شرکت تولیدی لوله و اتصالات پی‌اف‌پی

 

معرفی شرکت تولیدی لوله و اتصالات پی اف پی

شرکت پی اف پی یکی از با سابقه ترین شرکت های تولید لوله و اتصالات پلی اتیلن است که از سال 1359 در زمینه تولید لوله های پلی اتیلن در سایز های مختلف و نوار‌های آبیاری قطره‌ای فعالیت می‌کند. پی اف پی اکنون 120 نفر پرسنل دارند و نزدیک به یک سال است که از سیستم راهکاران ابری همکاران سیستم استفاده می‌کنند. شرکت پی اف پی از سیستم‌های حسابداری ابری، دریافت و پرداخت، جبران خدمات، انبار و فروش راهکاران ابری استفاده می‌کند.

  •  

    نیاز اصلی کسب‌و‌کار


    با توجه به این که محل کارخانه و انبار شرکت در شهرستان نجف آباد و دفتر مرکزی در شهر اصفهان است، بنابراین همیشه باید بخشی از فعالیت های ثبت شده در کارخانه مجددا در دفتر مرکزی ثبت می‌شد که این موضوع معمولا منجر به دوباره کاری می‌شد. یکی دیگر از مشکلاتی که شرکت پی اف پی در استفاده از سیستم قبلی داشت، این بود که نرم افزار قبلی از نظر خدمات پشتیبانی پاسخگوی نیاز‌های شرکت نبود بنابراین در جهت رفع این مشکلات، شرکت اقدام به خرید نرم افزار راهکاران ابری کرد تا علاوه بر گرفتن پشتیبانی سریع و به موقع بتوانند از سایر امکانات سیستم استفاده کنند.

آقای نصر مسئول حسابداری و مدیر پروژه پیاده سازی نرم افزار می گوید:

با توجه به اینکه واحد فروش و انبار باید به صورت پیوسته با یکدیگر در ارتباط باشند، همیشه باید یک بستر آنلاین جهت هماهنگی و ارتباط داده‌ها در شرکت ما وجود داشت این موضوع با استفاده از راهکاران ابری و قابلیت تحت وب بودن آن به صورت کامل حل شد. با بکارگیری راهکاران ابری اطلاعات انبار در لحظه ثبت‌ می‌شود و واحد فروش در صورت نیاز و بدون تاخیر فروش را ثبت می‌کند سپس در لحظه فاکتور فروش توسط تیم مالی صادر می‌شود. اجرای فرایند به این شکل تاخیرهای زمانی را تا حد قابل توجهی کاهش داده است.
آقای دوستی فر؛ مدیرمالی شرکت پی اف پی می گوید:

فرایند فروش در شرکت پی اف پی پیچیدگی‌های خاصی داشت که با استفاده از راهکاران ابری توانستیم علاوه بر پاسخ به این پیچیدگی‌ها، دقت و سرعت بیشتری در فرایندهای فروش تجربه کنیم. برخی از مهم‌ترین نیازمندی‌ها و امکانات سیستم فروش راهکاران ابری شامل موارد زیر بود:
• حذف محاسبات دستی فی محصولات از طریق اعلامیه قیمت و تعریف واحد سنجش مبنای قیمت
• پیاده‌سازی دقیق آنالیز و راس‌گیری فاکتورهای فروش، مدیریت مطالبات و تسویه به موقع فاکتورها
• ثبت گردش کالا به چند واحد فرعی و گزارش‌گیری با واحدهای سنجش مختلف با استفاده از ماژول انبار

 

 

آقای دوستی فر از دیگر مزایای راهکاران ابری به موارد زیر اشاره کردند:

هزینه

استفاده از راهکاران ابری باعث حذف هزینه‌های مربوط به تهیه زیرساخت شد و هزینه اولیه خرید سیستم را تا حد زیادی برای ما کاهش داد. همچنین با توجه به اینکه مجموعه در حال رشد است، انعطاف‌پذیری سیستم و ماژولار بودن آن این امکان را به ما داد تا بتوانیم در آینده ماژول‌های جدیدی به سیستم اضافه کنیم.

 

امنیت و دسترسی

با توجه به موقعیت‌های جغرافیایی شرکت و کارخانه به سیستمی نیاز داشتیم که با دسترسی آسان و بدون محدودیت جغرافیایی، بتوانیم اطلاعات به روز داشته باشیم، با بکارگیری راهکاران ابری این امکان برای شرکت فراهم شد که از هر جایی صرفا با داشتن اینترنت بتوانیم به سیستم دسترسی داشته باشیم. علاوه بر این در شرایط فعلی و با شیوع ویروس کرونا، یکی از مهم‌ترین مزایای سیستم راهکاران ابری برای مجموعه پی اف پی امکان دورکاری بود. در کنار دسترسی بالا، امنیت و نگهداری داده‌های سازمان از دیگر موضوعاتی بود که همیشه برای مدیران مجموعه مهم بوده و هست، با توجه به اینکه تیم آی تی مستقر در شرکت نداشتیم، بکارگیری سیستم راهکاران ابری به ما کمک کرده است دغدغه‌های حمله ویروس، هکر و تهیه بکاپ و نگهداشت آن را نداشته باشیم.

داستان موفقیت گروه صنعتی پایا پلاستیک پلیمر

آقای قوام شیرازی مدیرمالی شرکت پایا پلاستیک پلیمر: با به‌کارگیری راهکاران ابری نیازی به تامین و تجهیز زیرساخت برای هر کدام از شرکت‌های زیرمجموعه نداشتیم. بنابراین برای ۴ شرکت زیرمجموعه روژین تاک چوب، نیلگون پاک سپهر، آشام آروین خاورمیانه و جام فرتاک پلیمر آینده، این سیستم را تهیه کردیم. از این طریق توانستیم شرکت‌های زیرمجموعه را به‌شکل یکپارچه مدیریت کنیم.

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت گرین توربین ماندگار

آقای خزایی مدیر عامل شرکت گرین توربین ماندگار: همیشه حفظ امنیت اطلاعات سازمان، از دغدغه‌های اصلی ما بوده است. قطعا یکی از مهم‌ترین دلایل ما برای انتخاب سیستم راهکاران ابری اطمینان از حفظ امنیت داده‌ها و حذف دغدغه‌های ما در این زمینه بود. همچنین در رابطه با موضوعات پشتیبانی، کارشناسان همیشه در کمال خوشرویی و شکیبایی و با تسلط ما را راهنمایی کرده‌اند.

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت مهندسی فکور بین الملل تهران (فیتکو)

آقای بلوکی؛مدیر مالی شرکت فیتکو «با وجود تمام سیستم‌ها و نرم افزارهای که جهت حفظ امنیت اطلاعات شرکت در نظر گرفته‌ بودیم متاسفانه، تا کنون دوبار سرورهای ما به باج‌افزار آلوده شده و بخشی از اطلاعات شرکت از دست رفته بود. لذا با توجه به این که در بهترین حالت ممکن برای بحث امنیت اطلاعات ما از یک فرد بهره می گیریم در صورتی که در سیستم های رایانش ابری از یک تیم بهره گرفته می شود از طرفی هزینه تهیه نرم افزار ها و سخت افزار های امنیتی عموما بسیار بالاست که برای شرکت های معمولی توجیه اقتصادی ندارد. با توجه به این مسائل تصمیم گرفتیم یک بار برای همیشه احتمال وقوع این خطر را کاهش دهیم بنابراین از سیستم راهکاران ابری استفاده کردیم.

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

آقای حسن زاده؛ مدیر مالی شرکت کربنات البرز به دلیل حجم بالای فعالیت ‌‌های سازمان، گزارش ‌‌گیری برای مدیران سازمان اهمیت زیادی داشت. از طرفی سازمان به سیستمی نیاز داشت که همه فعالیت ‌های سازمان را به صورت یکپارچه مدیریت کند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم از یک سیستم ERP استفاده کنیم که پاسخگوی نیاز سازمان باشد ولی به دلیل هزینه بالای تجهیز سرور و زیرساخت ‌های مورد نیاز، امکان خرید سیستم ERP نبود. راهکاران ابری با ارائه یک سیستم یکپارچه حرفه ‌ای و به صرفه، نیاز سازمان را کاملا پاسخ داد.

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت دنا بهریز

آقای جهانگیر: «دفتر برنامه‌ریزی و انبار شرکت در محل کارخانه در شهرستان تاکستان قرار دارد و دفتر مرکزی شرکت در تهران است. علاوه بر سهولت دسترسی در لحظه به سیستم در نقاط مختلف جغرافیایی، امکاناتی مانند مدیریت پیام و پیوست اسناد، تاثیر زیادی در کاهش خطاها و افزایش هماهنگی بین واحدها و کاربران بین کارخانه و دفتر مرکزی داشته است.»

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت ساطی رود

یک مزیت اصلی راهکاران ابری این است که در هر جایی که امکان دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد در داخل یا خارج از سازمان، می‌توانیم از سیستم استفاده کنیم. با توجه به اینکه برخی از مدیران ما، ایران نیستند امکان دسترسی آن­ها به سیستم به راحتی امکان­‌پذیر است در صورتی‌که قبلا باید مرتبا گزارش‌­های مورد نظرشان ایمیل یا فکس می­‌شد.

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت ویندآور

به گفته‌ی خانم خضوعی ابیانه یکپارچگی سیستم‌های راهکاران ابری نه تنها به بهبود فرایندهای داخلی شرکت کمک کرده است بلکه در افزایش بازده، بهبود فرایندهای داخلی و کاهش قابل‌توجه هزینه‌ها تاثیر زیادی داشته است. هم‌اکنون فعالیت‌های واحد مالی در مقایسه با گذشته با تعداد نفرات کمتری انجام می‌شود. امکان تعریف سطوح دسترسی و طبقه‌بندی اطلاعات و گزارش‌ها نیز از مهم‌ترین ویژگی‌های کاربردی سیستم راهکاران ابری است.

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز

خانم بزرگی مدیرمالی شرکت پارلا ایده‌پرداز می‌گوید: «پیشینه‌ و اعتبار شرکت همکاران سیستم، خیال ما را راحت کرده بود. اطمینان داشتیم همکاران سیستم قطعا زیرساخت‌های قابل اتکایی دارد و دلیلی برای نگرانی درمورد امنیت اطلاعات وجود ندارد.»

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت آریان فولاد غرب

به گفته آقای گلزار، یکی از مزیت‌های اصلی این راهکار، خدمات پشتیبانی آن است: «بعد از قراردادن تیکت، بدون اینکه پشت صف پشتیبانی باشید در کوتاه‌ترین زمان کارشناسان با ما تماس می‌گیرند و در همان روز مشکل برطرف می‌شود. تسلط و توانمندی کارشناسان روی سیستم ها مشکل را همان بار اول رفع می‌کند و در صورت نیاز به ایجاد تغییر در سیستم، فرایند انجام این کار خیلی راحت است.»

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت آینده‌سازان دانش و فناوری تمیم

در آغاز فعالیت کسب‌وکار، مدیریت منابع و هزینه‌ها برای ما اهمیت زیادی داشت و با توجه به شناختی که از فناوری رایانش ابری داشتیم، ترجیح دادیم از راهکاران ابری استفاده کنیم تا بتوانیم علاوه بر تخصیص ظرفیت منابع انسانی متخصص و زیرساخت‌هایمان به فعالیت اصلی مجموعه، انعطاف‌پذیری مالی شرکت را هم افزایش دهیم.

اطلاعات بیشتر