نرم ‌افزار حسابداری چیست؛ انواع و مهم‌ترین کاربردهایی آن

نرم افزار حسابداری چیست

نرم‌افزارهای حسابداری از ماژول‌ها یا سیستم‌های مختلفی تشکیل می‌شوند که در کنار هم یک نرم‌افزار جامع مالی را تشکیل می‌دهند. اینکه کدام نوع نرم‌افزار برای کسب‌وکار ما مناسب است به موارد مختلفی بستگی دارد. از جمله اینکه کسب‌وکار مورد نظر در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کند و از آن مهم‌تر نیاز نرم‌افزاری آن چیست.

تجارت الکترونیک B2B چیست؟ انواع آن و راهکارهای نرم‌افزاری

تجارت الکترونیک b2b چیست

نحوه‌ی عملکرد شرکت‌های B2B به سرعت در حال تغییر است. فارستر پیش‌بینی می‌کند که تجارت الکترونیک B2B ایالات متحده به 1.8 تریلیون دلار می‌رسد و 17 درصد از کل فروش B2B در ایالات متحده را تا سال 2023 تشکیل می‌دهد.

اظهارنامه مالیاتی چیست؛ پاسخ به نکات و سوالات پرتکرار

اظهارنامه مالیاتی چیست

در واقع اظهارنامه مالیاتی فرایند یک ساله واحد مالی یک شرکت است که در نهایت به اظهارنامه ختم می‌شود. یعنی وظایف یک حسابدار در تنظیم و تحویل اظهارنامه مالیاتی این است که آنها باید ثبت‌ها و سندهای شرکت خود را بزنند و به ترازنامه و صورت سود و زیان برسند. نهایتا در اظهارنامه باید عدد پر کنند که همان خروجی یک ساله واحد مالی است.

ذی‌حساب کیست و چه وظایفی بر عهده دارد؟

ذی‌حساب کیست

در اسناد بالا دستی چندین راه نظارتی برای کنترل عملکرد مالی دولت در نظر گرفته شده که می‌توان آنها را به دو بخش تقسیم‌بندی کرد. بخشی از این نظارت‌ها در درون دستگاه اجرایی و بخشی در بیرون از آن است. فلسفه ذی‌حساب برای کنترل و نظارت بر هزینه‌کرد بودجه عمومی درون خود دستگاه دولتی است.

انواع نظام‌های پرداخت دولت در ایران و تفاوت‌هایی که با هم دارند

نظام‌ پرداخت کارکنان دولت

دولت برای پیش‌برد اهداف خود نیاز به استخدام کارگزارانی دارد که در سطوح مختلف این اهداف را عملیاتی کنند. استخدام، به کارگیری و پرداخت حقوق و مزایای این افراد در قالب قوانین استخدامی مختلف انجام می‌شود. در ایران تاکنون انواع مختلف نظام‌های پرداخت کارکنان دولت در برهه‌های زمانی متفاوت در نظر گرفته شده و هر بار متناسب با نیاز تغییراتی کرده است.

ابر عمومی (Public cloud) چیست و چه تفاوتی با ابر خصوصی و ترکیبی دارد؟

ابر عمومی چیست

مزایایی از جمله انعطاف‌پذیری بالا، مقیاس‌پذیری، جلوگیری از اتلاف منابع سازمان، کاهش هزینه‌ها و بهبود امنیت اطلاعات از جمله مهم‌ترین دلایلی هستند که باعث شده‌ مدیران IT این مدل را به زیرساخت‌های on premise ترجیح دهند.

نرم‌افزار به عنوان سرویس (Saas) چیست و چه مزایایی دارد؟

نرم‌افزار به عنوان سرویس چیست؟

راهنمای مطالعه کارکرد نرم‌افزار به عنوان خدمت (Saas) چیست؟ مهم‌ترین تفاوت راهکارهای نرم‌افزار به عنوان سرویس با مدل on premise (غیر ابری) نمونه‌های Saas و کاربردهایی که در زندگی روزمره دارند مدل نرم‌افزار به عنوان سرویس(Saas) چه مزایایی برای کسب‌وکارها دارد؟ شرکت‌های مطرح ارائه‌دهنده‌ی نرم‌افزارهای Saas در جهان خدمات رایانش ابری روز به روز تاثیر … ادامه

نرم‌افزار حسابداری آنلاین چیست؟ آنچه باید از حسابداری آنلاین بدانیم

نرم‌ افزار حسابداری آنلاین

با بکارگیری سیستم حسابداری آنلاین، مدیران و حسابداران یک مجموعه می‌توانند در زمان ماموریت‌های کاری خود یا در خانه و هر نقطه دیگر از نرم‌افزار استفاده کنند، اطلاعات خود را رد و بدل کرده و گزارش‌ها  را دریافت کنند.