مزایده چیست، انواع، مراحل  و شرایط انجام آن

مزایده چیست

مزایده سه رکن اساسی دارد که شامل خریداران، فروشندگان و قیمت مزایده است. گروه‌های مختلفی از مزایده برای رسیدن به اهداف خود و خرید و فروش کالا یا خدمات استفاده می‌کنند که شامل اشخاص حقیقی، کسب‌وکارها و اشخاص حقوقی، بخش عمومی و سازمان‌های دولتی است.

دسته بندی مشتریان چیست و چگونه به کسب‌وکار ما کمک می‌کند؟

دسته بندی مشتریان

به فرایند تحلیل مشتریان و قرار دادن آن‌ها در یک طبقه متفاوت براساس ویژگی‌های مشترک، دسته بندی مشتریان می‌گوییم. انجام این کار به بهینه کردن فرایندهای تبلیغات و تعامل با مشتریان کمک می‌کند.

مهم‌ترین جرایم مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی + شرایط بخشودگی آنها

جرایم مالیاتی

فصل هفتم باب چهارم قانون مالیات‌های مستقیم از مواد 189 تا 202 مشخصا به موضوع تشویقات، انواع جرایم مالیاتی و شرایط بخشودگی آنها اشاره می‌کند که مطالعه آن برای تمامی صاحبان کسب‌وکار و مودیان مالیاتی ضروری است.

چگونه مشتریان را قانع کنیم؟ 7 راهکار برای افزایش رضایت مشتریان

افزایش رضایت مشتریان

برای جلب رضایت مشتریان روش‌ها و متدهای مختلفی پیشنهاد می‌شود. اما یکی از فاکتورهای اصلی در جلب رضایت مشتریان، بررسی نظرات آنها و دریافت بازخورد است. ما در ادامه به 7 راهکار مهم اشاره کرده‌ایم.

مالیات حق تمبر چیست؟ نکات مهم حق تمبر افزایش سرمایه شرکت‌ها

مالیات حق تمبر

در ماده 48 قانون مالیات‌های مستقیم به طور کلی به موضوع مالیات بر افزایش سرمایه شرکت‌ها پرداخته شده که بر اساس آن «سهام و سهم الشرکه کلیه شرکت‌های ایرانی موضوع قانون تجارت به استثنای شرکت‌های تعاونی بر اساس ارزش اسمی سهام یا سهم‌الشرکه به ‌قرار نیم در هزار  مشمول حق تمبر خواهد بود.»

رضایت مشتری چیست و چگونه رضایت مشتریان را اندازه‌گیری کنیم؟

رضایت مشتریان

سنجش رضایت مشتری اولین گام برای افزایش آن است. تا زمانی که قادر باشید رضایت مشتری را افزایش دهید، می‌توانید جایگاهتان را در بین رقبا تثبیت کنید. بر اساس آمارها، 73 درصد از شرکت‌هایی که سطح رضایت مشتریانشان بیشتر است، از دیگر رقبایشان سودآوری بیشتری دارند.

مالیات بر درآمد اجاره املاک چیست؛ نکات مهم و معافیت‌ها

مالیات بر درآمد اجاره املاک

طبق ماده 52 قانون مالیات‌های مستقیم «درآمد شخص حقیقی یا حقوقی ناشی از واگذاری ‌حقوق خود نسبت به املاک واقع در ایران پس از کسر معافیت‌های‌ مقرر در این قانون مشمول مالیات بر درآمد املاک می‌باشد».