یک یا مجوعه‌ای از فعالیت‌ها است که به تحقق اهداف سازمان مانند افزایش سود، کاهش هزینه‌ها، مدیریت ریسک و به حداقل رساندن کارهای بیهوده کمک می‌کند.

هرآنچه باید درمورد سامانه مودیان مالیاتی بدانید

سامانه مودیان مالیاتی

سامانه مودیان مالیاتی؛ یک سامانه آنلاین است که توسط سازمان امور مالیاتی به‌منظور ثبت مشمولان مالیاتی، ارسال اظهارنامه مالیاتی و اطلاعات مربوط به مالیات برای سازمان مالیاتی و همچنین دریافت اطلاعات و مستندات از طرف سازمان مالیاتی ایجاد شده است.

برنامه ریزی مواد اولیه یا MRP  چیست؟

برنامه ریزی مواد اولیه یا MRP چیست؟

برنامه‌ریزی نیازمندی‌های مواد (MRP) یک سیستم مدیریت یکپارچه موجودی و عرضه مبتنی بر نرم افزار است که برای کسب‌وکارها طراحی شده است. سیستم MRP به کسب‌وکارها و تولیدکنندگان کمک می‌کند تا نیازهای خود را تعریف کرده و مقدار موردنیاز و زمان نیاز به آن‌ها را تعیین کنند.

صفر تا صد نگهداری تعمیرات ؛ روش‌هایی برای موفقیت در نت

صفر تا صد نگهداری تعمیرات ؛ روش‌هایی برای موفقیت در نت

فرآیندهای نگهداری صنعتی و برنامه‌های نگهداری و تعمیرات ، سنگ‌بنای بهره‌وری و قابلیت اطمینان هر کسب‌وکاری هستند که به تولیدکنندگان فرصت‌هایی برای بهینه‌سازی خطوط تولید خود ارائه می‌دهند.

کاربرد فناوری واقعیت مجازی در صنعت خرده فروشی

کاربرد فناوری واقعیت مجازی در صنعت خرده فروشی

جهان امروز ترکیبی از دنیای واقعی و مجازی است و سال‌هاست بسیاری از کسب‌‍وکارها از این موضوع به عنوان یک مزیت رقابتی بهره می‌برند. در این میان، بی‌تردید می‌توان صنعت خرده فروشی را یکی از این صنایع برشمرد.