داستان موفقیت شرکت برق راشد

داستان موفقیت شرکت برق راشد راهکاران ابری به شرکت برق راشد کمک کرده است؛
هزینه‌های خرید و تجهیز زیرساخت را حذف کنند.

 

معرفی شرکت برق راشد

شرکت برق راشد با هدف تولید برق در سال 1387 تاسیس شد. نیروگاه “سیکل ترکیبی راشد تربت حیدریه” یکی از پروژه‌های زیر بنایی بزرگ کشوری است که مجوز احداث آن توسط شرکت برق راشد اخذ شده است. پس از بهره برداری، برق تولیدی نیروگاه، تحویل شبکه‌ی برق استان خراسان رضوی خواهد شد. شرکت برق راشد زیرمجموعه هلدینگ‌های مپنا و تامین آتیه است. این شرکت اکنون نزدیک به یک سال است که از سیستم‌های دفترکل، دریافت و پرداخت و جبران خدمات راهکاران ابری استفاده می‌کند.

 

 

.

 •  

  نیاز اصلی کسب‌و‌کار


  شرکت برق راشد به راهکاری حرفه‌ای و یکپارچه‌ نیاز داشت که پاسخگوی نیاز‌های فعلی و آینده سازمان باشد همچنین شرکت باید نرم‌افزاری با هزینه به‌صرفه انتخاب می‌کرد. از طرفی تجهیز زیرساخت نیازمند هزینه‌های بالایی بود که برای مجموعه امکان‌پذیر نبود. همچنین تیم it حرفه‌ای که نگهداری از زیرساخت را بر عهده بگیرد در مجموعه نبود. علاوه بر این با توجه به نوع فعالیت، تعداد سطوح تفصیلی بیشتر یکی دیگر از نیازهای شرکت برق راشد بود.

خانم میرزازاده؛ مدیرمالی شرکت برق راشد؛

یکی از مهم‌ترین دلایل انتخاب راهکاران ابری برای شرکت برق راشد، حذف هزینه‌های تامین و تجهیز زیرساخت بود. با توجه به اینکه شرکت در مرحله رشد بود، امکان هزینه بالا برای تجهیز زیرساخت نداشت از طرفی سیستم راهکاران ابری علی رغم پاسخ به نیاز های سازمان، دغدغه‌ها و هزینه‌های خرید و تجهیز زیرساخت را برای شرکت حذف کرد. همچنین با توجه به اینکه تیم it مجربی در مجموعه وجود نداشت، پیشبرد موضوعات نگهداری از نرم‌افزار و تهیه نسخه‌های پشتیبان سخت بود، بنابراین بهترین انتخاب برای مجموعه، راهکاران ابری بود چون از این طریق همه این مسئولیت‌ها به شرکت همکاران سیستم سپرده شد.

 


خانم میرزازاده از دیگر مزایای راهکاران ابری به موارد زیر اشاره می‌کند:

استقرار

از دیگر مزایای راهکاران ابری، کوتاه بودن زمان استقرار بود. شرکت بدون اتلاف زمان و به سرعت اسناد و فعالیت‌های خود را به راهکاران ابری منتقل کرد. همچنین در رابطه با پشتیبانی نیز کارشناسان همیشه پاسخگو هستند و ما با مشکلی مواجه نشده‌ایم.
دسترسی در لحظه به اطلاعات

شرکت برق راشد قصد دارد در آینده با توسعه فعالیت‌هایش بخشی از نیروی کار خود را در مشهد فعال کند، با توجه به این موضوع شرکت تصمیم داشت که از قبل زیرساخت مناسب را تهیه کند. از طرفی راهکاران ابری با ایجاد دسترسی بدون محدودیت جغرافیایی این امکان را فراهم می‌کند که در آینده شرکت به راحتی و بدون دغدغه‌های پراکندگی جغرافیایی در دو شهر متفاوت از سیستم استفاده کنند.

 • داستان موفقیت پایا پلیمر

  داستان موفقیت گروه صنعتی پایا پلاستیک پلیمر

  آقای قوام شیرازی مدیرمالی شرکت پایا پلاستیک پلیمر: با به‌کارگیری راهکاران ابری نیازی به تامین و تجهیز زیرساخت برای هر کدام از شرکت‌های زیرمجموعه نداشتیم. بنابراین برای ۴ شرکت زیرمجموعه روژین تاک چوب، نیلگون پاک سپهر، آشام آروین خاورمیانه و جام فرتاک پلیمر آینده، این سیستم را تهیه کردیم. از این طریق توانستیم شرکت‌های زیرمجموعه را به‌شکل یکپارچه مدیریت کنیم.

 • داستان موفقیت گرین توربین

  داستان موفقیت شرکت گرین توربین ماندگار

  آقای خزایی مدیر عامل شرکت گرین توربین ماندگار: همیشه حفظ امنیت اطلاعات سازمان، از دغدغه‌های اصلی ما بوده است. قطعا یکی از مهم‌ترین دلایل ما برای انتخاب سیستم راهکاران ابری اطمینان از حفظ امنیت داده‌ها و حذف دغدغه‌های ما در این زمینه بود. همچنین در رابطه با موضوعات پشتیبانی، کارشناسان همیشه در کمال خوشرویی و شکیبایی و با تسلط ما را راهنمایی کرده‌اند.

 • داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  داستان موفقیت شرکت مهندسی فکور بین الملل تهران (فیتکو)

  آقای بلوکی؛مدیر مالی شرکت فیتکو «با وجود تمام سیستم‌ها و نرم افزارهای که جهت حفظ امنیت اطلاعات شرکت در نظر گرفته‌ بودیم متاسفانه، تا کنون دوبار سرورهای ما به باج‌افزار آلوده شده و بخشی از اطلاعات شرکت از دست رفته بود. لذا با توجه به این که در بهترین حالت ممکن برای بحث امنیت اطلاعات ما از یک فرد بهره می گیریم در صورتی که در سیستم های رایانش ابری از یک تیم بهره گرفته می شود از طرفی هزینه تهیه نرم افزار ها و سخت افزار های امنیتی عموما بسیار بالاست که برای شرکت های معمولی توجیه اقتصادی ندارد. با توجه به این مسائل تصمیم گرفتیم یک بار برای همیشه احتمال وقوع این خطر را کاهش دهیم بنابراین از سیستم راهکاران ابری استفاده کردیم.

 • داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  آقای حسن زاده؛ مدیر مالی شرکت کربنات البرز به دلیل حجم بالای فعالیت ‌‌های سازمان، گزارش ‌‌گیری برای مدیران سازمان اهمیت زیادی داشت. از طرفی سازمان به سیستمی نیاز داشت که همه فعالیت ‌های سازمان را به صورت یکپارچه مدیریت کند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم از یک سیستم ERP استفاده کنیم که پاسخگوی نیاز سازمان باشد ولی به دلیل هزینه بالای تجهیز سرور و زیرساخت ‌های مورد نیاز، امکان خرید سیستم ERP نبود. راهکاران ابری با ارائه یک سیستم یکپارچه حرفه ‌ای و به صرفه، نیاز سازمان را کاملا پاسخ داد.

 • داستان موفقیت شرکت دنا بهریز

  داستان موفقیت شرکت دنا بهریز

  آقای جهانگیر: «دفتر برنامه‌ریزی و انبار شرکت در محل کارخانه در شهرستان تاکستان قرار دارد و دفتر مرکزی شرکت در تهران است. علاوه بر سهولت دسترسی در لحظه به سیستم در نقاط مختلف جغرافیایی، امکاناتی مانند مدیریت پیام و پیوست اسناد، تاثیر زیادی در کاهش خطاها و افزایش هماهنگی بین واحدها و کاربران بین کارخانه و دفتر مرکزی داشته است.»

 • داستان موفقیت ساطی رود

  داستان موفقیت شرکت ساطی رود

  یک مزیت اصلی راهکاران ابری این است که در هر جایی که امکان دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد در داخل یا خارج از سازمان، می‌توانیم از سیستم استفاده کنیم. با توجه به اینکه برخی از مدیران ما، ایران نیستند امکان دسترسی آن­ها به سیستم به راحتی امکان­‌پذیر است در صورتی‌که قبلا باید مرتبا گزارش‌­های مورد نظرشان ایمیل یا فکس می­‌شد.

 • داستان موفقیت شرکت ویندآور

  به گفته‌ی خانم خضوعی ابیانه یکپارچگی سیستم‌های راهکاران ابری نه تنها به بهبود فرایندهای داخلی شرکت کمک کرده است بلکه در افزایش بازده، بهبود فرایندهای داخلی و کاهش قابل‌توجه هزینه‌ها تاثیر زیادی داشته است. هم‌اکنون فعالیت‌های واحد مالی در مقایسه با گذشته با تعداد نفرات کمتری انجام می‌شود. امکان تعریف سطوح دسترسی و طبقه‌بندی اطلاعات و گزارش‌ها نیز از مهم‌ترین ویژگی‌های کاربردی سیستم راهکاران ابری است.

 • داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز

  داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز

  خانم بزرگی مدیرمالی شرکت پارلا ایده‌پرداز می‌گوید: «پیشینه‌ و اعتبار شرکت همکاران سیستم، خیال ما را راحت کرده بود. اطمینان داشتیم همکاران سیستم قطعا زیرساخت‌های قابل اتکایی دارد و دلیلی برای نگرانی درمورد امنیت اطلاعات وجود ندارد.»

 • داستان موفقیت شرکت آریان فولاد غرب

  داستان موفقیت شرکت آریان فولاد غرب

  به گفته آقای گلزار، یکی از مزیت‌های اصلی این راهکار، خدمات پشتیبانی آن است: «بعد از قراردادن تیکت، بدون اینکه پشت صف پشتیبانی باشید در کوتاه‌ترین زمان کارشناسان با ما تماس می‌گیرند و در همان روز مشکل برطرف می‌شود. تسلط و توانمندی کارشناسان روی سیستم ها مشکل را همان بار اول رفع می‌کند و در صورت نیاز به ایجاد تغییر در سیستم، فرایند انجام این کار خیلی راحت است.»

 • داستان موفقیت شرکت آینده‌سازان دانش و فناوری تمیم

  داستان موفقیت شرکت آینده‌سازان دانش و فناوری تمیم

  در آغاز فعالیت کسب‌وکار، مدیریت منابع و هزینه‌ها برای ما اهمیت زیادی داشت و با توجه به شناختی که از فناوری رایانش ابری داشتیم، ترجیح دادیم از راهکاران ابری استفاده کنیم تا بتوانیم علاوه بر تخصیص ظرفیت منابع انسانی متخصص و زیرساخت‌هایمان به فعالیت اصلی مجموعه، انعطاف‌پذیری مالی شرکت را هم افزایش دهیم.