داستان موفقیت شرکت یاتاش

معرفی شرکت خرده‌فروشی یاتاش

شرکت ایریاتاش کیش نماینده انحصاری یاتاش (انزاهوم) ترکیه در ایران است که با داشتن 125 شعبه در سراسر کشور به عنوان یکی از اولین و ممتازترین برندهای وارداتی مبلمان در ایران شناخته شده است.
فعالیت اصلی شرکت یاتاش در زمینه‌ی واردات مبلمان خانگی و ملحقات آن، از جمله سرویس خواب، سرویس غذاخوری تکستایل، سرویس‌های لحاف و پتو از کشور ترکیه است.
این شرکت همچنین تولیدکننده محصولات تحت لیسانس ترکیه در ایران است. این برند حدودا 9 سالی است که از سیستم‌های راهکاران برای مدیریت سیستم خرده‌فروشی خود استفاده می‌کند.

نیاز اصلی کسب‌وکار

بهاره تیموری‌نسب معاون اداری و مالی شرکت می‌گوید ما از سال 1391 سیستم‌های راهکاران را خریداری کردیم و از سیستم‌های مالی، خزانه، فروش، انبار و جبران خدمات را داریم. 4 شعبه داریم و در تمام این دفاتر از این سیستم‌ها استفاده می‌کنیم.
چالش اصلی که سال 1391 ما را ترغیب به خرید یک سیستم حسابداری تحت وب کرد، فروش درلحظه در فروشگاه‌ها بود. با توجه به محدودیت محصولات، شعب چندان در جریان تعداد موجودی محصولات نبودند و با توجه به زمان‌بر بودن تامین کالا از ترکیه که خود ممکن بود ماه‌ها طول بکشد، و امکان خطا در سفارش‌گیری از مشتریان؛ باعث شد به فکر خرید یک نرم‌افزار تحت وب باشیم.
ما به یک نرم‌افزار تحت وب نیاز داشتیم که موجودی‌ها را در لحظه، هم برای مشتری رزرو کند و هم موجودی فیزیکی را به ما نشان دهد که فروشندگان بتوانند فروش بهتری انجام دهند و در نهایت موجب کاهش نارضایتی مشتریان شود.
پیش از این ممکن بود فروشندگان کالایی را بفروشند که موجود نبود. در مواردی ممکن بود مشتری ماه‌ها منتظر بماند تا کالا موجود شود.
اکنون، فروشندگان می‌دانند کالا چه زمان به مقصد می‌رسد و می‌توانند قول درستی به مشتری بدهند. با توجه به زمان‌بر بودن تامین محصولات و مسائل دیگر چون روز اول فروشندگان اطلاعات دقیقی به مشتری می‌دهند، میزان نارضایتی آنان بسیار کاهش پیدا کرده است.

معاون اداری مالی یاتاش می‌گوید:

از چند سال گذشته با برند همین محصولات، کار تولید را هم انجام می‌دهیم. با توجه به مشکلاتی که در واردات ایجاد شد، با شرکت یاتاش ترکیه به توافق‌هایی رسیدیم و با توجه به پتانسیل‌های ایران، تولید بخشی از محصولات را پیش می‌بریم و در حال عرضه محصولات به بازار هستیم. ما به شکل خرده‌فروشی در سطح شهر فروشگاه داریم و محصولات را به مصرف‌کنندگان نهایی می‌فروشیم.
شعب ما در تهران، تبریز و کیش هستند و شوروم فروشگاه‌های ما با توجه به کانسپتی که شرکت ترکیه‌ای دارد، دقیقا طبق کانسپت یاتاش ترکیه است و با متراژ وسیع 2 تا 3 هزار متر در هر شوروم، در خدمت مشتریان‌ هستیم.
در تمام فروشگاه‌هایمان از صندوق خرده‌فروشی استفاده می‌کنیم. قبلا از سیستم عمده‌فروشی راهکاران برای فروش استفاده می‌شد. از دو سال پیش خرده‌فروشی را راه‌اندازی کردیم. اکنون تقریبا هر فروشگاه ما دو صندوق دارد و به شکل آنلاین، موجودی‌ها از انبار ما به فروش می‌رسد.

بهاره تیموری‌نسب در مورد مزایای راهکاران همکاران سیستم می‌گوید:
با توجه به سیاست‌هایی که در بخش فروش راهکاران تعبیه شده‌ و با توجه به کمپین‌های فروشی که از کشور ترکیه به ما ابلاغ می‌شود تا این کمپین‌ها را به شکل هم‌زمان پیاده‌سازی کنیم، مجبور بودیم سیاست‌های خاصی را بر روی سیستم پیاده‌سازی کنیم که با نرم‌افزارهای دیگر، کنترل این سیاست‌ها و پیاده‌سازی آن‌ها با مشکل مواجه بود.
خوشبختانه با سیستم فروش راهکاران، این امکان برای‌ ما فراهم شد که بیشتر سیاست‌های مدنظرمان را پیاده‌سازی کنیم و کنترل سیستمی روی محاسبات و شیوه‌ی تسویه و فروش محصولات داشته باشیم.