داستان موفقیت شرکت بازرگانی لیواری

 

معرفی شرکت بازرگانی لیواری

مجموعه بازرگانی لیواری از سال 1398 در استان اردبیل تاسیس شد و هم‌اکنون در زمینه پخش دارو به عنوان شعبه ای از شرکت پخش سراسری نوش دارو مداوا در سطح استان فعالیت می‌کند. این مجموعه در حال حاضر دو مرکز فروش دارد که یکی در زمینه دارو و دیگری در زمینه کالاهای تندمصرف (سوپرمارکت و هایپرمارکت‌ها ) فعال است. اکنون 24 نفر نیروی عملیاتی در این دو مرکز فروش فعالیت می‌کنند.
مجموعه بازرگانی لیواری بیشتر از 6 ماه است که از سیستم‌های دفترکل، دریافت و پرداخت، انبار، فروش و پخش، موبایل سرویس انبار و سیستم اطلاعات جغرافیایی راهکاران ابری استفاده می‌کند.

 

 •  

  نیاز اصلی کسب‌و‌کار

  به گفته‌ی آقای لیواری؛ مدیرعامل شرکت، حجم عملیات گسترده‌ای در مجموعه وجود دارد که هرکدام به برنامه‌ریزی مشخصی نیاز دارد. در گذشته زمان و هزینه زیادی صرف انجام کارهای دستی و عملیاتی می‌شد که عملا تمرکز ما را از توسعه و سرمایه گذاری در بخش‌های جدید و فعالیت‌های اصلی دور می‌کرد. از طرفی در زمینه فروش و توزیع پیچیدگی‌هایی داشتیم که سیستم قبلی پاسخگوی آن نبود.

آقای لیواری مدیرعامل شرکت می‌گوید:


راهکاران ابری به ما کمک کرده تا با اتوماتیک کردن بسیاری از فعالیت‌ها، زمان و هزینه اجرای فرایندهای سازمان را در واحدهای مختلف بیشتر از 40 درصد کاهش دهیم. همچنین امکان شخصی‌سازی در سیستم کمک کرده بتوانیم سیاست‌های مختلف سازمان را پیاده‌سازی کنیم و از این طریق اهداف عملیاتی‌مان را اجرایی کنیم.
موضوع مهم دیگری که در این مدت تجربه کردیم این بود که در قطعی‌های برق فصل تابستان سیستم راهکاران ابری به هیچ عنوان قطع نشد. این موضوع برای ما یک نقطه قوت بسیار مهم بود. این در حالی بود که در سایر سیستم‌هایی که روی سرور‌های داخلی شرکت استفاده می‌کردیم، مشکلات زیادی با قطعی برق داشتیم.

 

 


لیواری به دیگر مزایای راهکاران ابری اشاره کرد:

 

گزارش‌دهی
گزارش‌هایی مثل مرور حساب به ویژه برای شرکت‌های بازرگانی که بر اساس حساب و اعتبار کار می‌کنند، یک قابلیت بسیار مهم است. همچنین با استفاده از گزارش‌های مرور فروش می‌توانیم به هر اطلاعاتی از فروش مجموعه در لایه‌ها و سطوح مختلف دست پیدا می‌کنیم. از سویی دیگر سیستم کاوشگر راهکاران ابری امکانی فراهم کرده که گزارش‌هایی متناسب با نیازهای سازمان طراحی کنیم. معتقدم این زیرسیستم کمک می‌کند شرکت‌ها با هر سطحی بتوانند گزارش‌های مناسب و کاربردی از سیستم دریافت کنند.
کاهش نیاز به مراجعه حضوری ویزیتورها

شرکت‌های بازرگانی معمولا تعداد ویزیتور‌های زیادی دارند. حضور این افراد در شرکت برای دریافت لیست‌های قیمت و موارد دیگر همیشه پر چالش است. اما اکنون با استفاده از موبایل سرویس راهکاران ابری مراجعه حضوری بسیار کمتر شده است. ویزیتورها بدون نیاز به ارتباط مستقیم با شرکت، به راحتی از طریق سیستم، تورها، موجودی کالا، سیاست‌ها و قیمت‌ها را مشاهده می‌کنند. این موضوع به صرفه‌جویی در زمان کمک کرده است.

استقرار مناسب
استقرار سیستم در کمتر از 3 ماه انجام شد و خوشبختانه مشکلی در این حوزه نداشتیم. آموزش‌ها و راهنمایی‌های تیم استقرار هم بسیار به ما کمک کرد. در زمینه پشتیبانی هم تا کنون هیچ مساله یا مشکلی نداشته‌ایم.

 • داستان موفقیت پایا پلیمر

  داستان موفقیت گروه صنعتی پایا پلاستیک پلیمر

  آقای قوام شیرازی مدیرمالی شرکت پایا پلاستیک پلیمر: با به‌کارگیری راهکاران ابری نیازی به تامین و تجهیز زیرساخت برای هر کدام از شرکت‌های زیرمجموعه نداشتیم. بنابراین برای ۴ شرکت زیرمجموعه روژین تاک چوب، نیلگون پاک سپهر، آشام آروین خاورمیانه و جام فرتاک پلیمر آینده، این سیستم را تهیه کردیم. از این طریق توانستیم شرکت‌های زیرمجموعه را به‌شکل یکپارچه مدیریت کنیم.

 • داستان موفقیت گرین توربین

  داستان موفقیت شرکت گرین توربین ماندگار

  آقای خزایی مدیر عامل شرکت گرین توربین ماندگار: همیشه حفظ امنیت اطلاعات سازمان، از دغدغه‌های اصلی ما بوده است. قطعا یکی از مهم‌ترین دلایل ما برای انتخاب سیستم راهکاران ابری اطمینان از حفظ امنیت داده‌ها و حذف دغدغه‌های ما در این زمینه بود. همچنین در رابطه با موضوعات پشتیبانی، کارشناسان همیشه در کمال خوشرویی و شکیبایی و با تسلط ما را راهنمایی کرده‌اند.

 • داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  داستان موفقیت شرکت مهندسی فکور بین الملل تهران (فیتکو)

  آقای بلوکی؛مدیر مالی شرکت فیتکو «با وجود تمام سیستم‌ها و نرم افزارهای که جهت حفظ امنیت اطلاعات شرکت در نظر گرفته‌ بودیم متاسفانه، تا کنون دوبار سرورهای ما به باج‌افزار آلوده شده و بخشی از اطلاعات شرکت از دست رفته بود. لذا با توجه به این که در بهترین حالت ممکن برای بحث امنیت اطلاعات ما از یک فرد بهره می گیریم در صورتی که در سیستم های رایانش ابری از یک تیم بهره گرفته می شود از طرفی هزینه تهیه نرم افزار ها و سخت افزار های امنیتی عموما بسیار بالاست که برای شرکت های معمولی توجیه اقتصادی ندارد. با توجه به این مسائل تصمیم گرفتیم یک بار برای همیشه احتمال وقوع این خطر را کاهش دهیم بنابراین از سیستم راهکاران ابری استفاده کردیم.

 • داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  آقای حسن زاده؛ مدیر مالی شرکت کربنات البرز به دلیل حجم بالای فعالیت ‌‌های سازمان، گزارش ‌‌گیری برای مدیران سازمان اهمیت زیادی داشت. از طرفی سازمان به سیستمی نیاز داشت که همه فعالیت ‌های سازمان را به صورت یکپارچه مدیریت کند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم از یک سیستم ERP استفاده کنیم که پاسخگوی نیاز سازمان باشد ولی به دلیل هزینه بالای تجهیز سرور و زیرساخت ‌های مورد نیاز، امکان خرید سیستم ERP نبود. راهکاران ابری با ارائه یک سیستم یکپارچه حرفه ‌ای و به صرفه، نیاز سازمان را کاملا پاسخ داد.

 • داستان موفقیت شرکت دنا بهریز

  داستان موفقیت شرکت دنا بهریز

  آقای جهانگیر: «دفتر برنامه‌ریزی و انبار شرکت در محل کارخانه در شهرستان تاکستان قرار دارد و دفتر مرکزی شرکت در تهران است. علاوه بر سهولت دسترسی در لحظه به سیستم در نقاط مختلف جغرافیایی، امکاناتی مانند مدیریت پیام و پیوست اسناد، تاثیر زیادی در کاهش خطاها و افزایش هماهنگی بین واحدها و کاربران بین کارخانه و دفتر مرکزی داشته است.»

 • داستان موفقیت ساطی رود

  داستان موفقیت شرکت ساطی رود

  یک مزیت اصلی راهکاران ابری این است که در هر جایی که امکان دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد در داخل یا خارج از سازمان، می‌توانیم از سیستم استفاده کنیم. با توجه به اینکه برخی از مدیران ما، ایران نیستند امکان دسترسی آن­ها به سیستم به راحتی امکان­‌پذیر است در صورتی‌که قبلا باید مرتبا گزارش‌­های مورد نظرشان ایمیل یا فکس می­‌شد.

 • داستان موفقیت شرکت ویندآور

  به گفته‌ی خانم خضوعی ابیانه یکپارچگی سیستم‌های راهکاران ابری نه تنها به بهبود فرایندهای داخلی شرکت کمک کرده است بلکه در افزایش بازده، بهبود فرایندهای داخلی و کاهش قابل‌توجه هزینه‌ها تاثیر زیادی داشته است. هم‌اکنون فعالیت‌های واحد مالی در مقایسه با گذشته با تعداد نفرات کمتری انجام می‌شود. امکان تعریف سطوح دسترسی و طبقه‌بندی اطلاعات و گزارش‌ها نیز از مهم‌ترین ویژگی‌های کاربردی سیستم راهکاران ابری است.

 • داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز

  داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز

  خانم بزرگی مدیرمالی شرکت پارلا ایده‌پرداز می‌گوید: «پیشینه‌ و اعتبار شرکت همکاران سیستم، خیال ما را راحت کرده بود. اطمینان داشتیم همکاران سیستم قطعا زیرساخت‌های قابل اتکایی دارد و دلیلی برای نگرانی درمورد امنیت اطلاعات وجود ندارد.»

 • داستان موفقیت شرکت آریان فولاد غرب

  داستان موفقیت شرکت آریان فولاد غرب

  به گفته آقای گلزار، یکی از مزیت‌های اصلی این راهکار، خدمات پشتیبانی آن است: «بعد از قراردادن تیکت، بدون اینکه پشت صف پشتیبانی باشید در کوتاه‌ترین زمان کارشناسان با ما تماس می‌گیرند و در همان روز مشکل برطرف می‌شود. تسلط و توانمندی کارشناسان روی سیستم ها مشکل را همان بار اول رفع می‌کند و در صورت نیاز به ایجاد تغییر در سیستم، فرایند انجام این کار خیلی راحت است.»

 • داستان موفقیت شرکت آینده‌سازان دانش و فناوری تمیم

  داستان موفقیت شرکت آینده‌سازان دانش و فناوری تمیم

  در آغاز فعالیت کسب‌وکار، مدیریت منابع و هزینه‌ها برای ما اهمیت زیادی داشت و با توجه به شناختی که از فناوری رایانش ابری داشتیم، ترجیح دادیم از راهکاران ابری استفاده کنیم تا بتوانیم علاوه بر تخصیص ظرفیت منابع انسانی متخصص و زیرساخت‌هایمان به فعالیت اصلی مجموعه، انعطاف‌پذیری مالی شرکت را هم افزایش دهیم.