مدیرعامل جدید IBM کیست؟

شرکت آی‌بی‌ام هفته گذشته اعلام کرد «جینی رامتی» مدیرعامل این شرکت آوریل امسال از سِمت خود کناره‌گیری می‌کند. با کناره‌گیری رامتی آقای «آرویند کریشنا» جایگزین معاون ارشد شرکت که مدیریت توسعه خدمات پردازش ابری آی‌بی‌ام را هم برعهده داشت جایگزین او می‌شود.
این طور که به نظر می‌رسد، قابلیت‌های فنی کریشنا برای شرکت آی‌بی‌ام بسیار کاربردی خواهد بود. کریشنا که عضو ارشد هیئت مدیره گروه IEEE هم محسوب می‌شود و دکترای خود را در رشته مهندسی الکترونیک گرفته است، سال 1990 میلادی به شرکت آی‌بی‌ام پیوست و پیش از اینکه به سِمت مدیریتی برسد، سال‌های طولانی در رده کارشناس فنی مشغول به کار بود. او در به ثبت رساندن 15 حق امتیاز ویژه برای شرکت آی‌بی‌ام هم حضور داشت.
مدیرعامل جدید IBM
یکی از تلاش‌های اخیری که او برای شرکت آی‌بی‌ام انجام داد این بود در حوزه هوش مصنوعی و سیستم‌های پردازش کوانتومی و همچنین خدمات پردازش ابری بود. خانم رامتی که کارشناسی ارشد علوم رایانه و مهندسی الکترونیک دارد، سال 1981 میلادی به عنوان تحلیلگر سیستم‌های آی‌بی‌ام به این شرکت پیوست چندین دهه طول کشید تا او پست‌های مدیریت بازاریابی و فروش را در اختیار بگیرد.
کارمندان آی‌بی‌ام به دنبال تغییر سیستم مدیریتی این شرکت روی صفحه رسمی این شرکت در شبکه اجتماعی فیسبوک نوشتند: «در حال مشاهده آی‌بی‌ام». آنها خوشحالی خود را در مورد رفتن خانم رامتی و روی کار آمدن مدیر جدید ابراز کردند.