محمود نظاری در کنفرانس Bridge۲۰۱۴ دانشگاه برکلی: دنیا می‌تواند روی استعدادهای ایران حساب باز کند

محمود نظاری در کنفرانس Bridge۲۰۱۴ دانشگاه برکلی: دنیا می‌تواند روی استعدادهای ایران حساب باز کند

محمود نظاری، رئیس هیات مدیره همکاران سیستم، روز گذشته در سخنرانی خود در کنفرانس Bridge ۲۰۱۴ گفت: « استعدادهای جوانان ایرانی کشف نشده است. به نظر من ما در ایران جوانان بسیار مستعد، به روز و خود انگیخته داریم که دنیا می‌تواند روی آنها حساب کند»
محمود نظاری، رئیس هیات مدیره همکاران سیستم، در کنفرانس Bridge ۲۰۱۴ که روز گذشته در دانشگاه برکلی کالیفرنیا برگزار شد، به سخنرانی پرداخت. این کنفرانس با حضور شماری از مدیران و فعالان حوزه IT ایران و دره سیلیکون و با موضوع «کارآفرینی مبتنی بر وب، فرصت‌ها و چالش‌ها»  برگزار شد.
محمود نظاری، در سخنان خود با اشاره به تاریخچه شکل‌گیری همکاران سیستم گفت:« در زمان شکل‌گیری همکاران سیستم، ما ایده‌های بزرگ ولی منابع محدودی داشتیم. به همین خاطر ۵ سال طول کشید که بتوانیم ایده‌هایمان را به عمل تبدیل کنیم.»
وی با اشاره به مهم‌ترین چالش‌های پیش روی موسسین همکاران سیستم افزود:« عدم آمادگی اکوسیستم برای توسعه فناوری، بی‌توجهی به کپی رایت، مهاجرت و فرار مغزها، عدم ارتباط بازار سهام ایران و IT، چالش‌هایی هستند که ما با آنها مواجه شده‌ایم.
وی در ادامه برخی از دلایل موفقیت همکاران سیستم را برشمرد و گفت:«سخت کوشی در کنار ارتباط صمیمانه، تمرکز بر توسعه منابع انسانی، نگاه به مدل‌های موفق دنیا، توجه به مساله حاکمیت شرکتی، سرمایه گذاری بر پرورش مدیران جوان داخل سازمان و توجه به مشتری، از مهم‌ترین عوامل موفقیت شرکت بوده است.»
محمود نظاری، در انتهای سخنان خود، با اشاره به پتانسیل‌های موجود در ایران گفت: «ایران با داشتن جوانان مستعد و تحصیلکرده در حوزه فناوری، آمادگی رو به رشد برای پذیرش دنیای دیجیتال و نیازهای روز افزون در حوزه فناوری اطلاعات، یک بازار خوب و با پتانسیل در حوزه IT به شمار می رود. اعزام نیروهای IT ایرانی به سیلیکون ولی برای کار در آن محیط و یادگیری و همچنین اعزام نیروهای سیلیکون ولی به ایران برای کار محیط آی تی ایران، میتواند یک نمونه خوب همکاری برای تبادل دانش و تجربه باشد.»
در پایان، محمود نظاری، با تشکر از برگزاری کنفرانس Bridge ۲۰۱۴، ابراز امیدواری کرد که این کنفرانس در سال ۲۰۱۵ یا ۲۰۱۶ در ایران برگزار شود.
گفتنی است کنفرانس Bridge ۲۰۱۴ یکی از معدود رویدادهای سال‌های اخیر است که با حضور کارآفرینان ، مدیران آی تی و شخصیت‌های علمی ودانشگاهی برگزار شده است.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *