داستان موفقیت شرکت گرانیت لیا

معرفی شرکت گرانیت لیا

شرکت صنایع گرانیت لیا یکی از بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده کاشی و سرامیک تزئینی در کشور است که از سال 1382 در این زمینه فعالیت می‌کند و در حال حاضر 50 نفر پرسنل دارند. گرانیت لیا از سال 1384 با نسل‌های قبلی سیستم‌های همکاران سیستم کار کرده‌اند و درحال حاضر بیش از یک سال است که با نرم افزار راهکاران ابری همکاران سیستم کار می‌کنند. این شرکت در حال حاضر از سیستم‌های دفترکل، جبران خدمات، دارایی ثابت، انبار و سیستم فروش ابری راهکاران ابری استفاده می‌کند.

 •  

  نیاز اصلی کسب‌و‌کار

  گرانیت لیا از مشتریان قدیمی همکاران است و سال‌هاست با نسل‎‌های مختلف از سیستم‌های همکاران سیستم کار کرده‌اند. دلفی همکاران سیستم سال‌ها پاسخگوی نیاز مجموعه بود. به گفته مدیر it مجموعه به پیشنهاد همکاران سیستم دمویی از نرم افزار راهکاران ابری دیدیم و به این نتیجه رسیدیم که از منظر گزارش گیری تفاوت‌های چشمگیری با دلفی دارد بنابراین تصمیم گرفتیم به راهکاران ابری مهاجرت کنیم. علاوه بر این دفتر مرکزی گرانیت لیا در تهران و کارخانه در استان قزوین واقع شده است بنابراین موضوع دیگری که برای مجموعه اهمیت داشت این بود که از یک راهکار مبتنی بر وب استفاده کنند تا از این طریق کارمندان از هر نقطه‌ای بدون محدودیت بتوانند به سیستم دسترسی داشته باشند.

   

   


آقای نجفی فرد؛ مدیر IT مجموعه در این رابطه می‌گوید:

واحد فروش مجموعه گرانیت لیا در استان تهران و کارخانه در قزوین واقع است. یکی از مهم‌ترین مزایای راهکاران ابری برای ما حذف محدودیت‌های این فاصله جغرافیایی است. زمانی که که تولید محصول را به انبار تحویل می‌دهد، بعد از اینکه انبار رسید کرد، همکاران فروش در تهران فورا آلارم دریافت می‌کنند و از موجودی جدید انبار مطلع می‌شود. اگر سفارشی از قبل وجود داشته باشد بلافاصله فروش محصول را با مشتری پیش می‌برند. بعد از ثبت حواله فروش، واحد انبار فورا آلارم دریافت می‌کنند و سند تحویل فروش صادر می‌کنند پس از این مرحله سیستم به صورت اتوماتیک برای واحد مالی آلارمی برای صدور فاکتور فروش ارسال می‌کند. در واقع با بکارگیری راهکاران ابری علی رغم اینکه این واحدها از نظر جغرافیایی در مکان های متفاوتی هستند اما کل فرایند به صورت یکپارچه و متمرکز از طریق سیستم پیش می‌رود.
در گذشته که از سیستم‌های غیر ابری استفاده می‌کردیم، ارتباط بین این واحدها از طریق تماس تلفنی یا فکس نامه امکان پذیر بود که این موضوع معمولا باعث کندی و خطا در اجرای فرایند می‌شد.

 


آقای نجفی فرد؛ مدیر IT شرکت گرانیت لیا از دیگر مزایای راهکاران ابری به موارد زیر اشاره کردند:

دسترسی

از دیگر مزایای سیستم راهکاران ابری این است که کارکنان سازمان در مواقعی که خارج از سازمان هستند یا مرخصی می‌روند، فرایند سازمان متوقف نمی‌شود یا به تاخیر نمی‌افتد و به راحتی از خانه امکان دسترسی به سیستم را دارند. در شرایطی کرونا برخی از پرسنل که درگیر این ویروس شدند و در قرنطینه به سر می‌بردند به راحتی از منزل کار می‌کردند و کارها بدون توقف و به همان شکل قبل ادامه پیدا کرده است.

امنیت

در بسیاری از شرکت‌ها معمولا شخص یا اشخاصی وجود دارند که موضوعات مربوط به IT را در سازمان‌ پیش می‌برند اما واقعیت این است که در 90 درصد مواقع این افراد متخصص نیستند. اما وقتی مجموعه‌ای مثل همکاران سیستم مسئولیت نگهداری از زیرساخت و حفظ امینت اطلاعات را بر عهده می‌گیرد، مطمئن هستیم الزامات امنیتی در بالاترین شکل ممکن رعایت می‌شود. استانداردهایی که شک ندارم رعایت آن برای شرکت‌های متوسط هزینه بالایی خواهد داشت و اغلب امکان پذیر نیست. راهکاران ابری اتفاقا بخش عمده‌ای از دغدغه‌های امنیتی که قبلا داشتم را حل کرده و مسئولیت های ما را تا حدی کاهش داده است. من در حال حاضر از لحاظ امنیتی هیچ دغدغه‌ای در استفاده از سیستم‌های ابری ندارم.

پیاده‌سازی

استقرار سیستم راهکاران ابری در کمترین زمان ممکن و به راحتی انجام شد. استقرار و آموزش سیستم برای شرکت دو ماهه انجام شد و با توجه به تجربه‌ای که من دارم به نظرم در سریع‌ترین زمان ممکن سیستم پیاده سازی شد. همکارانی که در موضوع استقرار کمک کردندُ تجارب خوبی داشتند و در مجموع هیچ مشکلی در استقرار سیستم نداشتیم.

 

 • داستان موفقیت پایا پلیمر

  داستان موفقیت گروه صنعتی پایا پلاستیک پلیمر

  آقای قوام شیرازی مدیرمالی شرکت پایا پلاستیک پلیمر: با به‌کارگیری راهکاران ابری نیازی به تامین و تجهیز زیرساخت برای هر کدام از شرکت‌های زیرمجموعه نداشتیم. بنابراین برای ۴ شرکت زیرمجموعه روژین تاک چوب، نیلگون پاک سپهر، آشام آروین خاورمیانه و جام فرتاک پلیمر آینده، این سیستم را تهیه کردیم. از این طریق توانستیم شرکت‌های زیرمجموعه را به‌شکل یکپارچه مدیریت کنیم.

 • داستان موفقیت گرین توربین

  داستان موفقیت شرکت گرین توربین ماندگار

  آقای خزایی مدیر عامل شرکت گرین توربین ماندگار: همیشه حفظ امنیت اطلاعات سازمان، از دغدغه‌های اصلی ما بوده است. قطعا یکی از مهم‌ترین دلایل ما برای انتخاب سیستم راهکاران ابری اطمینان از حفظ امنیت داده‌ها و حذف دغدغه‌های ما در این زمینه بود. همچنین در رابطه با موضوعات پشتیبانی، کارشناسان همیشه در کمال خوشرویی و شکیبایی و با تسلط ما را راهنمایی کرده‌اند.

 • داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  داستان موفقیت شرکت مهندسی فکور بین الملل تهران (فیتکو)

  آقای بلوکی؛مدیر مالی شرکت فیتکو «با وجود تمام سیستم‌ها و نرم افزارهای که جهت حفظ امنیت اطلاعات شرکت در نظر گرفته‌ بودیم متاسفانه، تا کنون دوبار سرورهای ما به باج‌افزار آلوده شده و بخشی از اطلاعات شرکت از دست رفته بود. لذا با توجه به این که در بهترین حالت ممکن برای بحث امنیت اطلاعات ما از یک فرد بهره می گیریم در صورتی که در سیستم های رایانش ابری از یک تیم بهره گرفته می شود از طرفی هزینه تهیه نرم افزار ها و سخت افزار های امنیتی عموما بسیار بالاست که برای شرکت های معمولی توجیه اقتصادی ندارد. با توجه به این مسائل تصمیم گرفتیم یک بار برای همیشه احتمال وقوع این خطر را کاهش دهیم بنابراین از سیستم راهکاران ابری استفاده کردیم.

 • داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  آقای حسن زاده؛ مدیر مالی شرکت کربنات البرز به دلیل حجم بالای فعالیت ‌‌های سازمان، گزارش ‌‌گیری برای مدیران سازمان اهمیت زیادی داشت. از طرفی سازمان به سیستمی نیاز داشت که همه فعالیت ‌های سازمان را به صورت یکپارچه مدیریت کند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم از یک سیستم ERP استفاده کنیم که پاسخگوی نیاز سازمان باشد ولی به دلیل هزینه بالای تجهیز سرور و زیرساخت ‌های مورد نیاز، امکان خرید سیستم ERP نبود. راهکاران ابری با ارائه یک سیستم یکپارچه حرفه ‌ای و به صرفه، نیاز سازمان را کاملا پاسخ داد.

 • داستان موفقیت شرکت دنا بهریز

  داستان موفقیت شرکت دنا بهریز

  آقای جهانگیر: «دفتر برنامه‌ریزی و انبار شرکت در محل کارخانه در شهرستان تاکستان قرار دارد و دفتر مرکزی شرکت در تهران است. علاوه بر سهولت دسترسی در لحظه به سیستم در نقاط مختلف جغرافیایی، امکاناتی مانند مدیریت پیام و پیوست اسناد، تاثیر زیادی در کاهش خطاها و افزایش هماهنگی بین واحدها و کاربران بین کارخانه و دفتر مرکزی داشته است.»

 • داستان موفقیت ساطی رود

  داستان موفقیت شرکت ساطی رود

  یک مزیت اصلی راهکاران ابری این است که در هر جایی که امکان دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد در داخل یا خارج از سازمان، می‌توانیم از سیستم استفاده کنیم. با توجه به اینکه برخی از مدیران ما، ایران نیستند امکان دسترسی آن­ها به سیستم به راحتی امکان­‌پذیر است در صورتی‌که قبلا باید مرتبا گزارش‌­های مورد نظرشان ایمیل یا فکس می­‌شد.

 • داستان موفقیت شرکت ویندآور

  به گفته‌ی خانم خضوعی ابیانه یکپارچگی سیستم‌های راهکاران ابری نه تنها به بهبود فرایندهای داخلی شرکت کمک کرده است بلکه در افزایش بازده، بهبود فرایندهای داخلی و کاهش قابل‌توجه هزینه‌ها تاثیر زیادی داشته است. هم‌اکنون فعالیت‌های واحد مالی در مقایسه با گذشته با تعداد نفرات کمتری انجام می‌شود. امکان تعریف سطوح دسترسی و طبقه‌بندی اطلاعات و گزارش‌ها نیز از مهم‌ترین ویژگی‌های کاربردی سیستم راهکاران ابری است.

 • داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز

  داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز

  خانم بزرگی مدیرمالی شرکت پارلا ایده‌پرداز می‌گوید: «پیشینه‌ و اعتبار شرکت همکاران سیستم، خیال ما را راحت کرده بود. اطمینان داشتیم همکاران سیستم قطعا زیرساخت‌های قابل اتکایی دارد و دلیلی برای نگرانی درمورد امنیت اطلاعات وجود ندارد.»

 • داستان موفقیت شرکت آریان فولاد غرب

  داستان موفقیت شرکت آریان فولاد غرب

  به گفته آقای گلزار، یکی از مزیت‌های اصلی این راهکار، خدمات پشتیبانی آن است: «بعد از قراردادن تیکت، بدون اینکه پشت صف پشتیبانی باشید در کوتاه‌ترین زمان کارشناسان با ما تماس می‌گیرند و در همان روز مشکل برطرف می‌شود. تسلط و توانمندی کارشناسان روی سیستم ها مشکل را همان بار اول رفع می‌کند و در صورت نیاز به ایجاد تغییر در سیستم، فرایند انجام این کار خیلی راحت است.»

 • داستان موفقیت شرکت آینده‌سازان دانش و فناوری تمیم

  داستان موفقیت شرکت آینده‌سازان دانش و فناوری تمیم

  در آغاز فعالیت کسب‌وکار، مدیریت منابع و هزینه‌ها برای ما اهمیت زیادی داشت و با توجه به شناختی که از فناوری رایانش ابری داشتیم، ترجیح دادیم از راهکاران ابری استفاده کنیم تا بتوانیم علاوه بر تخصیص ظرفیت منابع انسانی متخصص و زیرساخت‌هایمان به فعالیت اصلی مجموعه، انعطاف‌پذیری مالی شرکت را هم افزایش دهیم.