مامور پخش یا موزع کیست؟ شرح وظایف توزیع‌کننده شرکت پخش

کار موزع چیست

موزع یا راننده شرکت پخش یکی از اصطلاحات ویزیتوری و فروش مویرگی است.
موزع در لغت به معنای پخش‌کننده و توزیع‌کننده است که طبق یک برنامه زمان‌بندی و مسیربندی مشخص وظیفه ارسال و تحویل کالاها به فروشگاه‌ها، شرکت‌ها، مغازه‌ها و مواردی از این قبیل را بر عهده دارد. اهمیت کار موزع به چند دلیل اهمیت دارد که به آنها اشاره می‌کنیم.

اتوماسیون اداری چیست؟ مزایا، کاربردها و روندهای آتی

سیستم اتوماسیون اداری چیست؟

اتوماسیون اداری یک سیستم اطلاعاتی مبتنی بر کامپیو‌تر است که وظیفه‌ی جمع‌آوری، ذخیره و توزیع مستندات، پیام‌های الکترونیک و سایر فرم‌های ارتباطات اداری را بین افراد، گروه‌های کاری و سازمان‌ها را بر عهده دارد.

پایگاه داده چیست؟ مفاهیم اصلی، اجزا و کاربردها

پایگاه داده چیست

پایگاه داده (Database) مجموعه‌ای از اطلاعات یا داده های ساختاریافته است که معمولاً به صورت الکترونیکی و سازمان‌یافته، در یک سیستم کامپیوتری ذخیره می‌شود. یک پایگاه داده معمولاً توسط یک سیستم مدیریت پایگاه داده (DBMS) کنترل می‌شود.

علم داده (Data science) چیست؟ مروری بر تفاوت علم داده و هوش مصنوعی

علم داده (Data science) چیست؟ مروری بر تفاوت علم داده و هوش مصنوعی

علم داده (Data Science) را می‌توان مطالعه داده ها، برای رسیدن به یک بینش معنادار در راستای کسب‌وکار دانست. دیتا ساینس یک رویکرد چندرشته‌ای است که اصول و شیوه‌های ریاضی، آمار، هوش مصنوعی و مهندسی کامپیوتر را برای تجزیه‌وتحلیل حجم زیادی از داده‌ها ترکیب می‌کند.

هر آنچه باید درمورد کلان داده ها (Big Data) بدانید

کلان داده چیست

کلان داده ترکیبی از داده های ساختاریافته، نیمه‌ساختاریافته و بدون ساختار است که سازمان‌ها برای رسیدن به اطلاعات و بینش، نسبت به جمع‌آوری، تجزیه‌وتحلیل و استخراج آنها اقدام می‌کنند. از بیگ دیتا می‌توان در پروژه‌های یادگیری ماشین، مدل‌سازی پیش‌بینی و دیگر برنامه‌های کاربردی تجزیه‌وتحلیل پیشرفته نیز استفاده کرد.

داده (data) چیست؟ تفاوت داده، اطلاعات و دانش

داده (data) چیست؟ تفاوت داده، اطلاعات و دانش

داده را در اصل می‌توان اطلاعات خام دانست. درواقع داده مجموعه‌ای از حقایق و ارقام پردازش نشده است که می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد: اعداد، حروف، تصاویر، فیلم، صدا و حتی اطلاعاتی که حسگرها از دستگاه‌های مختلف جمع‌آوری می‌کنند. دیتا به خودی خود چیز زیادی نمی‌گوید، اما با تجزیه‌وتحلیل درست می‌توان آنها را به اطلاعات و بینش ارزشمند تبدیل کرد.

نگهداری و تعمیرات فراگیر (tpm) چیست؟ مزایا و روش اجرا

نگهداری و تعمیرات فراگیر Total) Productive Maintenance)

نگهداری و تعمیرات فراگیر (TPM: Total Productive Maintenance) فرایندِ به حداکثر رساندن اثربخشی تجهیزات کارخانه با کمک مشارکتِ فعال تمامی بخش‌های پشتیبانی است. هدف از نگهداری و تعمیرات فراگیر (TPM)، بهبود کلی بهره‌وری از طریق بهینه‌سازی و قابل استفاده بودنِ تجهیزات است.

هزینه‌های کیفیت  (COQ) چیست و چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه کیفیت (Cost of Quality)

هزینه کیفیت (Cost of Quality) روشی است که به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا میزان استفاده از منابع خود را برای فعالیت‌هایی که از تولید محصولاتی با کیفیت پایین جلوگیری می‌کنند، تعیین کرده، کیفیت محصولات یا خدمات و همچنین، شکست‌های داخلی و خارجی را ارزیابی کنند. در اختیار داشتن چنین اطلاعاتی، این امکان را به سازمان‌ها می‌دهد تا بتوانند هزینه‌های خود را با بهبود فرایندها کاهش دهند.

استاندارد MIL-STD-1916 و کاربرد آن در کنترل کیفیت

استاندارد MIL-STD-1916 و کاربرد آن در کنترل کیفیت

استاندارد MIL-STD-1916 یک استاندارد نظامی است و مجموعه روش‌های آزمایش ترجیحی وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا (DOD) برای پذیرش محصول است. هدف آن تشویق پیمانکاران دفاعی و سایر نهادهای تجاری است که کالاها و خدمات را به دولت ایالات متحده عرضه می‌کنند تا روش‌های کنترل کارآمد و مؤثری را به جای الزامات نمونه‌برداری تجویز شده، ارائه دهند.

فرایندکاوی یا Process mining چیست؟ مهم‌ترین ابزارها و تکنیک‌ها

فرایندکاوی یا Process mining چیست؟

فرایندکاوی نوعی فناوری و روشی تحلیلی برای به دست آوردن هوش فرایند است تا بتوان درک مبتنی بر داده از فرایندهای یک شرکت را توسعه داد. به عبارت دیگر، فرایندکاوی وضعیت فعلی «فرایندهای واقعی»، نه «فرایندهای ایده‌آل» را پیدا کرده و بر آنها نظارت می‌کند.