منظور از پلتفرم به‌عنوان سرویس (PaaS) چیست؟

پلتفرم به عنوان سرویس چیست

سرویس در واقع مدلی از ارائه‌ی خدمات رایانش ابری است که ارائه‌دهنده‌ی PaaS در آن، برخی از کامپیوترهای بزرگ (سخت‌افزارها) و نرم‌افزارهای مورد نیاز برای میزبانی و توسعه‌ی اپلیکیشن‌ها را از طریق اینترنت به مشتریان ارائه می‌دهد.

رایانش مرزی چیست و چه کاربردی دارد؟

رایانش مرزی چیست و چه کاربردی دارد؟

در رایانش مرزی، محاسبات لبه یا Edge Computing محاسبات مربوط به پردازش داده‌ها در خود دستگاه هوشمند انجام می‌شود. این کار برخلاف رایانش ابری است.

کاربردهای مهم رایانش ابری و رایانش مه در اینترنت اشیا

کاربردهای مهم رایانش ابری و رایانش مه در اینترنت اشیا

IOT CLOUD یک شبکه‌ی بزرگی از اطلاعات است که علاوه بر پردازش داده‌ها؛ از سیستم‌ها و سرورهای مختلف پشتیبانی می‌کند. در این روش، شرکت‌هایی که دارای محدودیت‌های مالی و زیرساختی هستند نیز می‌توانند از مزیت‌های اینترنت اشیا بهره ببرند.

کیفیت نرم‌ افزار چیست و معیارهای سنجش آن کدامند؟

کیفیت نرم افزار

کیفیت نرم‌افزار یک مفهوم انتزاعی است که درک وجود آن مقداری دشوار است. این در حالی است که نبود آن را می‌توان به سرعت احساس کرد. از طرف دیگر ممکن است ذی‌نفعان متعددی با یک نرم‌افزار درگیر باشند که هر کدام استانداردهای خاص خود را برای سنجش کیفیت نرم‌افزار دارند.

نرم ‌افزار حسابداری چیست؛ انواع و مهم‌ترین کاربردهای آن

نرم افزار حسابداری چیست

نرم‌افزارهای حسابداری از ماژول‌ها یا سیستم‌های مختلفی تشکیل می‌شوند که در کنار هم یک نرم‌افزار جامع مالی را تشکیل می‌دهند. اینکه کدام نوع نرم‌افزار برای کسب‌وکار ما مناسب است به موارد مختلفی بستگی دارد. از جمله اینکه کسب‌وکار مورد نظر در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کند و از آن مهم‌تر نیاز نرم‌افزاری آن چیست.

ابر عمومی (Public cloud) چیست و چه تفاوتی با ابر خصوصی و ترکیبی دارد؟

ابر عمومی چیست

مزایایی از جمله انعطاف‌پذیری بالا، مقیاس‌پذیری، جلوگیری از اتلاف منابع سازمان، کاهش هزینه‌ها و بهبود امنیت اطلاعات از جمله مهم‌ترین دلایلی هستند که باعث شده‌ مدیران IT این مدل را به زیرساخت‌های on premise ترجیح دهند.

نرم‌افزار به عنوان سرویس (Saas) چیست و چه مزایایی دارد؟

نرم‌افزار به عنوان سرویس چیست؟

راهنمای مطالعه کارکرد نرم‌افزار به عنوان خدمت (Saas) چیست؟ مهم‌ترین تفاوت راهکارهای نرم‌افزار به عنوان سرویس با مدل on premise (غیر ابری) نمونه‌های Saas و کاربردهایی که در زندگی روزمره دارند مدل نرم‌افزار به عنوان سرویس(Saas) چه مزایایی برای کسب‌وکارها دارد؟ شرکت‌های مطرح ارائه‌دهنده‌ی نرم‌افزارهای Saas در جهان خدمات رایانش ابری روز به روز تاثیر … ادامه

مقایسه سیستم پشتیبان‌گیری ابری و غیرابری و تفاوت‌ آنها

پشتیبان گیری

ریسک از دست رفتن داده‌ها در همه سازمان‌ها وجود دارد، این موضوع ممکن است در اثر یک حمله سایبری، ویروسی شدن یا حتی یک خطای کاربری اتفاق بیفتد. در دنیای امروز امنیت اطلاعات به یکی از موضوعات اساسی برای سازمان‌ها تبدیل شده است. از مهم‌ترین الزامات امنیتی، تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات است که اغلب برای مدیران IT موضوعی چالش برانگیز است.
در این مقاله، به بررسی دو استراتژی اصلی برای تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی اطلاعات می‌پردازیم.

رایانش ابری (Cloud Computing) چیست و چه مزایایی دارد؟

رایانش ابری چیست

در فناوری رایانش ابری یک شرکت ارائه‌دهنده سرویس؛ وظیفه میزبانی منابع، اطلاعات، داده‌ها و زیرساخت ایجاد شده برای یک نرم‌افزار به همراه پردازش‌هایی که بر روی آن انجام می‌شود را بر عهده دارد.