داستان موفقیت شرکت مهندسی فکور بین الملل تهران (فیتکو)

معرفی شرکت فیتکو

شرکت مهندسی فکور بین الملل تهران (فیتکو) از سال 1381 همواره در مسیر پشتیبانی همه جانبه از پروژه ها و صنایع راهبردی در راستای تحقق اقتصاد پویا و متکی به دانش و فن آوری نوین گام برداشته است. از فیتکو بعنوان یکی از پیشتازان عرصه مهندسی و تامین تجهیزات و قطعات کلیدی در حوزه صنایع، معادن، نفت، گاز و پتروشیمی به خوشنامی یاد می شود. این شرکت با موفقیت در اخذ نمایندگی از برندهای برتر بین المللی آغاز به کار کرد و نمایندگی انحصاری بیش از 10 شرکت بین المللی را در صنایع مختلف اخذ کرده است.

.

آقای بلوکی؛ مدیر مالی شرکت فیتکو

«ما به دنبال این هستیم که همه فرایندهای مالی، اداری و بازرگانی را به شکل سیستمی پیش ببریم. قصد داریم همه سیستم‌ها به شکل یکپارچه با هم در ارتباط باشند و بتوانیم اطلاعات کسب‌وکارمان را تحلیل کنیم. ما در فیتکو سعی می‌کنیم از فناوری‌های روز دنیا استفاده کنیم و بر همگان پوشیده نیست که استفاده از فن آوری روز هزینه های بالا و نیاز به استخدام کارکنان بسیار متخصص و صرف هزینه های آموزشی مداوم دارد بنابراین برای اینکه بتوانیم علاوه بر استفاده از فناوری، هزینه‌های خودمان را نیز مدیریت کنیم، ترجیح داده‌ایم که فعالیت‌هایی که در راستای عملیات تخصصی فیتکو نمی باشد و مدام با پیشرفت تکنولوژی به سرعت تغییر می کند، را برون سپاری کنیم. بعنوان مثال اعتقاد داریم در زمینه IT، شرکت‌های متخصص زیادی وجود دارند که کلیه خدمات مورد نیاز شرکت ها را با کیفیت و استاندارد بالا ارائه می دهند که از جنبه های زیادی نسبت به استخدام افراد حقیقی برتری های زیادی دارند . در مورد سیستم‌های اطلاعاتی و نرم‌افزارها هم همین روند را در پیش گرفتیم. راهکاران ابری برای ما مزیت هزینه‌ای داشته و هزینه‌های نگهداری از سیستم‌ها و هزینه‌های پنهان و آشکار ما را در این زمینه کاهش داده است. قبلا بخش قابل توجهی منابع و ظرفیت های مادی و معنوی سازمان اعم از سرورها، میاحث مربوط به امنیت اطلاعات و سطوح دسترسی افراد به سیستم‌های مالی اختصاص یافته بود اما هم اکنون هیچ سرور و سخت‌افزاری برای این سیستم‌ها نیاز نداریم و تمام فضای سرورها برای استفاده در سایر بخش‌ها آزاد شده است.»


آقای بلوکی از دیگر مزایای راهکاران ابری به موارد زیر اشاره می‌کند:

افزایش امنیت اطلاعات

«با وجود تمام سیستم‌ها و نرم افزارهای که جهت حفظ امنیت اطلاعات شرکت در نظر گرفته‌ بوده ایم متاسفانه، تا کنون دوبار سرورهای ما به باج‌افزار آلوده شده و بخشی از اطلاعات شرکت از دست رفته بود. که منجر به ورود خسارات مادی و معنوی زیادی گردید. لذا با توجه به این که در بهترین حالت ممکن برای بحث امنیت اطلاعات ما از یک فرد بهره می گیریم در صورتی که در سیستم های رایانش ابری از یک تیم بهره گرفته می شود و یا اینکه هزینه تهیه نرم افزار ها و سخت افزار های امنیتی و با توجه به سرعت تولید انواع ویروس های مخرب عموما بسیار بالاست که برای شرکت های معمولی عموما توجیه اقتصادی شاید نداشته باشد. با توجه به این مسائل تصمیم گرفتیم یک بار برای همیشه احتمال وقوع این خطر را کاهش دهیم بنابراین از سیستم رایانش ابری استفاده کردیم.

دسترسی آسان

« در هر زمان و هر مکانی که به سیستم مالی و گزارشات مربوطه نیاز داشته باشیم، در دسترس ما است. با توجه به ماهیت شرکت و لزوم انجام ماموریت های داخلی و خارجی، به راحتی می توان از همه جا به سیستم مالی دسترسی داشته باشیم و گزارشات مورد نیاز را از سیستم استخراج نمائیم. همچنین دفاتر نمایندگی های ما در سایر شهر ها نیز به راحتی می توانند از نرم افزار مالی با همان کیفیت دفتر مرکزی استفاده می نمایند. حتی کارشناسان مالی در برخی از مواقع ضروری امکان استفاده از نرم افزار را خارج از ساعات اداری و در خارج از دفتر شرکت (منزل) نیز دارند که این نکات چندین بار به چالاکی و سرعت عمل بیشتر واحد مالی در مواقع ضروری کمک شایانی کرده است .»

 • داستان موفقیت پایا پلیمر

  داستان موفقیت گروه صنعتی پایا پلاستیک پلیمر

  آقای قوام شیرازی مدیرمالی شرکت پایا پلاستیک پلیمر: با به‌کارگیری راهکاران ابری نیازی به تامین و تجهیز زیرساخت برای هر کدام از شرکت‌های زیرمجموعه نداشتیم. بنابراین برای ۴ شرکت زیرمجموعه روژین تاک چوب، نیلگون پاک سپهر، آشام آروین خاورمیانه و جام فرتاک پلیمر آینده، این سیستم را تهیه کردیم. از این طریق توانستیم شرکت‌های زیرمجموعه را به‌شکل یکپارچه مدیریت کنیم.

 • داستان موفقیت شرکت گرین توربین ماندگار

  آقای خزایی مدیر عامل شرکت گرین توربین ماندگار: همیشه حفظ امنیت اطلاعات سازمان، از دغدغه‌های اصلی ما بوده است. قطعا یکی از مهم‌ترین دلایل ما برای انتخاب سیستم راهکاران ابری اطمینان از حفظ امنیت داده‌ها و حذف دغدغه‌های ما در این زمینه بود. همچنین در رابطه با موضوعات پشتیبانی، کارشناسان همیشه در کمال خوشرویی و شکیبایی و با تسلط ما را راهنمایی کرده‌اند.

 • داستان موفقیت شرکت مهندسی فکور بین الملل تهران (فیتکو)

  آقای بلوکی؛مدیر مالی شرکت فیتکو «با وجود تمام سیستم‌ها و نرم افزارهای که جهت حفظ امنیت اطلاعات شرکت در نظر گرفته‌ بودیم متاسفانه، تا کنون دوبار سرورهای ما به باج‌افزار آلوده شده و بخشی از اطلاعات شرکت از دست رفته بود. لذا با توجه به این که در بهترین حالت ممکن برای بحث امنیت اطلاعات ما از یک فرد بهره می گیریم در صورتی که در سیستم های رایانش ابری از یک تیم بهره گرفته می شود از طرفی هزینه تهیه نرم افزار ها و سخت افزار های امنیتی عموما بسیار بالاست که برای شرکت های معمولی توجیه اقتصادی ندارد. با توجه به این مسائل تصمیم گرفتیم یک بار برای همیشه احتمال وقوع این خطر را کاهش دهیم بنابراین از سیستم راهکاران ابری استفاده کردیم.

 • داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  آقای حسن زاده؛ مدیر مالی شرکت کربنات البرز به دلیل حجم بالای فعالیت ‌‌های سازمان، گزارش ‌‌گیری برای مدیران سازمان اهمیت زیادی داشت. از طرفی سازمان به سیستمی نیاز داشت که همه فعالیت ‌های سازمان را به صورت یکپارچه مدیریت کند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم از یک سیستم ERP استفاده کنیم که پاسخگوی نیاز سازمان باشد ولی به دلیل هزینه بالای تجهیز سرور و زیرساخت ‌های مورد نیاز، امکان خرید سیستم ERP نبود. راهکاران ابری با ارائه یک سیستم یکپارچه حرفه ‌ای و به صرفه، نیاز سازمان را کاملا پاسخ داد.

 • لوگو داستان موفقیت دنا بهریز

  داستان موفقیت شرکت دنا بهریز

  مدیر مالی شرکت دنا بهریز؛
  دفتر برنامه‌ریزی و انبار شرکت در محل کارخانه در شهرستان تاکستان قرار دارد و دفتر مرکزی شرکت در تهران است. علاوه بر سهولت دسترسی در لحظه به سیستم در نقاط مختلف جغرافیایی، امکاناتی مانند مدیریت پیام و پیوست اسناد، تاثیر زیادی در کاهش خطاها و افزایش هماهنگی بین واحدها و کاربران بین کارخانه و دفتر مرکزی داشته است.

 • لوگو داستان موفقیت ساطی رود

  داستان موفقیت شرکت ساطی رود

  مدیر مالی شرکت ساطی رود؛
  یک مزیت اصلی راهکاران ابری این است که در هر جایی که امکان دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد در داخل یا خارج از سازمان، می‌توانیم از سیستم استفاده کنیم. با توجه به اینکه برخی از مدیران ما، ایران نیستند امکان دسترسی آن­ها به سیستم به راحتی امکان­‌پذیر است در صورتی‌که قبلا باید مرتبا گزارش‌­های مورد نظرشان ایمیل یا فکس می­‌شد.

 • داستان موفقیت شرکت ویندآور

  به گفته‌ی خانم خضوعی ابیانه یکپارچگی سیستم‌های راهکاران ابری نه تنها به بهبود فرایندهای داخلی شرکت کمک کرده است بلکه در افزایش بازده، بهبود فرایندهای داخلی و کاهش قابل‌توجه هزینه‌ها تاثیر زیادی داشته است. هم‌اکنون فعالیت‌های واحد مالی در مقایسه با گذشته با تعداد نفرات کمتری انجام می‌شود. امکان تعریف سطوح دسترسی و طبقه‌بندی اطلاعات و گزارش‌ها نیز از مهم‌ترین ویژگی‌های کاربردی سیستم راهکاران ابری است.

 • داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز

  داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز

  خانم بزرگی مدیرمالی شرکت پارلا ایده‌پرداز می‌گوید: «پیشینه‌ و اعتبار شرکت همکاران سیستم، خیال ما را راحت کرده بود. اطمینان داشتیم همکاران سیستم قطعا زیرساخت‌های قابل اتکایی دارد و دلیلی برای نگرانی درمورد امنیت اطلاعات وجود ندارد.»

 • لوگو داستان موفقیت آریان فولاد غرب

  داستان موفقیت شرکت آریان فولاد غرب

  به گفته آقای گلزار، یکی از مزیت‌های اصلی این راهکار، خدمات پشتیبانی آن است: «بعد از قراردادن تیکت، بدون اینکه پشت صف پشتیبانی باشید در کوتاه‌ترین زمان کارشناسان با ما تماس می‌گیرند و در همان روز مشکل برطرف می‌شود. تسلط و توانمندی کارشناسان روی سیستم ها مشکل را همان بار اول رفع می‌کند و در صورت نیاز به ایجاد تغییر در سیستم، فرایند انجام این کار خیلی راحت است.»

 • داستان موفقیت شرکت آینده‌سازان دانش و فناوری تمیم

  داستان موفقیت شرکت آینده‌سازان دانش و فناوری تمیم

  در آغاز فعالیت کسب‌وکار، مدیریت منابع و هزینه‌ها برای ما اهمیت زیادی داشت و با توجه به شناختی که از فناوری رایانش ابری داشتیم، ترجیح دادیم از راهکاران ابری استفاده کنیم تا بتوانیم علاوه بر تخصیص ظرفیت منابع انسانی متخصص و زیرساخت‌هایمان به فعالیت اصلی مجموعه، انعطاف‌پذیری مالی شرکت را هم افزایش دهیم.