داستان موفقیت گروه تولیدی تبرید محاسب بازرگانی گرام

 

معرفی شرکت تبرید محاسب بازرگانی گرام

گروه تولیدی بازرگانی گرام از سال 1378 فعالیت خود را در سه حوزه تولیدی، بازرگانی و خدماتی در زمینه ارائه محصولات و تجهیزات برودتی آغاز کرد. بخش تولید این مجموعه در زمینه تولید سیستم‌های برودتی و در حوزه بازرگانی در زمینه واردات انواع گاز های مبرد، کمپرسورها و تجهیزات برودتی فعالیت می‌کنند. گرام در حوزه خدمات نیز، خدمات نصب و نگهداری انواع محصولات برودتی را ارائه می‌کند.
شرکت تبرید محاسب بازرگانی اکنون 40 نفر پرسنل دارد و 12 کاربر فعال این شرکت با سیستم‌های دفترکل، دریافت و پرداخت، جبران خدمات، انبار و فروش راهکاران ابری کار می‌کنند.

 •  

  نیاز اصلی کسب‌و‌کار

  با توجه به اینکه واحدهای تولیدی و مراکز فروش شرکت تبرید محاسب بازرگانی گرام در استان‌های فارس و تهران قرار دارد بنابراین یکی از نیازهای مهم این شرکت ایجاد یکپارچگی بانک اطلاعاتی بین دفاتر تولید و فروش شرکت بود. موضوع دیگری که برای تیم مالی مجموعه اهمیت داشت، تعداد سطوح تفصیلی بیشتر بود که از نیازمندی‌های اصلی تیم مالی بود.


آقای مهدی پور؛ مدیرعامل شرکت تبرید محاسب بازرگانی گرام

گروه تولیدی بازرگانی گرام، اکنون یک دفتر فروش در تهران و دو دفتر در استان فارس دارد که هریک از این مراکز فروش، انبار مشخصی هم دارد، همچنین شرکت گرام سه واحد تولیدی در شهرک صنعتی بزرگ شیراز و یک واحد تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز دارد بنابراین با توجه به این سطح از فعالیت و پراکندگی به سیستمی یکپارچه نیاز داشتیم که با رعایت بیشترین الزامات امنیتی و بدون دغدغه‌ی باج افزارها قابل دسترس باشد. از طرفی تجهیز زیرساخت و نگهداری از آن برای هر یک از مراکز فروش هزینه بالایی داشت که برای مجموعه امکان پذیر نبود. از این نظر راهکاران ابری همکاران سیستم به ما کمک کرد هزینه های زیرساختی را حذف کنیم همچنین بدون محدودیت جغرافیایی به بانک اطلاعاتی یکپارچه‌ای دسترسی داشته باشیم.

 


آقای فرشیدزاده؛ مدیرمالی شرکت از دیگر مزایای راهکاران ابری به موارد زیر اشاره کردند:

 

– امکان تعریف تعداد سطوح حساب‌ها تا 6 سطح تفصیلی
– تعریف مرکز نگهداری در ماژول انبار و قابلیت رزرو کالا و مشاهده موجودی کالا در سطحی بالاتر از انبار (در مجموعه چند انبار شرکت)
– موتور سیاست‌گذاری قابل انعطاف برای ماژول فروش
– افزایش سرعت پاسخگویی به مدیران به وسیله‌ی گزارش‌های آماده و قابل ساخت به شکل دلخواه
کاهش هزینه ها

به گفته آقای فرشید زاده، در شرایط فعلی استفاده از دیتا سنتر مجازی و برون سپاری موضوعات امنیت اطلاعات شرکت به همکاران سیستم کمک کرده هزینه‌های شرکت را کاهش دهیم. افزون بر این در شرایط شیوع ویروس کرونا دغدغه دورکار کردن پرسنل را نداشتیم و حتی پرسنلی که از منزل کار می‌کردند بدون هیچ مشکلی کار را پیش بردند.

 • داستان موفقیت پایا پلیمر

  داستان موفقیت گروه صنعتی پایا پلاستیک پلیمر

  آقای قوام شیرازی مدیرمالی شرکت پایا پلاستیک پلیمر: با به‌کارگیری راهکاران ابری نیازی به تامین و تجهیز زیرساخت برای هر کدام از شرکت‌های زیرمجموعه نداشتیم. بنابراین برای ۴ شرکت زیرمجموعه روژین تاک چوب، نیلگون پاک سپهر، آشام آروین خاورمیانه و جام فرتاک پلیمر آینده، این سیستم را تهیه کردیم. از این طریق توانستیم شرکت‌های زیرمجموعه را به‌شکل یکپارچه مدیریت کنیم.

 • داستان موفقیت گرین توربین

  داستان موفقیت شرکت گرین توربین ماندگار

  آقای خزایی مدیر عامل شرکت گرین توربین ماندگار: همیشه حفظ امنیت اطلاعات سازمان، از دغدغه‌های اصلی ما بوده است. قطعا یکی از مهم‌ترین دلایل ما برای انتخاب سیستم راهکاران ابری اطمینان از حفظ امنیت داده‌ها و حذف دغدغه‌های ما در این زمینه بود. همچنین در رابطه با موضوعات پشتیبانی، کارشناسان همیشه در کمال خوشرویی و شکیبایی و با تسلط ما را راهنمایی کرده‌اند.

 • داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  داستان موفقیت شرکت مهندسی فکور بین الملل تهران (فیتکو)

  آقای بلوکی؛مدیر مالی شرکت فیتکو «با وجود تمام سیستم‌ها و نرم افزارهای که جهت حفظ امنیت اطلاعات شرکت در نظر گرفته‌ بودیم متاسفانه، تا کنون دوبار سرورهای ما به باج‌افزار آلوده شده و بخشی از اطلاعات شرکت از دست رفته بود. لذا با توجه به این که در بهترین حالت ممکن برای بحث امنیت اطلاعات ما از یک فرد بهره می گیریم در صورتی که در سیستم های رایانش ابری از یک تیم بهره گرفته می شود از طرفی هزینه تهیه نرم افزار ها و سخت افزار های امنیتی عموما بسیار بالاست که برای شرکت های معمولی توجیه اقتصادی ندارد. با توجه به این مسائل تصمیم گرفتیم یک بار برای همیشه احتمال وقوع این خطر را کاهش دهیم بنابراین از سیستم راهکاران ابری استفاده کردیم.

 • داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  آقای حسن زاده؛ مدیر مالی شرکت کربنات البرز به دلیل حجم بالای فعالیت ‌‌های سازمان، گزارش ‌‌گیری برای مدیران سازمان اهمیت زیادی داشت. از طرفی سازمان به سیستمی نیاز داشت که همه فعالیت ‌های سازمان را به صورت یکپارچه مدیریت کند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم از یک سیستم ERP استفاده کنیم که پاسخگوی نیاز سازمان باشد ولی به دلیل هزینه بالای تجهیز سرور و زیرساخت ‌های مورد نیاز، امکان خرید سیستم ERP نبود. راهکاران ابری با ارائه یک سیستم یکپارچه حرفه ‌ای و به صرفه، نیاز سازمان را کاملا پاسخ داد.

 • داستان موفقیت شرکت دنا بهریز

  داستان موفقیت شرکت دنا بهریز

  آقای جهانگیر: «دفتر برنامه‌ریزی و انبار شرکت در محل کارخانه در شهرستان تاکستان قرار دارد و دفتر مرکزی شرکت در تهران است. علاوه بر سهولت دسترسی در لحظه به سیستم در نقاط مختلف جغرافیایی، امکاناتی مانند مدیریت پیام و پیوست اسناد، تاثیر زیادی در کاهش خطاها و افزایش هماهنگی بین واحدها و کاربران بین کارخانه و دفتر مرکزی داشته است.»

 • داستان موفقیت ساطی رود

  داستان موفقیت شرکت ساطی رود

  یک مزیت اصلی راهکاران ابری این است که در هر جایی که امکان دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد در داخل یا خارج از سازمان، می‌توانیم از سیستم استفاده کنیم. با توجه به اینکه برخی از مدیران ما، ایران نیستند امکان دسترسی آن­ها به سیستم به راحتی امکان­‌پذیر است در صورتی‌که قبلا باید مرتبا گزارش‌­های مورد نظرشان ایمیل یا فکس می­‌شد.

 • داستان موفقیت شرکت ویندآور

  به گفته‌ی خانم خضوعی ابیانه یکپارچگی سیستم‌های راهکاران ابری نه تنها به بهبود فرایندهای داخلی شرکت کمک کرده است بلکه در افزایش بازده، بهبود فرایندهای داخلی و کاهش قابل‌توجه هزینه‌ها تاثیر زیادی داشته است. هم‌اکنون فعالیت‌های واحد مالی در مقایسه با گذشته با تعداد نفرات کمتری انجام می‌شود. امکان تعریف سطوح دسترسی و طبقه‌بندی اطلاعات و گزارش‌ها نیز از مهم‌ترین ویژگی‌های کاربردی سیستم راهکاران ابری است.

 • داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز

  داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز

  خانم بزرگی مدیرمالی شرکت پارلا ایده‌پرداز می‌گوید: «پیشینه‌ و اعتبار شرکت همکاران سیستم، خیال ما را راحت کرده بود. اطمینان داشتیم همکاران سیستم قطعا زیرساخت‌های قابل اتکایی دارد و دلیلی برای نگرانی درمورد امنیت اطلاعات وجود ندارد.»

 • داستان موفقیت شرکت آریان فولاد غرب

  داستان موفقیت شرکت آریان فولاد غرب

  به گفته آقای گلزار، یکی از مزیت‌های اصلی این راهکار، خدمات پشتیبانی آن است: «بعد از قراردادن تیکت، بدون اینکه پشت صف پشتیبانی باشید در کوتاه‌ترین زمان کارشناسان با ما تماس می‌گیرند و در همان روز مشکل برطرف می‌شود. تسلط و توانمندی کارشناسان روی سیستم ها مشکل را همان بار اول رفع می‌کند و در صورت نیاز به ایجاد تغییر در سیستم، فرایند انجام این کار خیلی راحت است.»

 • داستان موفقیت شرکت آینده‌سازان دانش و فناوری تمیم

  داستان موفقیت شرکت آینده‌سازان دانش و فناوری تمیم

  در آغاز فعالیت کسب‌وکار، مدیریت منابع و هزینه‌ها برای ما اهمیت زیادی داشت و با توجه به شناختی که از فناوری رایانش ابری داشتیم، ترجیح دادیم از راهکاران ابری استفاده کنیم تا بتوانیم علاوه بر تخصیص ظرفیت منابع انسانی متخصص و زیرساخت‌هایمان به فعالیت اصلی مجموعه، انعطاف‌پذیری مالی شرکت را هم افزایش دهیم.