داستان موفقیت شرکت والا نیک کیمیا

داستان موفقیت شرکت والا نیک کیمیا راهکاران ابری به شرکت والا نیک کیمیا کمک کرده است؛
ضمن به‌کارگیری یک نرم‌افزار حرفه‌ای، هزینه‌ای به‌صرفه و متناسب با نیازهای سازمان پرداخت کنند.

 

معرفی شرکت والا نیک کیمیا

شرکت والا نیک کیمیا، موسسه‌ای ثبتی است که در پنج حوزه‌ی تخصصی قراردادهای ثبتی، قرارداد تغییرات در شرکت‌های مسوولیت محدود، تغییرات در شرکت‌های سهامی خاص، ثبت برند، ثبت‌های تخصصی و… فعالیت دارد.کاربران این شرکت در حال حاضر با سیستم‌های دفترکل، دریافت و پرداخت، جبران خدمات، فروش و انبار راهکاران ابری کار می‌کنند.

.

 •  

  نیاز اصلی کسب‌و‌کار


  شرکت والا نیک حجم کاری و تراکنش اطلاعاتی بالایی دارد و به‌دنبال نرم‌افزاری بود که بتواند به این حجم از کار پاسخ مناسبی بدهد. حضور مشاوران مالی و مالیاتی در بیرون از شرکت، نیاز داشت بدون محدودیت جغرافیایی به اطلاعات سازمان دسترسی داشته باشد.

چرا راهکاران ابری

آقای متقی؛ مدیر مالی موسسه‌ی والا نیک کیمیا با ۲۶ سال سابقه‌ی کار مالی، از کاربران قدیمی سیستم‌های همکاران سیستم در شرکت‌های گوناگون تولیدی، خدماتی، کارخانجات و.. بوده‌ است که نسل‌های مختلف نرم‌افزارهای این شرکت از سیستم‌های تحت Dos، ویندوزی، سپیدار و راهکاران همکاران سیستم را استفاده کرده است.

آقای متقی در این‌باره می‌گوید:
«تنها راهکاران می‌توانست پاسخ‌گوی حجم کار و نیازهای دسترسی به اطلاعات شرکت والا نیک باشد؛ اما از طرفی ما به‌دنبال این بودیم که هزینه‌ی کم‌تری پرداخت کنیم.»

شرکت والا نیک برای پاسخ به نیاز خود، راهکاران را بر بستر رایانش ابری به‌کار گرفت تا ضمن به‌کارگیری یک نرم‌افزار به‌روز و قوی، بتواند هزینه‌ای به‌صرفه و متناسب با نیازهای سازمانش پرداخت کند.

 

به گفته‌ی آقای متقی، «به‌صرفه بودن هزینه‌ی استفاده از نرم‌افزار به تناسب نیازهای سازمان و اطمینان از امنیت اطلاعات در یک دیتاسنتر حرفه‌ای» از مهم‌ترین ویژگی‌های راهکاران ابری برای والا نیک است.

آقای متقی درباره‌ی تجربه‌ی استفاده از راهکاران ابری می‌گوید:
ظرف ۸ ماه استفاده از سیستم، نزدیک به ۱۵هزار سند ثبت کردیم. در این مدت تعداد مشتریان‌مان به ۴هزار مشتری رسیده است و بیش از ۵۰هزار آیتم سند حسابداری به تناسب این تعداد مشتری در سیستم ثبت شده است. بر بستر اینترنت، همه جا به اطلاعات سازمان‌مان دسترسی داریم و توانسته‌ایم ضمن استفاده‌ی حداکثری از سیستم، هزینه‌ای متناسب با نیاز کسب‌وکار شرکت پرداخت کنیم و نه بیش‌تر.
به‌علاوه با ذخیره‌ی اطلاعات در یک دیتاسنتر حرفه‌ای، از امنیت اطلاعات سازمان خیال‌مان راحت است و دیگر گرفتار راه‌اندازی دیتاسنتر، هزینه‌ها و نگرانی‌های نگهداشت این زیرساخت و از دست رفتن احتمالی اطلاعات یا آرشیو این اطلاعات نیستیم، چرا که این مسوولیت، سنگین و هزینه‌بر است. مانند اطمینان به یک راننده‌ی کهنه‌کار و باتجربه، ما به همکاران سیستم به‌عنوان مجموعه‌ای معتبر اعتماد کردیم.
همچنین با اطمینان از پاسخ‌گویی پشتیبانی همکاران سیستم، همواره به هنگام بروز مشکل و ثبت درخواست، در کم‌تر از ۲ ساعت تماس و حل مسئله را داشتیم که برای‌مان بسیار مهم بوده است.
در مجموع می‌توان گفت با توجه به این‌که با راهکاران ابری، برخی موارد برون‌سپاری شده است و به‌جای صرف هزینه‌ی داخلی، یک حق اشتراک می‌پردازیم، هزینه‌ی کل برای ما به‌صرفه‌تر است.

 • داستان موفقیت پایا پلیمر

  داستان موفقیت گروه صنعتی پایا پلاستیک پلیمر

  آقای قوام شیرازی مدیرمالی شرکت پایا پلاستیک پلیمر: با به‌کارگیری راهکاران ابری نیازی به تامین و تجهیز زیرساخت برای هر کدام از شرکت‌های زیرمجموعه نداشتیم. بنابراین برای ۴ شرکت زیرمجموعه روژین تاک چوب، نیلگون پاک سپهر، آشام آروین خاورمیانه و جام فرتاک پلیمر آینده، این سیستم را تهیه کردیم. از این طریق توانستیم شرکت‌های زیرمجموعه را به‌شکل یکپارچه مدیریت کنیم.

 • داستان موفقیت گرین توربین

  داستان موفقیت شرکت گرین توربین ماندگار

  آقای خزایی مدیر عامل شرکت گرین توربین ماندگار: همیشه حفظ امنیت اطلاعات سازمان، از دغدغه‌های اصلی ما بوده است. قطعا یکی از مهم‌ترین دلایل ما برای انتخاب سیستم راهکاران ابری اطمینان از حفظ امنیت داده‌ها و حذف دغدغه‌های ما در این زمینه بود. همچنین در رابطه با موضوعات پشتیبانی، کارشناسان همیشه در کمال خوشرویی و شکیبایی و با تسلط ما را راهنمایی کرده‌اند.

 • داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  داستان موفقیت شرکت مهندسی فکور بین الملل تهران (فیتکو)

  آقای بلوکی؛مدیر مالی شرکت فیتکو «با وجود تمام سیستم‌ها و نرم افزارهای که جهت حفظ امنیت اطلاعات شرکت در نظر گرفته‌ بودیم متاسفانه، تا کنون دوبار سرورهای ما به باج‌افزار آلوده شده و بخشی از اطلاعات شرکت از دست رفته بود. لذا با توجه به این که در بهترین حالت ممکن برای بحث امنیت اطلاعات ما از یک فرد بهره می گیریم در صورتی که در سیستم های رایانش ابری از یک تیم بهره گرفته می شود از طرفی هزینه تهیه نرم افزار ها و سخت افزار های امنیتی عموما بسیار بالاست که برای شرکت های معمولی توجیه اقتصادی ندارد. با توجه به این مسائل تصمیم گرفتیم یک بار برای همیشه احتمال وقوع این خطر را کاهش دهیم بنابراین از سیستم راهکاران ابری استفاده کردیم.

 • داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  آقای حسن زاده؛ مدیر مالی شرکت کربنات البرز به دلیل حجم بالای فعالیت ‌‌های سازمان، گزارش ‌‌گیری برای مدیران سازمان اهمیت زیادی داشت. از طرفی سازمان به سیستمی نیاز داشت که همه فعالیت ‌های سازمان را به صورت یکپارچه مدیریت کند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم از یک سیستم ERP استفاده کنیم که پاسخگوی نیاز سازمان باشد ولی به دلیل هزینه بالای تجهیز سرور و زیرساخت ‌های مورد نیاز، امکان خرید سیستم ERP نبود. راهکاران ابری با ارائه یک سیستم یکپارچه حرفه ‌ای و به صرفه، نیاز سازمان را کاملا پاسخ داد.

 • داستان موفقیت شرکت دنا بهریز

  داستان موفقیت شرکت دنا بهریز

  آقای جهانگیر: «دفتر برنامه‌ریزی و انبار شرکت در محل کارخانه در شهرستان تاکستان قرار دارد و دفتر مرکزی شرکت در تهران است. علاوه بر سهولت دسترسی در لحظه به سیستم در نقاط مختلف جغرافیایی، امکاناتی مانند مدیریت پیام و پیوست اسناد، تاثیر زیادی در کاهش خطاها و افزایش هماهنگی بین واحدها و کاربران بین کارخانه و دفتر مرکزی داشته است.»

 • داستان موفقیت ساطی رود

  داستان موفقیت شرکت ساطی رود

  یک مزیت اصلی راهکاران ابری این است که در هر جایی که امکان دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد در داخل یا خارج از سازمان، می‌توانیم از سیستم استفاده کنیم. با توجه به اینکه برخی از مدیران ما، ایران نیستند امکان دسترسی آن­ها به سیستم به راحتی امکان­‌پذیر است در صورتی‌که قبلا باید مرتبا گزارش‌­های مورد نظرشان ایمیل یا فکس می­‌شد.

 • داستان موفقیت شرکت ویندآور

  به گفته‌ی خانم خضوعی ابیانه یکپارچگی سیستم‌های راهکاران ابری نه تنها به بهبود فرایندهای داخلی شرکت کمک کرده است بلکه در افزایش بازده، بهبود فرایندهای داخلی و کاهش قابل‌توجه هزینه‌ها تاثیر زیادی داشته است. هم‌اکنون فعالیت‌های واحد مالی در مقایسه با گذشته با تعداد نفرات کمتری انجام می‌شود. امکان تعریف سطوح دسترسی و طبقه‌بندی اطلاعات و گزارش‌ها نیز از مهم‌ترین ویژگی‌های کاربردی سیستم راهکاران ابری است.

 • داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز

  داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز

  خانم بزرگی مدیرمالی شرکت پارلا ایده‌پرداز می‌گوید: «پیشینه‌ و اعتبار شرکت همکاران سیستم، خیال ما را راحت کرده بود. اطمینان داشتیم همکاران سیستم قطعا زیرساخت‌های قابل اتکایی دارد و دلیلی برای نگرانی درمورد امنیت اطلاعات وجود ندارد.»

 • داستان موفقیت شرکت آریان فولاد غرب

  داستان موفقیت شرکت آریان فولاد غرب

  به گفته آقای گلزار، یکی از مزیت‌های اصلی این راهکار، خدمات پشتیبانی آن است: «بعد از قراردادن تیکت، بدون اینکه پشت صف پشتیبانی باشید در کوتاه‌ترین زمان کارشناسان با ما تماس می‌گیرند و در همان روز مشکل برطرف می‌شود. تسلط و توانمندی کارشناسان روی سیستم ها مشکل را همان بار اول رفع می‌کند و در صورت نیاز به ایجاد تغییر در سیستم، فرایند انجام این کار خیلی راحت است.»

 • داستان موفقیت شرکت آینده‌سازان دانش و فناوری تمیم

  داستان موفقیت شرکت آینده‌سازان دانش و فناوری تمیم

  در آغاز فعالیت کسب‌وکار، مدیریت منابع و هزینه‌ها برای ما اهمیت زیادی داشت و با توجه به شناختی که از فناوری رایانش ابری داشتیم، ترجیح دادیم از راهکاران ابری استفاده کنیم تا بتوانیم علاوه بر تخصیص ظرفیت منابع انسانی متخصص و زیرساخت‌هایمان به فعالیت اصلی مجموعه، انعطاف‌پذیری مالی شرکت را هم افزایش دهیم.