شرکت کربنات البرز


 

در یک نگاه

شرکت کربنات البرز در سال 1348 تاسیس شده است و دارای 115 نفر نیروی انسانی میباشد و در زمینه تولید انواع فرآوری‌های معدنی مانند پودرهای سوپرمیکرونیزه، فعالیت می‌کند.

نیاز کسب و کار

شرکت کربنات البرز به سیستمی نیاز داشت که فرایندهای مالی و بازرگانی شرکت را به صورت یکپارچه پوشش دهد و این فرایندها را تحت کنترل دقیق خود در آورد. ضمن اینکه امکان دریافت گزارش‌های متنوع برای مدیران ارشد نیز از نیازهای دیگر این شرکت بود.

چرا راهکاران ابری

آقای حسن زاده؛ مدیر مالی شرکت کربنات البرز

به دلیل حجم بالای فعالیت ‌های سازمان، گزارش‌گیری برای مدیران سازمان اهمیت زیادی داشت. از طرفی سازمان به سیستمی نیاز داشت که همه فعالیت‌های سازمان را به صورت یکپارچه مدیریت کند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم از یک سیستم ERP استفاده کنیم که پاسخگوی نیاز سازمان باشد ولی به دلیل هزینه بالای تجهیز سرور و زیرساخت‌های مورد نیاز، امکان خرید سیستم ERP نبود. راهکاران ابری با ارائه یک سیستم یکپارچه حرفه‌ای و به صرفه، نیاز سازمان را کاملا پاسخ داد.

تسریع ارتباط بین کارخانه و دفتر فروش

آقای حسن زاده، مدیر مالی شرکت، یکی از مهم‌ترین مزیت ‌‌‌های راهکاران ابری را امکان دسترسی به سیستم از طریق اینترنت در بستری امن، می‌‌داند. در حال حاضر دفتر فروش شرکت در قزوین و کارخانه در بوئین زهرا مستقر است و این مزیت، ارتباط بین واحد فروش و کارخانه را به راحتی امکان پذیر ساخته است. قبلا ارتباط بین این دو واحد با فکس یا ایمیل، انجام می‌شد.

مقرون به‌صرفه بودن استفاده از راهکاران ابری

مدیران ارشد شرکت کربنات البرز علاقه‌مند بودند که از یک راهکار قابل اتکا ERP استفاده کنند و برای این منظور مشاورانی را نیز به خدمت گرفته بودند اما به دلیل هزینه بالای خرید این سیستم‌ها و نیاز به تجهیز زیرساخت سخت افزاری، از این تصمیم منصرف شده بودند. راهکاران ابری نیازی به هزینه برای تهیه زیرساخت نداشت و به‌جای هزینه برای خرید لایسنس نرم‌افزار، امکان پرداخت دوره‌ای حق اشتراک را فراهم کرده است. بنابراین راهکاران ابری را برای پاسخ به نیازهای خود انتخاب کردند.

اطمینان از نگهداشت اطلاعات سازمان

زیرساخت امنی که همکاران سیستم تدارک دیده است و پشتیبان‌گیری منظم اطلاعات توسط کارشناسان متخصص، این اطمینان را برای شرکت کربنات البرز فراهم کرده است که از اطلاعات به خوبی نگهداری می‌شود و نیازی به تخصیص منابع برای نگهداشت سیستم در داخل شرکت، وجود ندارد.