چرا امروزه عدم قطعیت‌ها اهمیت استفاده از نرم‌افزارهای ابری را بیشتر کرده است؟

اگرچه اقتصاد جهانی اقدامات جدی برای مهار تاثیر ویروس کرونا در نظر گرفته است اما شواهد نشان می‌دهد بسیاری از مشاغل در حال تغییر اولویت‌های خود هستند. به نظر می‌رسد مهاجرت به خدمات ابری یکی از مهم‌ترین تصمیماتی است که در این شرایط توجه کسب‌وکار‌ها را به خود جلب کرده است.
برخی معتقدند این تغییرات موقتی است و بعد از پایان بحران کرونا شرایط به حالت عادی برمی‌گردد، اما بسیاری از تحلیل‌ها نشان می‌دهند از این پس کسب‌و‌کارها دلایل محکم‌تری برای استفاده از خدمات رایانش ابری خواهند داشت. در ادامه به مهم‌ترین این دلایل می‌پردازیم:

دورکاری بیش‌تر از قبل رواج خواهد یافت.

مدت‌ها قبل از انتشار ویروس کرونا، گرایش به سمت دورکاری افزایش یافته بود. به عقیده تحلیل‌گران این مدل کاری هزینه و زمان کم‌تری را به سازمان‌ها تحمیل می‌کند. از طرفی بسیاری از کارکنان برای ایجاد تعادل بین کار و زندگی این روش کاری را ترجیح می‌دهند. کمک به حفظ محیط زیست از دیگر اثرات مثبت دورکاری است. این روش کار در کنار اثرات مثبت، دغدغه‌هایی هم برای کسب‌و‌کارها ایجاد می‌کند؛ آیا کارکنان می‌توانند خارج از محل کار به سیستم‌های خود دسترسی داشته باشند؟ آیا امنیت کافی برای حفظ اطلاعات وجود دارد؟ چه زیرساخت‌هایی برای این کار نیاز است؟
با به‌کارگیری نرم‌افزارهای ابری در هرجایی که حضور دارید، به‌وسیله‌ی یک مرورگر وب می‌توانید به سیستم دسترسی داشته باشید و از هر دستگاهی؛ تلفن هوشمند، تبلت و لپ‌تاب از سیستم استفاده کنید.

استفاده از نرم افزارهای ابری

تمرکز روی بهره‌وری عملیات افزایش خواهد یافت.

با وجود همه اقداماتی که در حوزه دیجیتال برای مهار تاثیر ویروس انجام می‌شود، اما بر اساس تحلیلی از صندوق بین‌المللی پول در بسیاری از جنبه‌ها شاهد رکود اقتصادی خواهیم بود. در این شرایط تمرکز بر کاهش هزینه‌های عملیاتی نقش پررنگ‌تری ایفا می‌کند. نرم‌افزارهای یکپارچه بر بستر رایانش ابری، تا حد زیادی از طریق حذف فرایندهای تکراری و حذف هزینه‌های نگهداشت زیرساخت‌، به کاهش هزینه‌های عملیاتی کمک می‌کند. به این وسیله، سازمان‌ها به جای تمرکز موضوعات مربوط به تامین و نگهداشت زیرساخت‌های فناوری اطلاعات بر موضوعات اصلی کسب و کار تمرکز می‌کنند و روش های بهتری برای بهبود فرایند و کاهش هزینه‌ها می‌یابند.

هزینه‌های عملیاتی نسبت به هزینه‌های سرمایه‌گذاری بیش‌تر حمایت می‌شوند.

برای هر کسب‌و‌کاری که به دنبال به روز کردن فناوری اطلاعات در سازمان است، هزینه‌های عملیاتی (Opex) یا هزینه‌های سرمایه‌گذاری (Capex) دغدغه‌ای آشناست. در سیستم‌های سنتی معمولا هزینه‌های سرمایه‌گذاری مثل هزینه‌ خرید قفل نرم‌افزار و زیرساخت‌های لازم برای آن، افزایش می‌یابد. اما به‌کارگیری سیستم‌های ابری این امکان را برای سازمان‌ها فراهم می‌کند که هزینه‌ها را در بازه‌ی زمانی طولانی‌تری بپردازند. مدل پرداخت هزینه‌ها به شکل حق اشتراک، کمک می‌کند که سازمان تنها به اندازه‌ای که در آن زمان مصرف کرده، پرداخت کند و این موضوع به افزایش نقدینگی سازمان کمک می‌کند. از لحاظ تئوری هرچه مدت زمان پرداخت سرمایه‌گذاری بیش‌تر شود، سودآوری بیش‌تر خواهد شد. بنابراین به نظر می‌رسد که استفاده از خدمات ابری در بهبود وضعیت مالی سازمان‌ها اثربخش است.

منبع: DigitalistMag

 

راهکاران ابری همکاران سیستم یک مجموعه نرم افزار ابری است. ERP ابری همکاران سیستم  روی سرورهای شرکت همکاران سیستم نصب می‌شود و شما بی‌نیاز از خرید سرور و سخت‌افزار، از طریق اینترنت و در بستری امن، به این سرورها وصل می‌شوید.

همکاران سیستم با هدف حمایت از کسب‌وکارها امکان استفاده رایگان از این سیستم را به مدت دو ماه فراهم کرده است. برای دریافت اطلاعات بیش‌تر فرم درخواست دمو را تکمیل کنید.