نقش هوش مصنوعی در منابع انسانی ؛ کاربردها و نمونه های موفق

نقش هوش مصنوعی در منابع انسانی ؛ کاربردها و نمونه های موفق

از هوش مصنوعی می‌توان برای خودکارسازی وظایفی مانند مدیریت حقوق و دستمزد و مزایا  نیز بهره گرفت. اما این فناوری بیش از هرچیزی در سرعت‌دهی به ایجاد سیاست‌های جدید، قراردادها، شرح وظایف، سوالات مصاحبه و غیره کاربرد دارد.

منابع انسانی داده محور چیست؟ آینده HR با تحلیل داده ها

منابع انسانی داده محور چیست؟ آینده HR با تحلیل داده ها

مدیریت منابع انسانی داده محور به استفاده از منابع داده مختلف و تحلیل این داده‌ها برای ارزیابی و بهبود شیوه‌‍های انجام کار واحد منابع انسانی از جمله استخدام، آموزش و توسعه، عملکرد، جبران خدمات و عملکرد کلی کسب‌وکار اشاره دارد.

راهنمای جذب و استخدام کارکنان + روش اجرایی گام به گام

جذب و استخدام کارکنان؛ مدل های جدید + روش اجرایی گام به گام

فرآیند استخدام یک روش گام به گام برای یافتن، جذب و استخدام کارمندان جدید است. یک فرآیند استخدام خوب به شما کمک می‌کند تا افراد متخصصی که متناسب با برند سازمانی شما هستند را جذب و به استخدام خود درآورید.

تجربه کارکنان (EX) چیست؟ مراحل سفر کارکنان در سازمان کدامند؟

تجربه کارکنان (EX) چیست؟ مراحل سفر کارکنان در سازمان کدامند؟

تجربه کارکنان تقریبا تمام آن چیزی است که یک کارمند با آن در یک سازمان مواجه می‌شود. درواقع، تجربه کارکنان از همان لحظه‌ای که یک فرد برای کار به شرکت شما مراجعه می‌کند، شروع می‌شود و تا آخرین روزی که شما را ترک می‌کند، ادامه دارد.

انواع استانداردهای آموزش کارکنان : ایزو 10015 ، دیکوم

انواع استانداردهای آموزش کارکنان، ایزو 10015، دیکوم

آموزش به کارکنان در محیط کار باعث می‌شود سطح دانش، بنیه علمی و آمادگی آن‌ها برای انجام کارهایشان در سازمان به شکل چشمگیری بهبود پیدا کند. استانداردهای آموزشی مختلفی نیز برای این حوزه تدوین شده است که از آن‌ها می‌توان به استاندارد ایزو 10015 و روش دیکوم اشاره کرد.

همه چیز درباره ارزیابی عملکرد کارکنان  ؛  مراحل ارزیابی عملکرد + نمونه فرم

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد یک ارزیابی منظم در مورد بررسی عملکرد یک کارمند در محل کار است که کارفرما با استفاده از آن می‌تواند علاوه بر تعیین انتظارات روشن از کارمندان، عملکرد و موفقیت آن‌ها را ارزیابی کرده و بسنجد.

نیازسنجی آموزشی ؛ انواع مدل ها، مراحل و روش های نوین

نیازسنجی آموزشی ؛ انواع مدل ها، مراحل و روش های نوین

نیازسنجی آموزشی روشی است که از طریق آن تعیین می‌شود آیا سازمان به ارائه برنامه‌های آموزشی خاصی برای کارمندان خود نیاز دارد یا خیر. چنانچه این نیاز شناسایی شود، نیازسنجی آموزشی کمک می‌کند تا نوع آموزش‌های موردنیاز نیز مشخص شوند.