فهرست بزرگترین شرکت‌های ابری جهان در فصل دوم 2020

همکاران سیستم- سه ماهه چالش برانگیز در زمان همه گیری ویروس کرونا 30 ژوئن به پایان رسید و در این میان مرکز توسعه خدمات رایانش ابری گوگل توانست سریع‌ترین رشد برای فروش سرویس‌های ابری را به خود اختصاص دهد تا بر این اساس میزان درآمدهای این شرکت از این بازار نسبت به مدت مشابه سال قبل 43 درصد افزایش یابد و از رقبای بزرگتر خود در این زمینه با سرعت بیشتر جلو برود.
اگرچه مرکز توسعه خدمات رایانش ابری گوگل سریع‌تر از دیگر رقبای حاضر در این عرصه حرکت کرد، ولی در فصل دوم سال جاری میلادی مایکروسافت توانست درآمدهای خود را از این بازار 30 درصد بیشتر کند، شرکت توسعه خدمات پردازش ابری AWS آمازون نیز رشد 29 درصدی را به دست آورد و شرکت آی‌بی‌ام هم با رشد 30 درصدی در این عرصه حضور داشته باشد. در این میان گوگل نسبت به دیگر شرکت‌ها کمترین درآمد را کسب کرد، زیرا در گسترده فعالیت‌های پردازش ابری آن نسبت به شرکت‌های رقیب کمتر است.

 

شرکت‌های ارائه دهنده خدمات رایانش ابری

برای سه ماه قبل از 30 ژوئن 2020 درآمد خدمات رایانش ابری سازمانی برای شرکت مایکروسافت 14.3 میلیارد دلار محاسبه شد، آمازون از این بازار 10.8 میلیارد دلار درآمد کسب کرد و آی‌بی‌ام با کسب درآمد 6.3 میلیارد دلاری در رتبه سوم ایستاد.
در دوره زمانی مشابه بازر جهانی خدمات رایانش ابری پرتلاطم و پرسرعت‌تر از قبل حرکت کرد. البته در این بازار هیچ کس به اندازه «توماس کوریان» مدیر توسعه خدمات رایانش ابری گوگل با آگاهی کامل به جلو حرکت نکرد. اوم موفق شد در فاصله زمانی کوتاه بهترین نتایج را برای این بخش به دست آورد.

منبع: CloudWars

دسته‌بندی‌ها:

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *