امکان بازیابی اطلاعات پاک شده در OneDrive مایکروسافت فراهم می‌شود

همکاران سیستم- قابلیت سازمانی مربوط به خدمات رایانش ابری OneDrive مایکروسافت Business Files Restore از اواخر ژانویه در اختیار مشترکان Office ۳۶۵ قرار می‌گیرد. شرکت مایکروسافت پیش‌بینی کرده است که این قابلیت از اواسط ماه فوریه به صورت گسترده در اختیار همه کاربران واجد شرایط قرار خواهد گرفت.
به گزارش وب‌سایت zdnet؛ مدیران مایکروسافت پاییز گذشته در جریان برگزاری کنفرانس Ignite برنامه‌های جدید خود را برای سیستم File Restore اعلام کردند و توضیح دادند این سیستم «قابلیت بازیابی فجایع سازمانی از جمله حذف بخش گسترده اطلاعات، اختلال و دیگر سناریوهای مربوط به از دست دادن داده» را ارایه می‌کند.
این شرکت هم اکنون آمادگی خود را برای عرضه قابلیت مذکور آماده کرده است. این قابلیت که بر اساس پیش‌بینی‌های قبلی قرار بود از دسامبر ۲۰۱۷ در اختیار کاربران سازمانی قرار گیرد، هم‌اکنون آماده ورود به بازار شده است. البته هنوز به درستی مشخص نشده است که از چه تاریخی این سرویس برای مشترکان OneDrive عرضه می‌شود.

سیستم Files Restore ابزاری است که به کاربران کمک می‌کند در جریان پاک شدن فایل‌ها از روی سیستم OneDrive، بروز هر گونه مشکل در فایل‌ها یا آلوده شدن فایل‌ها به بدافزار بتوانند آن‌ها را بازیابی کننند. سیستم Files Restore این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا تمامی اطلاعاتی که ظرف ۳۰ روز گذشته از روی سیستم OneDrive for Business حذف شده است را بار دیگر در اختیار بگیرند.