داستان موفقیت شرکت سینا سل

 

معرفی شرکت سیناسل

شرکت سینا سل واقع در پارک علم و فناوری پردیس، در حوزه‌ی تجهیزات پزشکی و داروسازی فعالیت می‌کند و با تولید پانسمان زخم از جفت جنین، به روند بهبود زخم‌های دیابتی یا جراحت‌های وخیم سوختگی سرعت می‌بخشد. هم‌چنین با دریافت سلول‌های بنیادی از بیماران مبتلا به MS، ALS، کلیوی، عروقی و بیماران خاص، این سلول‌ها را پردازش و تکثیر می‌کند تا با جایگزینی سلول‌های سالم در بدن بیمار، روند بیماری کند و بهبود سرعت بیش‌تری بیابد. کاربران سیناسل بیش از یک سال است که از سیستم‌های دفترکل و انبار راهکاران ابری استفاده می‌کنند.

 •  

  نیاز اصلی کسب‌و‌کار


  شرکت سینا سل، شرکت نوپایی بود و در آغاز فعالیت، صرفه‌جویی در هزینه‌ها و سرمایه‌گذاری در فرآیند کسب‌وکار برای شرکت اولویت بالایی داشت. در عین حال شرکت، در سال‌هایی که مشغول تحقیق و توسعه بود، از شیوه‌ی دستی برای ثبت مالی خود استفاده کرد، اما با آغاز فرآیند تولید و تشکیل واحد مالی در مجموعه، نیاز داشت از یک نرم‌افزار قوی برای کنترل حساب‌وکتاب مجموعه استفاده کند.

   

 
 

ندا ولی؛ مدیر مالی شرکت سینا سل:

«شرکت به‌جای صرف هزینه برای آماده‌سازی زیرساخت و تامین سرور در کنار خرید نرم‌افزار، به‌دنبال “مدل حق‌الاشتراکی استفاده از نرم‌افزار” بود و درنهایت راهکاران ابری همکاران سیستم را به‌کار گرفت.»
اکنون یک‌سال است که سینا سل از راهکاران ابری استفاده‌ می‌کند. به گفته‌ی مدیر مالی این مجموعه، «به‌صرفه بودن استفاده از نرم‌افزار، اطمینان از همکاران سیستم در حفظ امنیت اطلاعات، سادگی، کم‌هزینه بودن و کم و اضافه کردن ماژول‌ها» از مهم‌ترین دلایل انتخاب راهکاران ابری بوده است.
به گفته‌ی خانم ولی، هیئت مدیره‌ی سینا سل با توجه به پیشینه‌ی همکاران سیستم، به‌راحتی اعتماد کردند که داده‌های سازمان‌شان در سرورهایی خارج از مجموعه نگهداری شود چرا که «همکاران سیستم امتحان خودش را در بحث امنیت پس داده است.»

 


از دیگر مزایای راهکاران ابری به موارد زیر اشاره شد:

راه‌اندازی نرم‌افزار به تناسب نیازهای کسب‌‎وکار در حوزه‌ی انبار

خانم ولی درباره‌ی شیوه‌ی راه‌اندازی ماژول انبار در سینا سل می‌گوید: «کارشناس استقرار با آگاهی درست از نیازها و اولویت‌های ما در حوزه‌ی انبار مانند اهمیت تاریخ انقضای مواد اولیه، سیستم را به‌شکلی استقرار دادند که ما بهترین بهره‌برداری را داشته باشیم. اکنون:

با وجود عامل کنترل موجودی، تاریخ انقضای مواد اولیه کنترل می‌شود.
با ثبت دقیق ورود و خروج کالاها، آمار دقیق انبار دردسترس است.
با تعریف «انبار ضایعات» در سیستم، آمار درست محصولات از رده خارج در سیستم ثبت می‌شود.

آموزش دقیق و کارآمد
به گفته‌ی مدیر مالی مجموعه، فرآیند آموزش حین استقرار نرم‌افزار به‌خوبی و منطبق با نیازهای کاربران انجام شده است. «آموزشی که ما در موسسه‌ی پژوهش و آموزش همکاران سیستم گذراندیم کاملا با آموزش حین استقرار منطبق بود و کارشناس استقرار برای ما کم نگذاشت و توانستیم در تیر ماه، با آموزش‌هایی که دیده بودیم، به‌راحتی بستن حساب‌ها را انجام دهیم.»

پشتیبانی سریع

‌خانم ولی درباره‌ی پشتیبانی راهکاران ابری می‌گوید: «پشتیبانان از ما حمایت می‌کنند و حتما پس از ثبت هر incident در پرتال، با ما تماس می‌گیرند. ما همیشه کم‌تر از ۴۵ دقیقه تماس را از سمت پشتیبانی داشتیم.»

در پایان مدیر مالی سینا سل درباره‌ی تجربه‌ی استفاده از راهکاران ابری گفت:

«اکنون ما بر بستر رایانش ابری، بدون دغدغه‌ی تامین زیرساخت و تنها با یک پرداخت حق اشتراک به‌خوبی از نرم‌افزار استفاده می‌کنیم. در نتیجه با پرداخت مبلغ کم‌تر، منفعت بیش‌تری از همکاران سیستم می‌بریم؛ گزارش‌هایمان را تهیه می‌کنیم و کارهای کسب‌وکارمان را به‌خوبی پیش می‌بریم. با توجه به افزایش سرمایه‌ انسانی مجموعه در سال گذشته، بنا به اولویت در آینده، اول ماژول‌ حقوق و دستمزد و سپس ماژول‌ فروش را از راهکاران ابری به خدمت می‌گیریم.»

 
 
 

 • داستان موفقیت پایا پلیمر

  داستان موفقیت گروه صنعتی پایا پلاستیک پلیمر

  آقای قوام شیرازی مدیرمالی شرکت پایا پلاستیک پلیمر: با به‌کارگیری راهکاران ابری نیازی به تامین و تجهیز زیرساخت برای هر کدام از شرکت‌های زیرمجموعه نداشتیم. بنابراین برای ۴ شرکت زیرمجموعه روژین تاک چوب، نیلگون پاک سپهر، آشام آروین خاورمیانه و جام فرتاک پلیمر آینده، این سیستم را تهیه کردیم. از این طریق توانستیم شرکت‌های زیرمجموعه را به‌شکل یکپارچه مدیریت کنیم.

 • داستان موفقیت گرین توربین

  داستان موفقیت شرکت گرین توربین ماندگار

  آقای خزایی مدیر عامل شرکت گرین توربین ماندگار: همیشه حفظ امنیت اطلاعات سازمان، از دغدغه‌های اصلی ما بوده است. قطعا یکی از مهم‌ترین دلایل ما برای انتخاب سیستم راهکاران ابری اطمینان از حفظ امنیت داده‌ها و حذف دغدغه‌های ما در این زمینه بود. همچنین در رابطه با موضوعات پشتیبانی، کارشناسان همیشه در کمال خوشرویی و شکیبایی و با تسلط ما را راهنمایی کرده‌اند.

 • داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  داستان موفقیت شرکت مهندسی فکور بین الملل تهران (فیتکو)

  آقای بلوکی؛مدیر مالی شرکت فیتکو «با وجود تمام سیستم‌ها و نرم افزارهای که جهت حفظ امنیت اطلاعات شرکت در نظر گرفته‌ بودیم متاسفانه، تا کنون دوبار سرورهای ما به باج‌افزار آلوده شده و بخشی از اطلاعات شرکت از دست رفته بود. لذا با توجه به این که در بهترین حالت ممکن برای بحث امنیت اطلاعات ما از یک فرد بهره می گیریم در صورتی که در سیستم های رایانش ابری از یک تیم بهره گرفته می شود از طرفی هزینه تهیه نرم افزار ها و سخت افزار های امنیتی عموما بسیار بالاست که برای شرکت های معمولی توجیه اقتصادی ندارد. با توجه به این مسائل تصمیم گرفتیم یک بار برای همیشه احتمال وقوع این خطر را کاهش دهیم بنابراین از سیستم راهکاران ابری استفاده کردیم.

 • داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  آقای حسن زاده؛ مدیر مالی شرکت کربنات البرز به دلیل حجم بالای فعالیت ‌‌های سازمان، گزارش ‌‌گیری برای مدیران سازمان اهمیت زیادی داشت. از طرفی سازمان به سیستمی نیاز داشت که همه فعالیت ‌های سازمان را به صورت یکپارچه مدیریت کند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم از یک سیستم ERP استفاده کنیم که پاسخگوی نیاز سازمان باشد ولی به دلیل هزینه بالای تجهیز سرور و زیرساخت ‌های مورد نیاز، امکان خرید سیستم ERP نبود. راهکاران ابری با ارائه یک سیستم یکپارچه حرفه ‌ای و به صرفه، نیاز سازمان را کاملا پاسخ داد.

 • داستان موفقیت شرکت دنا بهریز

  داستان موفقیت شرکت دنا بهریز

  آقای جهانگیر: «دفتر برنامه‌ریزی و انبار شرکت در محل کارخانه در شهرستان تاکستان قرار دارد و دفتر مرکزی شرکت در تهران است. علاوه بر سهولت دسترسی در لحظه به سیستم در نقاط مختلف جغرافیایی، امکاناتی مانند مدیریت پیام و پیوست اسناد، تاثیر زیادی در کاهش خطاها و افزایش هماهنگی بین واحدها و کاربران بین کارخانه و دفتر مرکزی داشته است.»

 • داستان موفقیت ساطی رود

  داستان موفقیت شرکت ساطی رود

  یک مزیت اصلی راهکاران ابری این است که در هر جایی که امکان دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد در داخل یا خارج از سازمان، می‌توانیم از سیستم استفاده کنیم. با توجه به اینکه برخی از مدیران ما، ایران نیستند امکان دسترسی آن­ها به سیستم به راحتی امکان­‌پذیر است در صورتی‌که قبلا باید مرتبا گزارش‌­های مورد نظرشان ایمیل یا فکس می­‌شد.

 • داستان موفقیت شرکت ویندآور

  به گفته‌ی خانم خضوعی ابیانه یکپارچگی سیستم‌های راهکاران ابری نه تنها به بهبود فرایندهای داخلی شرکت کمک کرده است بلکه در افزایش بازده، بهبود فرایندهای داخلی و کاهش قابل‌توجه هزینه‌ها تاثیر زیادی داشته است. هم‌اکنون فعالیت‌های واحد مالی در مقایسه با گذشته با تعداد نفرات کمتری انجام می‌شود. امکان تعریف سطوح دسترسی و طبقه‌بندی اطلاعات و گزارش‌ها نیز از مهم‌ترین ویژگی‌های کاربردی سیستم راهکاران ابری است.

 • داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز

  داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز

  خانم بزرگی مدیرمالی شرکت پارلا ایده‌پرداز می‌گوید: «پیشینه‌ و اعتبار شرکت همکاران سیستم، خیال ما را راحت کرده بود. اطمینان داشتیم همکاران سیستم قطعا زیرساخت‌های قابل اتکایی دارد و دلیلی برای نگرانی درمورد امنیت اطلاعات وجود ندارد.»

 • داستان موفقیت شرکت آریان فولاد غرب

  داستان موفقیت شرکت آریان فولاد غرب

  به گفته آقای گلزار، یکی از مزیت‌های اصلی این راهکار، خدمات پشتیبانی آن است: «بعد از قراردادن تیکت، بدون اینکه پشت صف پشتیبانی باشید در کوتاه‌ترین زمان کارشناسان با ما تماس می‌گیرند و در همان روز مشکل برطرف می‌شود. تسلط و توانمندی کارشناسان روی سیستم ها مشکل را همان بار اول رفع می‌کند و در صورت نیاز به ایجاد تغییر در سیستم، فرایند انجام این کار خیلی راحت است.»

 • داستان موفقیت شرکت آینده‌سازان دانش و فناوری تمیم

  داستان موفقیت شرکت آینده‌سازان دانش و فناوری تمیم

  در آغاز فعالیت کسب‌وکار، مدیریت منابع و هزینه‌ها برای ما اهمیت زیادی داشت و با توجه به شناختی که از فناوری رایانش ابری داشتیم، ترجیح دادیم از راهکاران ابری استفاده کنیم تا بتوانیم علاوه بر تخصیص ظرفیت منابع انسانی متخصص و زیرساخت‌هایمان به فعالیت اصلی مجموعه، انعطاف‌پذیری مالی شرکت را هم افزایش دهیم.