داستان موفقیت شرکت سینا سل


در یک نگاه

شرکت سینا سل واقع در پارک علم و فناوری پردیس، در حوزه‌ی تجهیزات پزشکی و داروسازی فعالیت می‌کند و با تولید پانسمان زخم از جفت جنین، به روند بهبود زخم‌های دیابتی یا جراحت‌های وخیم سوختگی سرعت می‌بخشد. هم‌چنین با دریافت سلول‌های بنیادی از بیماران مبتلا به MS، ALS، کلیوی، عروقی و بیماران خاص، این سلول‌ها را پردازش و تکثیر می‌کند تا با جایگزینی سلول‌های سالم در بدن بیمار، روند بیماری کند و بهبود سرعت بیش‌تری بیابد.

 

نیاز کسب‌وکار

شرکت سینا سل، شرکت نوپایی بود و در آغاز فعالیت، صرفه‌جویی در هزینه‌ها و سرمایه‌گذاری در فرآیند کسب‌وکار برای شرکت اولویت بالایی داشت. در عین حال شرکت، در سال‌هایی که مشغول تحقیق و توسعه بود، از شیوه‌ی دستی برای ثبت مالی خود استفاده کرد، اما با آغاز فرآیند تولید و تشکیل واحد مالی در مجموعه، نیاز داشت از یک نرم‌افزار قوی برای کنترل حساب‌وکتاب مجموعه استفاده کند.

ندا ولی؛ مدیر مالی شرکت سینا سل:
«شرکت به‌جای صرف هزینه برای آماده‌سازی زیرساخت و تامین سرور در کنار خرید نرم‌افزار، به‌دنبال “مدل حق‌الاشتراکی استفاده از نرم‌افزار” بود و درنهایت راهکاران ابری همکاران سیستم را به‌کار گرفت.»

چرا راهکاران ابری؟

اکنون یک‌سال است که سینا سل از راهکاران ابری استفاده‌ می‌کند. به گفته‌ی مدیر مالی این مجموعه، «به‌صرفه بودن استفاده از نرم‌افزار، اطمینان از همکاران سیستم در حفظ امنیت اطلاعات و سادگی و کم‌هزینه بودن کم و اضافه کردن ماژول‌ها» از مهم‌ترین دلایل انتخاب راهکاران ابری بوده است.

  • امنیت اطلاعات

به گفته‌ی خانم ولی، هیئت مدیره‌ی سینا سل با توجه به پیشینه‌ی همکاران سیستم، به‌راحتی اعتماد کردند که داده‌های سازمان‌شان در سرورهایی خارج از مجموعه نگهداری شود چرا که «همکاران سیستم امتحان خودش را در بحث امنیت پس داده است.»

  • راه‌اندازی نرم‌افزار به تناسب نیازهای کسب‌‎وکار در حوزه‌ی انبار

خانم ولی درباره‌ی شیوه‌ی راه‌اندازی ماژول انبار در سینا سل می‌گوید: «کارشناس استقرار با آگاهی درست از نیازها و اولویت‌های ما در حوزه‌ی انبار مانند اهمیت تاریخ انقضای مواد اولیه، سیستم را به‌شکلی استقرار دادند که ما بهترین بهره‌برداری را داشته باشیم. اکنون:

  • با وجود عامل کنترل موجودی، تاریخ انقضای مواد اولیه کنترل می‌شود.
  • با ثبت دقیق ورود و خروج کالاها، آمار دقیق انبار دردسترس است.
  • با تعریف «انبار ضایعات» در سیستم، آمار درست محصولات از رده خارج در سیستم ثبت می‌شود.

 

  • آموزش دقیق و کارآمد

به گفته‌ی مدیر مالی مجموعه، فرآیند آموزش حین استقرار نرم‌افزار به‌خوبی و منطبق با نیازهای کاربران انجام شده است. «آموزشی که ما در موسسه‌ی پژوهش و آموزش همکاران سیستم گذراندیم کاملا با آموزش حین استقرار منطبق بود و کارشناس استقرار برای ما کم نگذاشت و توانستیم در تیر ماه، با آموزش‌هایی که دیده بودیم، به‌راحتی بستن حساب‌ها را انجام دهیم.»

  • پشتیبانی سریع

خانم ولی درباره‌ی پشتیبانی راهکاران ابری می‌گوید: «پشتیبانان از ما حمایت می‌کنند و حتما پس از ثبت هر incident در پرتال، با ما تماس می‌گیرند. ما همیشه کم‌تر از ۴۵ دقیقه تماس را از سمت پشتیبانی داشتیم.»

در پایان مدیر مالی سینا سل درباره‌ی تجربه‌ی استفاده از راهکاران ابری گفت:

«اکنون ما بر بستر رایانش ابری، بدون دغدغه‌ی تامین زیرساخت و تنها با یک پرداخت حق اشتراک به‌خوبی از نرم‌افزار استفاده می‌کنیم. در نتیجه با پرداخت مبلغ کم‌تر، منفعت بیش‌تری از همکاران سیستم می‌بریم؛ گزارش‌هایمان را تهیه می‌کنیم و کارهای کسب‌وکارمان را به‌خوبی پیش می‌بریم. با توجه به افزایش سرمایه‌ انسانی مجموعه در سال گذشته، بنا به اولویت در آینده، اول ماژول‌ حقوق و دستمزد و سپس ماژول‌ فروش را از راهکاران ابری به خدمت می‌گیریم.»