داستان موفقیت شرکت سیمان فارس

درباره شرکت سیمان فارس

شرکت سیمان فارس قدیمی‌ترین واحد صنعتی فعال در صنعت سیمان کشور و تولیدکننده انواع سیمان خاکستری است. این شرکت با توجه به قدمت خود نقش ارزنده‌ای در عمران و آبادانی کشور ایفا کرده است. هم اکنون شرکت سهامی عام سیمان فارس یکی از کارخانجات زیرمجموعه شرکت سهامی عام سیمان فارس و خوزستان است که این شرکت با داشتن نزدیک به 30 شرکت، بیش از 35% تولید سیمان کشور را به عهده داشته و زمینه اشتغال ده‌ها هزار نفر را فراهم ساخته است. شرکت سیمان فارس و خوزستان هم اکنون به‌شکل سهامی عام اداره می‌شود و سهام آن در بورس اوراق بهادار در اختیار همه‌ی علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

سیستم‌های استقراریافته

دفترکل، دریافت پرداخت، دارایی ثابت، انبار ، پذیرش و توزین، تدارکات، فروش داخلی، برنامه‌ریزی تحویل، خدمات الکترونیک مشتری، جبران خدمات، کارگزینی، مدیریت تردد، خدمات الکترونیک کارمند، بهای تمام شده و نگهداری و تعمیرات

 

 

نیازهای نرم‌افزاری شرکت سیمان فارس

  • پیش از به‌کارگیری راهکاران، سیستم فروش شرکت از سیستم مالی شرکت مجزا بود. این عدم یکپارچگی هزینه های زیادی برای شرکت به همراه داشت و این موضوع یکی از مهم‌ترین دلایل ارتقاء سیستم‌های این شرکت بود.
  •  ارسال اطلاعات دقیق و قابل اتکاء به سامانه خرید و فروش فصلی: نیازمندی‌های جدیدی در زمینه گزارش‌های خرید و فروش فصلی و اظهار نامه عمومی در چند سال اخیر ایجاد شده است. از این رو، نیاز داشتیم که این گزارش‌ها به شکل سیستماتیک تهیه شود تا هم در زمان پرسنل صرفه‌جویی شود، هم دقت جمع‌آوری اطلاعات افزایش یابد.

مزایای استفاده از ERP راهکاران 

  • با استفاده نرم‌افزار توزین اتوماتیک راهکاران، با استفاده از تکنولوژی RFID ماشین‌های حمل به‌شکل اتوماتیک در بارگیری سیمان فله ای و پاکتی شناسایی می شود. ارتباط نرم افزار با نازل سیمان، ضمن کاهش هزینه‌های نیروی انسانی در قسمت بارگیری فله‌ای کمک می‌کند تا خرده بار های شرکت به حداقل برسد و بارگیری با سرعت و دقت بالاتری انجام شود.
  • با به کارگیری سیستم پرتال حمل راهکاران، ارتباط واحدهای فروش شرکت و موسسات باربری هم به شکل یکپارچه برقرار شده است و با سفارشی‌سازی که در این سیستم انجام شده است، نظارت بیش‌تری بر هزینه‌های حمل وجود دارد و یک مزیت رقابتی برای شرکت ایجاد شده است.
  • در سیستم نگهداری و تعمیرات امکانات مفید و کاربردی، مانند گردش کار، ارسال گزارش‌ها با فرمت‌های مختلف، ایجاد درخت‌واره‌های تجهیزات و محاسبه هزینه‌های تعمیرات و پروژه‌ها، کار پرسنل مجموعه را ساده‌تر کرده است.
  •  پیش از خرید راهکاران سیستم تردد با سیستم‌های مالی و اداری یکپارچه نبود. به کمک سیستم‌های تردد و خدمات الکترونیک کارمند، پرسنل می‌توانند اطلاعات تردد، مرخصی، ماموریت‌های خود را بدون نیاز به ارتباط با واحداداری کنترل کنند و اطلاعات فیش‌های حقوقی خود را هم به‌شکل آنلاین در اختیار داشته باشند.

پدرام شفیعی
 رییس واحد IT شرکت سیمان فارس:

امروزه با توجه به حجم رقابت‌ در بخش‌های تولید و فروش، به‌کارگیری یک نرم‌افزار جامع و یکپارچه برای بقا و نیل به اهداف بلندمدت شرکت، نیازی ضروری است.
استفاده از سیستم‌های ERP راهکاران همکاران سیستم، تحولات اساسی در مجموعه نرم افزاری شرکت سیمان فارس ایجاد کرده است. یکپارچگی، انعطاف‌پذیری، تحت وب بودن، طراحی فرم‌ها و گزارش‌ها در قالب‌های مختلف از ویژگی‌های کلیدی راهکاران است. با توجه به معماری نرم‌افزار، نگهداری و استفاده از آن بسیار ساده‌تر شده است. دقت و صحت اطلاعات، ایجاد بستری امن و مناسب برای ذخیره اطلاعات و تهیه‌ی گزارش‌ها و خروجی‌های مورد نیاز در سطح کاربری و مدیریتی از دیگر ویژگی‌های راهکاران هستند.