فضای ابری چیست و چگونه کار می‌کند؟

فضای ذخیره ابری و کاربردهای آن

فضای ابری یا Cloud Storage یک مدل سرویس رایانش ابری (Cloud Computing) است که به شما امکان می‌دهد داده‌ها و اطلاعات را در مکانی خارج از حافظه‌های فیزیکی مانند کامپیوترها ذخیره کنید. حافظه‌هایی که از طریق اینترنت به آن دسترسی دارید.

زیرساخت به‌ عنوان سرویس یا IaaS چیست؟

زیرساخت به‌ عنوان سرویس یا IaaS چیست؟

زیرساخت به عنوان سرویس (IaaS) شامل ارائه سرورهای مجازی و فضای ذخیره‌سازی ابری، پهنای باند، آدرس‌های IP، تامین امنیت فضای ابری و ایجاد دسترسی به منابع مرکز داده (که توسط ارائه‌دهنده‌ی سرویس مدیریت می‌شود) است.

منظور از پلتفرم به‌عنوان سرویس (PaaS) چیست؟

پلتفرم به عنوان سرویس چیست

سرویس در واقع مدلی از ارائه‌ی خدمات رایانش ابری است که ارائه‌دهنده‌ی PaaS در آن، برخی از کامپیوترهای بزرگ (سخت‌افزارها) و نرم‌افزارهای مورد نیاز برای میزبانی و توسعه‌ی اپلیکیشن‌ها را از طریق اینترنت به مشتریان ارائه می‌دهد.

رایانش مرزی چیست و چه کاربردی دارد؟

رایانش مرزی چیست و چه کاربردی دارد؟

در رایانش مرزی، محاسبات لبه یا Edge Computing محاسبات مربوط به پردازش داده‌ها در خود دستگاه هوشمند انجام می‌شود. این کار برخلاف رایانش ابری است.

کاربردهای مهم رایانش ابری و رایانش مه در اینترنت اشیا

کاربردهای مهم رایانش ابری و رایانش مه در اینترنت اشیا

IOT CLOUD یک شبکه‌ی بزرگی از اطلاعات است که علاوه بر پردازش داده‌ها؛ از سیستم‌ها و سرورهای مختلف پشتیبانی می‌کند. در این روش، شرکت‌هایی که دارای محدودیت‌های مالی و زیرساختی هستند نیز می‌توانند از مزیت‌های اینترنت اشیا بهره ببرند.

رایانش ابری سبز چیست و چه مزایایی دارد؟

رایانش ابری سبز

مفهوم فناوری سبز شامل هر نوع فعالیت از جنس IT است که به ذخیره انرژی کمک می‌کند، مثل تولید محصولات الکترونیک جدید یا هر نوع خدمتی که با حداکثر اثربخشی حداقل مصرف انرژی را داشته باشد.

کیفیت نرم‌ افزار چیست و معیارهای سنجش آن کدامند؟

کیفیت نرم افزار

کیفیت نرم‌افزار یک مفهوم انتزاعی است که درک وجود آن مقداری دشوار است. این در حالی است که نبود آن را می‌توان به سرعت احساس کرد. از طرف دیگر ممکن است ذی‌نفعان متعددی با یک نرم‌افزار درگیر باشند که هر کدام استانداردهای خاص خود را برای سنجش کیفیت نرم‌افزار دارند.

نرم ‌افزار حسابداری چیست؛ انواع و مهم‌ترین کاربردهای آن

نرم افزار حسابداری چیست

نرم‌افزارهای حسابداری از ماژول‌ها یا سیستم‌های مختلفی تشکیل می‌شوند که در کنار هم یک نرم‌افزار جامع مالی را تشکیل می‌دهند. اینکه کدام نوع نرم‌افزار برای کسب‌وکار ما مناسب است به موارد مختلفی بستگی دارد. از جمله اینکه کسب‌وکار مورد نظر در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کند و از آن مهم‌تر نیاز نرم‌افزاری آن چیست.

ابر عمومی (Public cloud) چیست و چه تفاوتی با ابر خصوصی و ترکیبی دارد؟

ابر عمومی چیست

مزایایی از جمله انعطاف‌پذیری بالا، مقیاس‌پذیری، جلوگیری از اتلاف منابع سازمان، کاهش هزینه‌ها و بهبود امنیت اطلاعات از جمله مهم‌ترین دلایلی هستند که باعث شده‌ مدیران IT این مدل را به زیرساخت‌های on premise ترجیح دهند.