تکنیک‌های افزایش فروش فروشگاه زنجیره‌ای؛ 15 راهکار جدید و اثربخش

روش ها و راه های افزایش فروش در فروشگاه زنجیره ای

در سالیان اخیر با توجه به گسترش فروشگاه‌های اینترنتی و تعدد شعبه‌های فروشگاه‌ها، رقابت بیشتر شده است. از این رو اتخاذ رویکردهای هوشمندانه‌تر و استفاده از ظرفیت‌های فناورانه برای تحلیل اطلاعات مشتریان نقشی حیاتی در افزایش فروش فروشگاه زنجیره‌ای دارد.

ترفندها و تکنیک‌های افزایش فروش فروشگاه اینترنتی که باید بدانید

ترفندها و تکنیک‌های افزایش فروش فروشگاه اینترنتی

بسیاری از مشتریانی که با گسترش COVID-19 شروع به خرید آنلاین کرده‌اند، به خریداران آنلاین وفادار تبدیل شده‌اند. با استفاده از برخی ترفندها و تکنیک‌های افزایش فروش فروشگاه اینترنتی، می‌توانید از مزایای بهبود فروش آنلاین و ایجاد وفاداری مشتریان به خود بهره‌مند شوید.

تجارت الکترونیک موبایلی برای شرکت‌های توزیع و پخش

تجارت الکترونیک موبایلی

تجارت الکترونیکی وب اتفاقی است که قبلا رخ داده و تجارت الکترونیکی موبایل از طریق اپلیکیشن موبایلی چیزی است که اکنون  و در آینده اتفاق می‌افتد. برای اینکه اکثر مشتریان خود را با استفاده از ابزارهای تجارت الکترونیک جلب کنید، باید یک استراتژی همه‌جانبه داشته باشید که یک جنبه آن اپلیکیشن موبایل است.

خرده فروشی آنلاین یا الکترونیکی چیست؛ نمونه‌های موفق جهان و ایران

خرده فروشی آنلاین یا الکترونیکی چیست؛ نمونه‌های موفق جهان و ایران

خرده‌فروشی الکترونیکی (E-Retailing, E-Tailing) به معنی فروش کالاهای خرده‌فروشی با استفاده از ابزارهای الکترونیکی، به ویژه اینترنت است. این واژه برای اولین بار در اوایل سال 1995 در اینترنت استفاده شد و می‌توان گفت خرده‌فروشی آنلاین مترادف مدل کسب‌وکار B2C در بستر تجارت الکترونیک است.

تجارت الکترونیک B2B چیست؟ انواع آن و راهکارهای نرم‌افزاری

تجارت الکترونیک b2b چیست

نحوه‌ی عملکرد شرکت‌های B2B به سرعت در حال تغییر است. فارستر پیش‌بینی می‌کند که تجارت الکترونیک B2B ایالات متحده به 1.8 تریلیون دلار می‌رسد و 17 درصد از کل فروش B2B در ایالات متحده را تا سال 2023 تشکیل می‌دهد.

انواع خرده‌فروشی چیست و تاثیر تجارت الکترونیک بر آنها چگونه است؟

خرده‌فروشی و انواع آن

خرده‌فروشی دربرگیرنده فعالیت‌هایی است که در راه فروش کالاها و خدمات به مصرف‌کننده نهایی جهت مصرف شخصی، انجام می‌شود. با گذر از تولید انبوه و کاهش شکاف بین تولید و مصرف، قدرت از واحدهای تولیدی به شبکه‌های توزیع، فروشگاه‌ها و خرده‌فروشی‌ها و پس از آن به مصرف‌کنندگان انتقال می‌یابد.

تفاوت‌‌های فروش سرد و فروش گرم؛ کدام استراتژی مناسب کسب‌وکار ماست؟

تفاوت‌‌های فروش سرد و فروش گرم؛ کدام استراتژی مناسب کسب‌وکار ماست؟

“فروش سرد” و “فروش گرم” دو اصطلاح آشنا برای فعالان صنعت توزیع و پخش مویرگی است که غالبا از آن تحت عنوان بازاریابی سرد و گرم نیز یاد می‌کنند. این دو نوع فروش مویرگی هر چند از نظر روش پیاده‌سازی تفاوت‌های اساسی دارند؛ اما هر دو فروش حضوری مستقیم B2B  هستند.

فروش و پخش مویرگی چیست و چه کاربردی دارد؟

فروش و پخش مویرگی چیست و چه کاربردی دارد؟

پخش مویرگی یکی از مفاهیم مهم شرکت‌های پخش است. در این مقاله قصد داریم مفاهیم کلیدی که به درک بیش‌تر پخش مویرگی کمک می‌کنند را با هم مرور کنیم. اگر مسیر یک فرایند توزیع و پخش یا همان distribution را در ذهن بیاورید؛ همه‌ی مواردی که در این فرایند وجود دارند، از ماشین پخش تا راننده، موزع، تحویل بار، سفارش گیری، وصول، ویزیت و… نوک کوه یخی فروش و پخش مویرگی هستند.

چگونه کسب و کار خرده فروشی خود را ارتقا دهیم و سهم بیشتری از بازار کسب کنیم؟

چگونه کسب و کار خرده فروشی خود را ارتقا دهیم و سهم بیشتری از بازار کسب کنیم؟

فروشگاه‌های زنجیره‌ای و صنعت خرده فروشی با پول نقد مشتریان سروکار دارند، فرایندهای بازاریابی در B2C به‌خوبی در این کسب وکارها قابل اجرا هستند و با کمی خلاقیت می‌توان سهم خوبی از بازار را بدست آورد. در این مقاله قصد داریم مهم‌ترین موضوعاتی که باعث پیشرفت و توسعه کسب و کارهای خرده فروشی می‌شوند را مرور کنیم.