داستان موفقیت شرکت ادوات کشاورزی تاکا

 

 

معرفی شرکت ادوات کشاورزی تاکا

شرکت تاکا در زمینه‌ی تولید ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی با مشارکت یک شرکت استرالیایی در سال 1351 شمسی تاسیس شد و به شکل تخصصی بر روی بخش خاصی از قطعات ماشین‌آلات کشاورزی به نام قطعات فرسایشی فعالیت می‌کرد.
در سال 86 در راستای سیاست‌های خصوصی‌سازی این شرکت به بخش خصوصی واگذار شد. شرکت تاکا در حال حاضر به عنوان یکی از پیشروترین واحدهای تولیدی در زمینه ابزارهای جدید و مدرن کشاورزی فعالیت می‌کند. اکنون حدود 100 نفر نیروی انسانی در این شرکت مشغول به فعالیت هستند. تاکا از سال 1383 از سیستم‌های دلفی همکاران سیستم و از ابتدای سال 1400 از سیستم‌های دفترکل، دریافت و پرداخت، انبار و فروش راهکاران ابری استفاده می‌کند.

 

 •  

  نیاز اصلی کسب‌و‌کار

  آقای نوروزی مدیر پروژه مجموعه می‌گوید:
  ما تمایل داشتیم از امکانات جدید نرم‌افزاری از جمله نرم‌افزارهای تحت وب در بخش انبار استفاده کنیم. به همین دلیل به پیشنهاد همکاران سیستم، تصمیم گرفتیم سیستم دلفی را ارتقا دهیم.
  در سیستم قبلی این امکان وجود نداشت که بتوانیم چند وجه شرکت را به خصوص در موضوعات انبار کنترل کنیم. اما در سیستم جدید با امکاناتی که وجود دارد و همچنین با توجه به گزارشاتی که دوستان همکاران سیستم برای ما ساخته‌اند، این امکان فراهم شده تا بتوانیم برای یک کالا موجودی‌ها و کنترل‌های خاص برای چند شرکت داشته باشیم.

آقای رنجبریان مدیر بخش IT شرکت تاکا می‌گوید:

ما از مشتریان قدیمی همکاران سیستم هستیم و بیشتر از هفده سال است که با این مجموعه کار می‌کنیم. با توجه به تغییراتی که در شرکت داشتیم سیستم دلفی دیگر متناسب با نیازهای ما به ویژه در بخش انبار نبود. برای نمونه ما در بحث ایزو موضوعی به نام ترکینگ یا همان ردیابی و شناسایی کالاها داریم. در سیستم جدید عوامل کنترل موجودی تا چهار یا پنج سطح نیز مدیریت می‌شود. بحث کدینگ کالاها نیز در سیستم قبلی تعریف نشده بود که سیستم جدید آن را پشتیبانی می‌کند.
علاوه بر این در ابتدا قصد داشتیم قفل نرم افزاری برای شرکت خریداری کنیم. اما به لحاظ هزینه‌ای این کار هزینه زیادی برای شرکت داشت. در حال حاضر با بکارگیری راهکاران ابری در هزینه‌های اولیه صرفه جویی قابل توجهی داشتیم.

 

 


آقای نوروزی و آقای رنجبریان در مورد مزایای راهکاران ابری همکاران سیستم می‌گویند:

انعطاف‌پذیری
یکی از مزایای مهم راهکاران ابری انعطاف‌پذیری آن نسبت به دیگر سیستم است. این مسئله در برخی موارد خصوصا حوزه انبار و تدارکات اهمیت بیشتری دارد. در بسیاری مواقع رویه‌ انجام یک کار در یک شرکت نسبت به شرکتی دیگر متفاوت است. از این رو شخص سازی نقش بسیار مهمی دارد. در سیستم راهکاران ابری امکان ساخت گزارش های متنوع کمک کرده انعطاف پذیری بیشتری تجربه کنیم.

دسترسی بدون محدودیت
از دیگر مزایای راهکاران ابری امکان سازگاری و انطباق با شرایط خاص است. راهکاران ابری همچنین فرصتی به وجود آورد که بتوانیم خارج از شرکت نیز از سیستم استفاده کنیم و صرفا محدود به یک نقطه جغرافیایی خاص نبودیم. این موضوع در شرایط شیوع ویروس کرونا پر رنگ‌تر از همیشه بود. همچنین در زمان‌هایی که قطعی برق داشتیم سیستم راهکاران ابری همیشه قابل دسترس بود.

یکپارچگی
یکپارچگی از دیگر مزیت‌های اصلی بکارگیری سیستم راهکاران ابری است. بسیاری از فعالیت‌هایی که در نرم‌افزار قبلی به شکل دستی انجام می‌شد در حال حاضر خود سیستم به روش سیستماتیک انجام می‌دهد و از این لحاظ وقت کاربر گرفته نمی‎شود و رضایت آنها نسبت به سیستم قبلی بسیار بهتر است.

استقرار
در مورد استقرار هم مسئله خاصی نداشتیم، فرایند استقرار و آموزش‌های خاصی که می‌خواستیم در زمان مشخص انجام شد. موضوعات مربوط به استقرار و جلسات آن در زمان کرونا به شکل مجازی بود و ما از این لحاظ مشکلی نداشتیم.

 • داستان موفقیت پایا پلیمر

  داستان موفقیت گروه صنعتی پایا پلاستیک پلیمر

  آقای قوام شیرازی مدیرمالی شرکت پایا پلاستیک پلیمر: با به‌کارگیری راهکاران ابری نیازی به تامین و تجهیز زیرساخت برای هر کدام از شرکت‌های زیرمجموعه نداشتیم. بنابراین برای ۴ شرکت زیرمجموعه روژین تاک چوب، نیلگون پاک سپهر، آشام آروین خاورمیانه و جام فرتاک پلیمر آینده، این سیستم را تهیه کردیم. از این طریق توانستیم شرکت‌های زیرمجموعه را به‌شکل یکپارچه مدیریت کنیم.

 • داستان موفقیت گرین توربین

  داستان موفقیت شرکت گرین توربین ماندگار

  آقای خزایی مدیر عامل شرکت گرین توربین ماندگار: همیشه حفظ امنیت اطلاعات سازمان، از دغدغه‌های اصلی ما بوده است. قطعا یکی از مهم‌ترین دلایل ما برای انتخاب سیستم راهکاران ابری اطمینان از حفظ امنیت داده‌ها و حذف دغدغه‌های ما در این زمینه بود. همچنین در رابطه با موضوعات پشتیبانی، کارشناسان همیشه در کمال خوشرویی و شکیبایی و با تسلط ما را راهنمایی کرده‌اند.

 • داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  داستان موفقیت شرکت مهندسی فکور بین الملل تهران (فیتکو)

  آقای بلوکی؛مدیر مالی شرکت فیتکو «با وجود تمام سیستم‌ها و نرم افزارهای که جهت حفظ امنیت اطلاعات شرکت در نظر گرفته‌ بودیم متاسفانه، تا کنون دوبار سرورهای ما به باج‌افزار آلوده شده و بخشی از اطلاعات شرکت از دست رفته بود. لذا با توجه به این که در بهترین حالت ممکن برای بحث امنیت اطلاعات ما از یک فرد بهره می گیریم در صورتی که در سیستم های رایانش ابری از یک تیم بهره گرفته می شود از طرفی هزینه تهیه نرم افزار ها و سخت افزار های امنیتی عموما بسیار بالاست که برای شرکت های معمولی توجیه اقتصادی ندارد. با توجه به این مسائل تصمیم گرفتیم یک بار برای همیشه احتمال وقوع این خطر را کاهش دهیم بنابراین از سیستم راهکاران ابری استفاده کردیم.

 • داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  آقای حسن زاده؛ مدیر مالی شرکت کربنات البرز به دلیل حجم بالای فعالیت ‌‌های سازمان، گزارش ‌‌گیری برای مدیران سازمان اهمیت زیادی داشت. از طرفی سازمان به سیستمی نیاز داشت که همه فعالیت ‌های سازمان را به صورت یکپارچه مدیریت کند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم از یک سیستم ERP استفاده کنیم که پاسخگوی نیاز سازمان باشد ولی به دلیل هزینه بالای تجهیز سرور و زیرساخت ‌های مورد نیاز، امکان خرید سیستم ERP نبود. راهکاران ابری با ارائه یک سیستم یکپارچه حرفه ‌ای و به صرفه، نیاز سازمان را کاملا پاسخ داد.

 • داستان موفقیت شرکت دنا بهریز

  داستان موفقیت شرکت دنا بهریز

  آقای جهانگیر: «دفتر برنامه‌ریزی و انبار شرکت در محل کارخانه در شهرستان تاکستان قرار دارد و دفتر مرکزی شرکت در تهران است. علاوه بر سهولت دسترسی در لحظه به سیستم در نقاط مختلف جغرافیایی، امکاناتی مانند مدیریت پیام و پیوست اسناد، تاثیر زیادی در کاهش خطاها و افزایش هماهنگی بین واحدها و کاربران بین کارخانه و دفتر مرکزی داشته است.»

 • داستان موفقیت ساطی رود

  داستان موفقیت شرکت ساطی رود

  یک مزیت اصلی راهکاران ابری این است که در هر جایی که امکان دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد در داخل یا خارج از سازمان، می‌توانیم از سیستم استفاده کنیم. با توجه به اینکه برخی از مدیران ما، ایران نیستند امکان دسترسی آن­ها به سیستم به راحتی امکان­‌پذیر است در صورتی‌که قبلا باید مرتبا گزارش‌­های مورد نظرشان ایمیل یا فکس می­‌شد.

 • داستان موفقیت شرکت ویندآور

  به گفته‌ی خانم خضوعی ابیانه یکپارچگی سیستم‌های راهکاران ابری نه تنها به بهبود فرایندهای داخلی شرکت کمک کرده است بلکه در افزایش بازده، بهبود فرایندهای داخلی و کاهش قابل‌توجه هزینه‌ها تاثیر زیادی داشته است. هم‌اکنون فعالیت‌های واحد مالی در مقایسه با گذشته با تعداد نفرات کمتری انجام می‌شود. امکان تعریف سطوح دسترسی و طبقه‌بندی اطلاعات و گزارش‌ها نیز از مهم‌ترین ویژگی‌های کاربردی سیستم راهکاران ابری است.

 • داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز

  داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز

  خانم بزرگی مدیرمالی شرکت پارلا ایده‌پرداز می‌گوید: «پیشینه‌ و اعتبار شرکت همکاران سیستم، خیال ما را راحت کرده بود. اطمینان داشتیم همکاران سیستم قطعا زیرساخت‌های قابل اتکایی دارد و دلیلی برای نگرانی درمورد امنیت اطلاعات وجود ندارد.»

 • داستان موفقیت شرکت آریان فولاد غرب

  داستان موفقیت شرکت آریان فولاد غرب

  به گفته آقای گلزار، یکی از مزیت‌های اصلی این راهکار، خدمات پشتیبانی آن است: «بعد از قراردادن تیکت، بدون اینکه پشت صف پشتیبانی باشید در کوتاه‌ترین زمان کارشناسان با ما تماس می‌گیرند و در همان روز مشکل برطرف می‌شود. تسلط و توانمندی کارشناسان روی سیستم ها مشکل را همان بار اول رفع می‌کند و در صورت نیاز به ایجاد تغییر در سیستم، فرایند انجام این کار خیلی راحت است.»

 • داستان موفقیت شرکت آینده‌سازان دانش و فناوری تمیم

  داستان موفقیت شرکت آینده‌سازان دانش و فناوری تمیم

  در آغاز فعالیت کسب‌وکار، مدیریت منابع و هزینه‌ها برای ما اهمیت زیادی داشت و با توجه به شناختی که از فناوری رایانش ابری داشتیم، ترجیح دادیم از راهکاران ابری استفاده کنیم تا بتوانیم علاوه بر تخصیص ظرفیت منابع انسانی متخصص و زیرساخت‌هایمان به فعالیت اصلی مجموعه، انعطاف‌پذیری مالی شرکت را هم افزایش دهیم.