داستان موفقیت صنایع غذایی مهراد چاشنی توس

 

معرفی صنایع غذایی مهراد چاشنی توس

صنایع غذایی مهراد چاشنی توس از سال 1380 در زمینه تولید انبوه و صنعتی فراورده زیتون پرورده با نام تجاری ماه‌راد آغاز به کار کرد. شرکت مهراد چاشنی توس در چند سال متعدد به عنوان واحد تولید کننده نمونه انتخاب شده است و اکنون محصولات متنوعی به بازار عرضه می‎‌کند مهراد چاشنی در حال حاضر 110 نفر پرسنل دارد و نزدیک به دو سال است که با سیستم‌های حسابداری ابری، دریافت و پرداخت، مدیریت دارایی، انبار، فروش و جبران خدمات راهکاران ابری کار می‌کند.

 

 

.

  •  

    نیاز اصلی کسب‌و‌کار

    با توجه به اینکه صنایع غذایی مهراد چاشنی توس دارای مراکز جغرافیایی متفاوتی است، به راهکاری حرفه‌ای و یکپارچه نیاز‌ داشت که پاسخ‌گوی پراکندگی جغرافیایی و نیاز‌های فعلی و آینده سازمان باشد و از نظر هزینه، به‌صرفه باشد. تجهیز زیرساخت‌های سخت‌افزاری هم نیازمند هزینه‌های بالایی بود که برای مجموعه امکان‌پذیر نبود. علاوه بر این تیم it حرفه‌ای در مجموعه نبود که نگهداری از زیرساخت را بر عهده بگیرد.

هزینه و امنیت

یکی از مهم‌ترین دلایل انتخاب راهکاران ابری برای صنایع غذایی مهراد چاشنی توس، حذف هزینه‌های تامین و تجهیز زیرساخت بود، سیستم راهکاران ابری علی رغم پاسخ به نیاز‌های سازمان، دغدغه‌ها و هزینه‌های خرید و تجهیز زیرساخت را برای شرکت حذف کرد. همچنین با توجه به اینکه تیم it مجربی در مجموعه وجود نداشت، پیشبرد موضوعات نگهداری از نرم‌افزار و تهیه نسخه‌های پشتیبان سخت بود، بنابراین بهترین انتخاب برای مجموعه، استفاده از راهکاران ابری بود چون از این طریق همه این مسئولیت‌ها به شرکت همکاران سیستم سپرده شد.
در ادامه به برخی از مهم‌ترین ارزش افزوده‌های بکارگیری سیستم راهکاران ابری در شرکت مهراد چاشنی توس اشاره شد:
ردیابی دقیق کالا ها و سفارشات بر اساس کنترل تاریخ انقضا مواد غذایی
استفاده از ابزار کاوشگر برای ساخت گزارش‌های سریع بدون نیاز به داشتن زبان برنامه نویسی
کنترل عملیات سایر مراکز و شعب شرکت
استفاده از گزارشات فصلی و دارایی سیستم

 

 

از دیگر ویژگی‌های راهکاران ابری موارد زیر شرح داده شد:

استقرار

یکی از مزایای راهکاران ابری، کوتاه بودن زمان استقرار بود. شرکت بدون اتلاف زمان و به سرعت اسناد و فعالیت‌های خود را به راهکاران ابری منتقل کرد. همچنین در رابطه با پشتیبانی نیز کارشناسان همیشه پاسخگو هستند و ما با مشکلی مواجه نشده‌ایم.

 

دسترسی
صنایع غذایی مهراد چاشنی توس قصد دارد در آینده با توسعه فعالیت‌هایش بخشی از نیروی کار خود را در سایر شهرهای کشور فعال کند، با توجه به این موضوع شرکت تصمیم داشت که از قبل زیرساخت مناسب را تهیه کند. راهکاران ابری با ایجاد دسترسی بدون محدودیت جغرافیایی این امکان را فراهم می‌کند که در آینده شرکت به راحتی و بدون دغدغه‌های پراکندگی جغرافیایی در سایر شهر‌ها از سیستم استفاده کنند.

آقای حیدر ناظمی؛ مدیرعامل صنایع غذایی مهراد چاشنی توس: یکی از مهم‌ترین مزایای راهکاران ابری، سفارشی سازی بر اساس نیازهای سازمان است. برای شرکت‌هایی که در این دنیای رقابتی برنامه‌های بلندمدتی دارند، توصیه می‌کنم، ERP همکاران سیستم را به عنوان یک راهکار مناسب در نظر داشته باشند.

 
 

داستان موفقیت گروه صنعتی پایا پلاستیک پلیمر

آقای قوام شیرازی مدیرمالی شرکت پایا پلاستیک پلیمر: با به‌کارگیری راهکاران ابری نیازی به تامین و تجهیز زیرساخت برای هر کدام از شرکت‌های زیرمجموعه نداشتیم. بنابراین برای ۴ شرکت زیرمجموعه روژین تاک چوب، نیلگون پاک سپهر، آشام آروین خاورمیانه و جام فرتاک پلیمر آینده، این سیستم را تهیه کردیم. از این طریق توانستیم شرکت‌های زیرمجموعه را به‌شکل یکپارچه مدیریت کنیم.

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت گرین توربین ماندگار

آقای خزایی مدیر عامل شرکت گرین توربین ماندگار: همیشه حفظ امنیت اطلاعات سازمان، از دغدغه‌های اصلی ما بوده است. قطعا یکی از مهم‌ترین دلایل ما برای انتخاب سیستم راهکاران ابری اطمینان از حفظ امنیت داده‌ها و حذف دغدغه‌های ما در این زمینه بود. همچنین در رابطه با موضوعات پشتیبانی، کارشناسان همیشه در کمال خوشرویی و شکیبایی و با تسلط ما را راهنمایی کرده‌اند.

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت مهندسی فکور بین الملل تهران (فیتکو)

آقای بلوکی؛مدیر مالی شرکت فیتکو «با وجود تمام سیستم‌ها و نرم افزارهای که جهت حفظ امنیت اطلاعات شرکت در نظر گرفته‌ بودیم متاسفانه، تا کنون دوبار سرورهای ما به باج‌افزار آلوده شده و بخشی از اطلاعات شرکت از دست رفته بود. لذا با توجه به این که در بهترین حالت ممکن برای بحث امنیت اطلاعات ما از یک فرد بهره می گیریم در صورتی که در سیستم های رایانش ابری از یک تیم بهره گرفته می شود از طرفی هزینه تهیه نرم افزار ها و سخت افزار های امنیتی عموما بسیار بالاست که برای شرکت های معمولی توجیه اقتصادی ندارد. با توجه به این مسائل تصمیم گرفتیم یک بار برای همیشه احتمال وقوع این خطر را کاهش دهیم بنابراین از سیستم راهکاران ابری استفاده کردیم.

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

آقای حسن زاده؛ مدیر مالی شرکت کربنات البرز به دلیل حجم بالای فعالیت ‌‌های سازمان، گزارش ‌‌گیری برای مدیران سازمان اهمیت زیادی داشت. از طرفی سازمان به سیستمی نیاز داشت که همه فعالیت ‌های سازمان را به صورت یکپارچه مدیریت کند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم از یک سیستم ERP استفاده کنیم که پاسخگوی نیاز سازمان باشد ولی به دلیل هزینه بالای تجهیز سرور و زیرساخت ‌های مورد نیاز، امکان خرید سیستم ERP نبود. راهکاران ابری با ارائه یک سیستم یکپارچه حرفه ‌ای و به صرفه، نیاز سازمان را کاملا پاسخ داد.

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت دنا بهریز

آقای جهانگیر: «دفتر برنامه‌ریزی و انبار شرکت در محل کارخانه در شهرستان تاکستان قرار دارد و دفتر مرکزی شرکت در تهران است. علاوه بر سهولت دسترسی در لحظه به سیستم در نقاط مختلف جغرافیایی، امکاناتی مانند مدیریت پیام و پیوست اسناد، تاثیر زیادی در کاهش خطاها و افزایش هماهنگی بین واحدها و کاربران بین کارخانه و دفتر مرکزی داشته است.»

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت ساطی رود

یک مزیت اصلی راهکاران ابری این است که در هر جایی که امکان دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد در داخل یا خارج از سازمان، می‌توانیم از سیستم استفاده کنیم. با توجه به اینکه برخی از مدیران ما، ایران نیستند امکان دسترسی آن­ها به سیستم به راحتی امکان­‌پذیر است در صورتی‌که قبلا باید مرتبا گزارش‌­های مورد نظرشان ایمیل یا فکس می­‌شد.

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت ویندآور

به گفته‌ی خانم خضوعی ابیانه یکپارچگی سیستم‌های راهکاران ابری نه تنها به بهبود فرایندهای داخلی شرکت کمک کرده است بلکه در افزایش بازده، بهبود فرایندهای داخلی و کاهش قابل‌توجه هزینه‌ها تاثیر زیادی داشته است. هم‌اکنون فعالیت‌های واحد مالی در مقایسه با گذشته با تعداد نفرات کمتری انجام می‌شود. امکان تعریف سطوح دسترسی و طبقه‌بندی اطلاعات و گزارش‌ها نیز از مهم‌ترین ویژگی‌های کاربردی سیستم راهکاران ابری است.

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز

خانم بزرگی مدیرمالی شرکت پارلا ایده‌پرداز می‌گوید: «پیشینه‌ و اعتبار شرکت همکاران سیستم، خیال ما را راحت کرده بود. اطمینان داشتیم همکاران سیستم قطعا زیرساخت‌های قابل اتکایی دارد و دلیلی برای نگرانی درمورد امنیت اطلاعات وجود ندارد.»

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت آریان فولاد غرب

به گفته آقای گلزار، یکی از مزیت‌های اصلی این راهکار، خدمات پشتیبانی آن است: «بعد از قراردادن تیکت، بدون اینکه پشت صف پشتیبانی باشید در کوتاه‌ترین زمان کارشناسان با ما تماس می‌گیرند و در همان روز مشکل برطرف می‌شود. تسلط و توانمندی کارشناسان روی سیستم ها مشکل را همان بار اول رفع می‌کند و در صورت نیاز به ایجاد تغییر در سیستم، فرایند انجام این کار خیلی راحت است.»

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت آینده‌سازان دانش و فناوری تمیم

در آغاز فعالیت کسب‌وکار، مدیریت منابع و هزینه‌ها برای ما اهمیت زیادی داشت و با توجه به شناختی که از فناوری رایانش ابری داشتیم، ترجیح دادیم از راهکاران ابری استفاده کنیم تا بتوانیم علاوه بر تخصیص ظرفیت منابع انسانی متخصص و زیرساخت‌هایمان به فعالیت اصلی مجموعه، انعطاف‌پذیری مالی شرکت را هم افزایش دهیم.

اطلاعات بیشتر