رایانش مرزی چیست و چه کاربردی دارد؟

رایانش مرزی چیست و چه کاربردی دارد؟

در رایانش مرزی، محاسبات لبه یا Edge Computing محاسبات مربوط به پردازش داده‌ها در خود دستگاه هوشمند انجام می‌شود. این کار برخلاف رایانش ابری است.

کاربردهای مهم رایانش ابری و رایانش مه در اینترنت اشیا

کاربردهای مهم رایانش ابری و رایانش مه در اینترنت اشیا

IOT CLOUD یک شبکه‌ی بزرگی از اطلاعات است که علاوه بر پردازش داده‌ها؛ از سیستم‌ها و سرورهای مختلف پشتیبانی می‌کند. در این روش، شرکت‌هایی که دارای محدودیت‌های مالی و زیرساختی هستند نیز می‌توانند از مزیت‌های اینترنت اشیا بهره ببرند.

انواع قراردادهای دولتی و اصول حاکم بر تنظیم آن‌ها چیست؟

انواع قراردادهای دولتی و اصول حاکم بر تنظیم آن‌ها

آنچه در تمام قراردادهای دولتی اعم از اداری یا غیراداری مشترک است و از ملزومات آن‌ها است، وجود یک شخص حقوقی عمومی در یک طرف معامله و قرارداد است. این شخص عمومی شامل همان دستگاه‌های اجرایی مندرج در ماده (5) قانون مدیریت کشوری است.

ترفندها و تکنیک‌های افزایش فروش فروشگاه اینترنتی که باید بدانید

ترفندها و تکنیک‌های افزایش فروش فروشگاه اینترنتی

بسیاری از مشتریانی که با گسترش COVID-19 شروع به خرید آنلاین کرده‌اند، به خریداران آنلاین وفادار تبدیل شده‌اند. با استفاده از برخی ترفندها و تکنیک‌های افزایش فروش فروشگاه اینترنتی، می‌توانید از مزایای بهبود فروش آنلاین و ایجاد وفاداری مشتریان به خود بهره‌مند شوید.

صفر تا صد معافیت مالیاتی و تفاوت آن با نرخ صفر چیست؟

معافیت مالیاتی

معافیت مالیاتی را می‌توان خروج قانونی برخی از منابع درآمدی و سرمایه‌ای از شمول پرداخت موقت و غیردائمی مالیات دانست که معمولا ابزاری برای اعمال سیاست‌های حمایتی دولت نیز محسوب می‌شود.

مالیات تکلیفی اجاره چیست؛ تکالیف موجر و مستاجر

مالیات تکلیفی اجاره

نحوه محاسبه مالیات تکلیفی اجاره براساس صدر ماده 53 ق.م.م است که بیان می‌کند «کل مال‌الاجاره اعم از نقدی و غیرنقدی پس از کسر 25 درصد بابت هزینه‌ها و استهلاک‌ها و تعهدات مالک نسبت به مورد اجاره.»

اصول حاکم بر مناقصات چیست؟ انواع آن کدام است؟

مناقصه چیست

مناقصه فرآیندی است رقابتی، برای تامین کیفیت موردنظر (طبق اسناد مناقصه)، که در آن تعهدات موضوع معامله به مناقصه‌گری که کم‌ترین قیمت متناسب را پیشنهاد کرده است واگذار می‌شود.

تجارت الکترونیک موبایلی برای شرکت‌های توزیع و پخش

تجارت الکترونیک موبایلی

تجارت الکترونیکی وب اتفاقی است که قبلا رخ داده و تجارت الکترونیکی موبایل از طریق اپلیکیشن موبایلی چیزی است که اکنون  و در آینده اتفاق می‌افتد. برای اینکه اکثر مشتریان خود را با استفاده از ابزارهای تجارت الکترونیک جلب کنید، باید یک استراتژی همه‌جانبه داشته باشید که یک جنبه آن اپلیکیشن موبایل است.