داستان موفقیت شرکت حفاری استوان کیش

درباره شرکت حفاری استوان کیش

شرکت حفاری استوان کیش (OKDC) یک شرکت خصوصی ایرانی است که با هدف انجام عملیات حفاری نفت و گاز و مدیریت راهبری دستگاه‌های حفاری در دریا و خشکی در سال 1389 تأسیس شد و از آن زمان تاکنون در صنایع بالادستی نفت و گاز ایران فعالیت می‌کند.

 این شرکت همواره برای انجام بهینه فعالیت‌ها با بالاترین سطح ایمنی و کیفیت تلاش کرده و با استفاده از نیروهای متخصص خود در چهارچوب وظایف محوله، خدمات فنی- تخصصی مربوطه را به صنایع نفت و گاز ایران ارائه می‌دهد. 

نیازهای نرم‌افزاری شرکت حفاری استوان کیش

شرکت حفاری استوان کیش به دنبال این بود تا صورت‌های مالی خود را در زمان کوتاه‌تری تهیه و به هلدینگ بالاتر ارائه کند. این صورت‌های مالی باید دقیق و بدون اختلاف حتی یک ریال با تراز حساب‌ها، تهیه می‌شد.

 همچنین اطلاعات از سیستم‌های عملیاتی مانند دفتر کل و دارایی ثابت براساس تعاریف و تنظیمات انجام شده جمع‌آوری و در یادداشت‌ها ارائه می‌شد.

تهاتر حساب‌ها که از موضوعات زمان‌بر در زمان تهیه صورت‌های مالی بود، باید به شکل اتوماتیک و با دقت بالا انجام می‌شد. همچنین انجام اصلاحات مورد نظر حسابرس و اعمال آنها در یادداشت‌ها، نیازمندی دیگر این شرکت بود.

ارزش افزوده نرم‌افزار صورت‌های مالی راهکاران در شرکت حفاری استوان کیش

آقای کورش حدیقی رییس حسابداری شرکت حفاری استوان کیش در مورد ارزش افزوده نرم‌افزار صورت‌های مالی همکاران سیستم به موارد زیر اشاره می‌کند:

  • صورت‌های مالی با سرعت بسیار بیشتری تهیه و قابل ارائه به ذینفعان است.
  • دقت اقلام یادداشت‌ها افزایش و خطاها و اشتباهات کاهش یافته است.
  • با توجه به اینکه تهیه صورت‌های مالی از طریق سیستم و در محیط نرم‌افزار اکسل انجام می‌شود پیچیدگی ندارد و کار با آن ساده است.
  • جمع‌آوری اطلاعات از سایر سیستم‌های عملیاتی راهکاران باعث می‌شود که اعتماد به اطلاعات افزایش یافته و اثبات به حسابرس هم ساده‌تر انجام شود.
  • نگهداری اعداد تا آخرین رقم ریال علی‌رغم نمایش آنها به میلیون ریال، در شناسایی اختلاف‌ها و اثبات اطلاعات و همینطور تهیه صورت جریان‌های نقدی مفید است.
  • ردیابی ارقام در یادداشت‌های صورت‌های مالی و اثبات آنها از طریق کاربرگ 6020 اتوماتیک سیستم راحت‌تر انجام می‌شود.
  • صدور اتوماتیک اسناد مربوط به تهاتر حساب‌ها باعث افزایش سرعت و دقت صدور اسناد تعدیلی و تهیه صورت‌های مالی شده است.
  • اعمال اصلاحات حسابرس در یادداشت‌ها از طریق صدور اسناد تعدیلی و بروزرسانی اتوماتیک گزارش‌ها، به سرعت قابل انجام است.

از زبان مشتری

آقای کورش حدیقی رئیس حسابداری شرکت حفاری استوان کیش؛

استفاده از راهکاران همکاران سیستم کمک کرد تا صورت‌های مالی با دقت بالاتر و با سرعت بیشتری تهیه شود و بتوانیم اولین شرکت هلدینگ باشیم که صورت‌های مالی خود را ارائه کنیم.  

همچنین به دلیل سادگی سیستم استفاده از آن جذاب بوده و با صرفه‌جویی زمانی که ایجاد می‌کند در حال برنامه‌ریزی برای تهیه صورت‌های مالی در بازه‌های زمانی کوتاه‌تر برای ارائه به مدیریت هستیم. به سایر شرکت‌ها هم توصیه می‌کنیم با استفاده از این سیستم، صورت‌های مالی خود را با سرعت و دقت بالاتری تهیه کنند.