داستان موفقیت شرکت آرتا زیست فارمد

 

معرفی شرکت آرتا زیست فارمد

آرتا زیست فارمد در واقع یک مجموعه شرکت هستند که در زمینه تولید داروهای خاص فعالیت می‌کنند، این داروها عمدتا به نوعی در درمان بیماری‌های خاص کاربرد دارند. 12 شرکت از این مجموعه تا کنون به بهره برداری رسیده است و در حال حاضر از این تعداد، 7 شرکت سینا سل، بهنود ژن فارمد، ایمن واکسن البرز، پادرا سرم البرز، تک زیما دارو، نیوا فارمد و آرتا زیست فارمد از نرم‌افزار راهکاران ابری همکاران سیستم استفاده می‌کنند. شرکت آرتا زیست فارمد یکی از شرکت‌های زیرمجموعه این گروه است که 40 نفر پرسنل دارد و از سال گذشته با نرم افزار ابری راهکاران ابری کار می‌کنند.

 

 

.

  •  

    نیاز اصلی کسب‌و‌کار


    نرم افزاری که قبلا استفاده می‌شد، امکان تهیه گزارشات متنوع را نداشت همچنین پاسخگوی حجم و پیچیدگی فعالیت‌های همه شرکت‌ها نبود. از طرفی مجموعه قصد داشت برای همه شرکت‌ها از یک نرم‌افزار واحد استفاده کند. بنابراین به صرفه بودن هزینه هم برای شرکت اولویت زیادی داشت.

آقای قریب؛ مدیرمالی شرکت آرتا زیست فارمد می‌گوید:

من معتقدم استفاده از سیستم های ابری اساسا به افزایش امنیت اطلاعات سازمان‌ها کمک می‌کند. با بکارگیری این سیستم ابری من مطمئن هستم تحت هر شرایطی اطلاعات سازمان با بالاترین استانداردها محافظت می‌شود. در صورتیکه در محیط شرکت مطمئن نیستم بتوانیم خرابی‌های سرور را به موقع حل کنیم یا حتی نسخه پشتیبان سالمی داشته باشیم از این طریق حالا خیالمان راحت است که دیتا و اطلاعات سازمان جای امنی نگهداری می‌شود و نسخه بکاپ به روز گرفته می‌شود. به نظر من سابقه سی ساله‌ی همکاران سیستم در جذب و نگهداشت این چند هزار مشتری مهم‌ترین دلیلی است که اعتماد ما را برای استفاده از خدمات ابری بیشتر کرده است.

 

 

آقای قریب از دیگر مزایای راهکاران ابری به موارد زیر اشاره می‌کند:

به صرفه بودن

بکارگیری راهکاران ابری از نظر اقتصادی برای همه شرکت‌های زیرمجموعه به صرفه بود. سال گذشته که تصمیم گرفتیم نرم‌افزار را تغییر دهیم، قیمت هر سرور برای شرکت چیزی حدود 50 تا 70 میلیون بود که با توجه به تعداد شرکت‌ها، این رقم برای ما سنگین بود. استفاده از راهکاران ابری با توجه به حذف هزینه‌های زیرساختی به میزان قابل توجهی هزینه‌های اولیه شرکت‌ها را کاهش داد.
دسترسی

تحت وب بودن سیستم راهکاران ابری خیلی به شرکت ما کمک کرد، در مواقعی که شرکت نیستم، بسیاری گزارشات را در هر زمانی، در خارج از سازمان برای مدیریت تهیه و ارسال میکنم. از طرفی اعضای هیئت مدیره هم اگر نیاز داشته باشند اطلاعات شرکت‌های زیرمجموعه را ببینند به راحتی از طریق اینترنت این امکان را دارند. علاوه بر این در شرایط کرونا از اواخر سال گذشته تعداد زیادی از پرسنل از همین طریق دورکاری می‌کردند.

داستان موفقیت گروه صنعتی پایا پلاستیک پلیمر

آقای قوام شیرازی مدیرمالی شرکت پایا پلاستیک پلیمر: با به‌کارگیری راهکاران ابری نیازی به تامین و تجهیز زیرساخت برای هر کدام از شرکت‌های زیرمجموعه نداشتیم. بنابراین برای ۴ شرکت زیرمجموعه روژین تاک چوب، نیلگون پاک سپهر، آشام آروین خاورمیانه و جام فرتاک پلیمر آینده، این سیستم را تهیه کردیم. از این طریق توانستیم شرکت‌های زیرمجموعه را به‌شکل یکپارچه مدیریت کنیم.

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت گرین توربین ماندگار

آقای خزایی مدیر عامل شرکت گرین توربین ماندگار: همیشه حفظ امنیت اطلاعات سازمان، از دغدغه‌های اصلی ما بوده است. قطعا یکی از مهم‌ترین دلایل ما برای انتخاب سیستم راهکاران ابری اطمینان از حفظ امنیت داده‌ها و حذف دغدغه‌های ما در این زمینه بود. همچنین در رابطه با موضوعات پشتیبانی، کارشناسان همیشه در کمال خوشرویی و شکیبایی و با تسلط ما را راهنمایی کرده‌اند.

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت مهندسی فکور بین الملل تهران (فیتکو)

آقای بلوکی؛مدیر مالی شرکت فیتکو «با وجود تمام سیستم‌ها و نرم افزارهای که جهت حفظ امنیت اطلاعات شرکت در نظر گرفته‌ بودیم متاسفانه، تا کنون دوبار سرورهای ما به باج‌افزار آلوده شده و بخشی از اطلاعات شرکت از دست رفته بود. لذا با توجه به این که در بهترین حالت ممکن برای بحث امنیت اطلاعات ما از یک فرد بهره می گیریم در صورتی که در سیستم های رایانش ابری از یک تیم بهره گرفته می شود از طرفی هزینه تهیه نرم افزار ها و سخت افزار های امنیتی عموما بسیار بالاست که برای شرکت های معمولی توجیه اقتصادی ندارد. با توجه به این مسائل تصمیم گرفتیم یک بار برای همیشه احتمال وقوع این خطر را کاهش دهیم بنابراین از سیستم راهکاران ابری استفاده کردیم.

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

آقای حسن زاده؛ مدیر مالی شرکت کربنات البرز به دلیل حجم بالای فعالیت ‌‌های سازمان، گزارش ‌‌گیری برای مدیران سازمان اهمیت زیادی داشت. از طرفی سازمان به سیستمی نیاز داشت که همه فعالیت ‌های سازمان را به صورت یکپارچه مدیریت کند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم از یک سیستم ERP استفاده کنیم که پاسخگوی نیاز سازمان باشد ولی به دلیل هزینه بالای تجهیز سرور و زیرساخت ‌های مورد نیاز، امکان خرید سیستم ERP نبود. راهکاران ابری با ارائه یک سیستم یکپارچه حرفه ‌ای و به صرفه، نیاز سازمان را کاملا پاسخ داد.

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت دنا بهریز

آقای جهانگیر: «دفتر برنامه‌ریزی و انبار شرکت در محل کارخانه در شهرستان تاکستان قرار دارد و دفتر مرکزی شرکت در تهران است. علاوه بر سهولت دسترسی در لحظه به سیستم در نقاط مختلف جغرافیایی، امکاناتی مانند مدیریت پیام و پیوست اسناد، تاثیر زیادی در کاهش خطاها و افزایش هماهنگی بین واحدها و کاربران بین کارخانه و دفتر مرکزی داشته است.»

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت ساطی رود

یک مزیت اصلی راهکاران ابری این است که در هر جایی که امکان دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد در داخل یا خارج از سازمان، می‌توانیم از سیستم استفاده کنیم. با توجه به اینکه برخی از مدیران ما، ایران نیستند امکان دسترسی آن­ها به سیستم به راحتی امکان­‌پذیر است در صورتی‌که قبلا باید مرتبا گزارش‌­های مورد نظرشان ایمیل یا فکس می­‌شد.

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت ویندآور

به گفته‌ی خانم خضوعی ابیانه یکپارچگی سیستم‌های راهکاران ابری نه تنها به بهبود فرایندهای داخلی شرکت کمک کرده است بلکه در افزایش بازده، بهبود فرایندهای داخلی و کاهش قابل‌توجه هزینه‌ها تاثیر زیادی داشته است. هم‌اکنون فعالیت‌های واحد مالی در مقایسه با گذشته با تعداد نفرات کمتری انجام می‌شود. امکان تعریف سطوح دسترسی و طبقه‌بندی اطلاعات و گزارش‌ها نیز از مهم‌ترین ویژگی‌های کاربردی سیستم راهکاران ابری است.

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز

خانم بزرگی مدیرمالی شرکت پارلا ایده‌پرداز می‌گوید: «پیشینه‌ و اعتبار شرکت همکاران سیستم، خیال ما را راحت کرده بود. اطمینان داشتیم همکاران سیستم قطعا زیرساخت‌های قابل اتکایی دارد و دلیلی برای نگرانی درمورد امنیت اطلاعات وجود ندارد.»

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت آریان فولاد غرب

به گفته آقای گلزار، یکی از مزیت‌های اصلی این راهکار، خدمات پشتیبانی آن است: «بعد از قراردادن تیکت، بدون اینکه پشت صف پشتیبانی باشید در کوتاه‌ترین زمان کارشناسان با ما تماس می‌گیرند و در همان روز مشکل برطرف می‌شود. تسلط و توانمندی کارشناسان روی سیستم ها مشکل را همان بار اول رفع می‌کند و در صورت نیاز به ایجاد تغییر در سیستم، فرایند انجام این کار خیلی راحت است.»

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت آینده‌سازان دانش و فناوری تمیم

در آغاز فعالیت کسب‌وکار، مدیریت منابع و هزینه‌ها برای ما اهمیت زیادی داشت و با توجه به شناختی که از فناوری رایانش ابری داشتیم، ترجیح دادیم از راهکاران ابری استفاده کنیم تا بتوانیم علاوه بر تخصیص ظرفیت منابع انسانی متخصص و زیرساخت‌هایمان به فعالیت اصلی مجموعه، انعطاف‌پذیری مالی شرکت را هم افزایش دهیم.

اطلاعات بیشتر