داستان موفقیت شرکت ویندآور


ویندآور در یک نگاه

شرکت بازرگانی- مهندسی ویندآور (سهامی خاص) در سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرده است. زمینه‌ی اصلی تخصص شرکت ویندآور؛ تامین مواد اولیه کارخانجات چاپ و بسته‌بندی مواد غذایی، طراحی، تأمین و اجرای لایه‌ها و سیستم‌های آب‌بند در پروژه‌های عمرانی و ساختمانی و مشاوره فنی مرتبط با این کاربری‌هاست.

نیاز کسب‌وکار

تا پیش از به‌کارگیری راهکاران ابری، این شرکت برای پردازش اطلاعات مالی خود، از سیستم‌های جزیره‌ای استفاده می‌کرد. با وجود نیاز به راهکار نرم‌افزاری یکپارچه، به دلیل به‌صرفه‌ نبودن اقتصادی، امکان خرید سیستم‌های ERP برای این شرکت وجود نداشت.

بهره‌مندی از راهکاران ابری

به‌دلیل پراکندگی جغرافیایی تعدادی از مدیران و مدیران پروژه‌ی شرکت ویندآور نیاز به دریافت اطلاعات مالی در هر زمان و مکان داشتند. از این رو؛ دسترسی به اطلاعات مالی از طریق سیستم‌های راهکاران ابری از هر مکان و در بستر اینترنت مزیت مهمی برای این شرکت به‌شمار می‌آید. به‌ گفته‌ی خانم خضوعی ابیانه مدیرعامل شرکت ویندآور «در سیستم‌های پیشین دسترسی به اطلاعات و سیستم در خارج از شرکت به‌وسیله‌ی ابزار remote desktop با سرعت خیلی پایین و کاربری دشوار انجام می‌شد.»
افزون براین، با توجه به وجود محاسبات ارزی در فعالیت‌های مالی شرکت ویندآور، این شرکت به یک زیرسیستم ارزی نیاز داشت که تهیه‌ی آن نیازمند صرف هزینه‌ی بالا بود. با ویژگی چندارزی در سیستم‌های راهکاران ابری، این نیاز شرکت به شکل کامل پوشش داده شد.
به گفته‌ی خانم خضوعی ابیانه یکپارچگی سیستم‌های راهکاران ابری نه تنها به بهبود فرایندهای داخلی شرکت کمک کرده است بلکه در افزایش بازده، بهبود فرایندهای داخلی و کاهش قابل‌توجه هزینه‌ها تاثیر زیادی داشته است. هم‌اکنون فعالیت‌های واحد مالی در مقایسه با گذشته با تعداد نفرات کمتری انجام می‌شود. امکان تعریف سطوح دسترسی و طبقه‌بندی اطلاعات و گزارش‌ها نیز از مهم‌ترین ویژگی‌های کاربردی سیستم راهکاران ابری است.

خانم خضوعی ابیانه درخصوص شیوه‌ی پاسخ‌گویی و ارائه‌ی خدمات پشتیبانی سیستم‌های راهکاران ابری می‌گوید: «اعضاء تیم‌ پشتیبانی تسلط بالایی روی این سیستم‌ها دارند و زمان کافی برای حل مشکلات و پاسخگویی به پرسش‌های ما اختصاص می‌دهند.»