داستان موفقیت شرکت پرتو ناب الکترونیک

 

معرفی شرکت پرتو ناب الکترونیک

شرکت طراحی مهندسی پرتو ناب الکترونیک از سال 1374 تا کنون در زمینه تولید قطعات خودرو برای بازار داخلی فعالیت می‌کند. پرتو ناب با ظرفیت تولید بیش از 5/1 میلیون ست مجموعه وایر شمع در سال به عنوان بزرگترین تامین کننده وایرشمع در سطح خاورمیانه به شمار می‌رود. پرتوناب از شرکت‌های مورد تایید پژو فرانسه است و در حال حاضر 70 نفر نیرو در این شرکت مشغول به فعالیت هستند.
کارخانه و انبار شرکت در شهرک صنعتی پرند، دفتر مرکزی و یک دفتر فروش هم در تهران فعالیت می‌کنند. این مجموعه بیش از یک سال است که از سیستم‌های دفترکل، انبار، فروش و جبران خدمات راهکاران ابری همکاران سیستم استفاده می‌کند.

 •  

  نیاز اصلی کسب‌و‌کار

  شرکت پرتو ناب الکترونیک از مشتریان قدیمی همکاران سیستم است و بیشتر از ده سال از سیستم‌های نسل قبلی همکاران سیستم استفاده کردند. به گفته آقای لنگرودیان مدیرمالی شرکت، همزمان با توسعه مجموعه و تغییر شرایط بازار، شرکت با نیازهای جدیدی رو به رو بود که برای حل آن باید از سیستمی یکپارچه و حرفه‌ای‌تر استفاده می‌کرد.

آقای لنگرودیان مدیرمالی شرکت درباره‌ی انتخاب راهکاران ابری می‌گوید:


امکاناتی مثل گزارش گیری‌های جامع و تنوع در تهیه گزارش‌ها در راهکاران ابری نسبت به سیستم قبلی بسیار حرفه‌ای تر و دقیق‌تر بود. همچنین با به کارگیری راهکاران ابری امکان یکپارچگی بین واحدهای مختلف بیشتر بود، بر این اساس به پیشنهاد همکاران سیستم تصمیم گرفتیم سیستم را به راهکاران ابری ارتقا دهیم.
یکی دیگر از مزایای راهکاران ابری امکان دسترسی از راه دور بود. بسیاری از حسابرسان و مشاوران مالی شرکت، با اینکه در شرکت حضور نداشتند اما می‌توانستند به راحتی با تعریف محدودیت دسترسی به سیستم راهکاران ابری دسترسی داشته باشند.
به ویژه در دوران کرونا استفاده از راهکاران ابری و امکان دورکاری برای مشاوران بیرونی یا سایر همکارانی که نمی‌توانستند در شرکت حضور فیزیکی داشته باشند، مزیت مهمی به شمار آمد.

 


آقای لنگرودیان مدیرمالی مجموعه در خصوص دیگر مزایای راهکاران ابری می‌گوید:

 

هزینه کمتر
در سیستم قبلی افزون بر پرداخت هزینه‌های پشتیبانی برای نگهداری از سرور هم هزینه‌هایی پرداخت می‌کردیم. همچنین چون تیم IT مجهزی در شرکت وجود نداشت با شخصی بیرونی توافق کرده بودیم که موضوعات پشتیبان گیری و نگهداری از سرور را در بازه‌های زمانی مختلف رصد کند. اما اکنون با استفاده از راهکاران ابری هزینه‌ها و مسئولیت‌های نگهداری از زیرساخت‌ و تهیه نسخه پشتیبان را به همکاران سیستم سپرده‌ایم.
 

یکپارچگی

یکپارچگی از دیگر مزایای راهکاران ابری است. در گذشته بسیاری فرایندهای سازمان دستی انجام می‌شد به طور مثال بخش فروش فاکتور فروش را به شکل کاغذی صادر می‌کرد و به بخش مالی تحویل می‌داد، سپس واحد مالی فاکتور سند را به شکل دستی صادر می‌کرد. این کار معمولا با اشتباهات کاربری همراه بود که ما را به دردسر می‌انداخت.
اما اکنون، با بکارگیری راهکاران ابری این فرایند اتوماتیک انجام می‌شود یعنی فاکتور فروش از طریق سیستم و به شکل خودکار برای واحد مالی ارسال می‌شود. در واقع با این مدل یک فرایند کاری در شرکت حذف شده است و نیرویی که پیش‌تر این کار را انجام می‌داد، اکنون به موضوعات مهم‌تری می‌پردازد.
 

استقرار و پشتیبانی
پیاده‌سازی سیستم طبق برنامه پیش‌بینی شده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شد. خوشبختانه فرایند استقرار بدون مشکل انجام شد. در رابطه با پشتیبانی هم تاکنون به مساله‌ای برنخوردیم و کارشناسان معمولا با صبر و حوصله پاسخگوی ما بودند.

 

 • داستان موفقیت پایا پلیمر

  داستان موفقیت گروه صنعتی پایا پلاستیک پلیمر

  آقای قوام شیرازی مدیرمالی شرکت پایا پلاستیک پلیمر: با به‌کارگیری راهکاران ابری نیازی به تامین و تجهیز زیرساخت برای هر کدام از شرکت‌های زیرمجموعه نداشتیم. بنابراین برای ۴ شرکت زیرمجموعه روژین تاک چوب، نیلگون پاک سپهر، آشام آروین خاورمیانه و جام فرتاک پلیمر آینده، این سیستم را تهیه کردیم. از این طریق توانستیم شرکت‌های زیرمجموعه را به‌شکل یکپارچه مدیریت کنیم.

 • داستان موفقیت گرین توربین

  داستان موفقیت شرکت گرین توربین ماندگار

  آقای خزایی مدیر عامل شرکت گرین توربین ماندگار: همیشه حفظ امنیت اطلاعات سازمان، از دغدغه‌های اصلی ما بوده است. قطعا یکی از مهم‌ترین دلایل ما برای انتخاب سیستم راهکاران ابری اطمینان از حفظ امنیت داده‌ها و حذف دغدغه‌های ما در این زمینه بود. همچنین در رابطه با موضوعات پشتیبانی، کارشناسان همیشه در کمال خوشرویی و شکیبایی و با تسلط ما را راهنمایی کرده‌اند.

 • داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  داستان موفقیت شرکت مهندسی فکور بین الملل تهران (فیتکو)

  آقای بلوکی؛مدیر مالی شرکت فیتکو «با وجود تمام سیستم‌ها و نرم افزارهای که جهت حفظ امنیت اطلاعات شرکت در نظر گرفته‌ بودیم متاسفانه، تا کنون دوبار سرورهای ما به باج‌افزار آلوده شده و بخشی از اطلاعات شرکت از دست رفته بود. لذا با توجه به این که در بهترین حالت ممکن برای بحث امنیت اطلاعات ما از یک فرد بهره می گیریم در صورتی که در سیستم های رایانش ابری از یک تیم بهره گرفته می شود از طرفی هزینه تهیه نرم افزار ها و سخت افزار های امنیتی عموما بسیار بالاست که برای شرکت های معمولی توجیه اقتصادی ندارد. با توجه به این مسائل تصمیم گرفتیم یک بار برای همیشه احتمال وقوع این خطر را کاهش دهیم بنابراین از سیستم راهکاران ابری استفاده کردیم.

 • داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  آقای حسن زاده؛ مدیر مالی شرکت کربنات البرز به دلیل حجم بالای فعالیت ‌‌های سازمان، گزارش ‌‌گیری برای مدیران سازمان اهمیت زیادی داشت. از طرفی سازمان به سیستمی نیاز داشت که همه فعالیت ‌های سازمان را به صورت یکپارچه مدیریت کند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم از یک سیستم ERP استفاده کنیم که پاسخگوی نیاز سازمان باشد ولی به دلیل هزینه بالای تجهیز سرور و زیرساخت ‌های مورد نیاز، امکان خرید سیستم ERP نبود. راهکاران ابری با ارائه یک سیستم یکپارچه حرفه ‌ای و به صرفه، نیاز سازمان را کاملا پاسخ داد.

 • داستان موفقیت شرکت دنا بهریز

  داستان موفقیت شرکت دنا بهریز

  آقای جهانگیر: «دفتر برنامه‌ریزی و انبار شرکت در محل کارخانه در شهرستان تاکستان قرار دارد و دفتر مرکزی شرکت در تهران است. علاوه بر سهولت دسترسی در لحظه به سیستم در نقاط مختلف جغرافیایی، امکاناتی مانند مدیریت پیام و پیوست اسناد، تاثیر زیادی در کاهش خطاها و افزایش هماهنگی بین واحدها و کاربران بین کارخانه و دفتر مرکزی داشته است.»

 • داستان موفقیت ساطی رود

  داستان موفقیت شرکت ساطی رود

  یک مزیت اصلی راهکاران ابری این است که در هر جایی که امکان دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد در داخل یا خارج از سازمان، می‌توانیم از سیستم استفاده کنیم. با توجه به اینکه برخی از مدیران ما، ایران نیستند امکان دسترسی آن­ها به سیستم به راحتی امکان­‌پذیر است در صورتی‌که قبلا باید مرتبا گزارش‌­های مورد نظرشان ایمیل یا فکس می­‌شد.

 • داستان موفقیت شرکت ویندآور

  به گفته‌ی خانم خضوعی ابیانه یکپارچگی سیستم‌های راهکاران ابری نه تنها به بهبود فرایندهای داخلی شرکت کمک کرده است بلکه در افزایش بازده، بهبود فرایندهای داخلی و کاهش قابل‌توجه هزینه‌ها تاثیر زیادی داشته است. هم‌اکنون فعالیت‌های واحد مالی در مقایسه با گذشته با تعداد نفرات کمتری انجام می‌شود. امکان تعریف سطوح دسترسی و طبقه‌بندی اطلاعات و گزارش‌ها نیز از مهم‌ترین ویژگی‌های کاربردی سیستم راهکاران ابری است.

 • داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز

  داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز

  خانم بزرگی مدیرمالی شرکت پارلا ایده‌پرداز می‌گوید: «پیشینه‌ و اعتبار شرکت همکاران سیستم، خیال ما را راحت کرده بود. اطمینان داشتیم همکاران سیستم قطعا زیرساخت‌های قابل اتکایی دارد و دلیلی برای نگرانی درمورد امنیت اطلاعات وجود ندارد.»

 • داستان موفقیت شرکت آریان فولاد غرب

  داستان موفقیت شرکت آریان فولاد غرب

  به گفته آقای گلزار، یکی از مزیت‌های اصلی این راهکار، خدمات پشتیبانی آن است: «بعد از قراردادن تیکت، بدون اینکه پشت صف پشتیبانی باشید در کوتاه‌ترین زمان کارشناسان با ما تماس می‌گیرند و در همان روز مشکل برطرف می‌شود. تسلط و توانمندی کارشناسان روی سیستم ها مشکل را همان بار اول رفع می‌کند و در صورت نیاز به ایجاد تغییر در سیستم، فرایند انجام این کار خیلی راحت است.»

 • داستان موفقیت شرکت آینده‌سازان دانش و فناوری تمیم

  داستان موفقیت شرکت آینده‌سازان دانش و فناوری تمیم

  در آغاز فعالیت کسب‌وکار، مدیریت منابع و هزینه‌ها برای ما اهمیت زیادی داشت و با توجه به شناختی که از فناوری رایانش ابری داشتیم، ترجیح دادیم از راهکاران ابری استفاده کنیم تا بتوانیم علاوه بر تخصیص ظرفیت منابع انسانی متخصص و زیرساخت‌هایمان به فعالیت اصلی مجموعه، انعطاف‌پذیری مالی شرکت را هم افزایش دهیم.