داستان موفقیت شرکت دنا بهریز

در یک نگاه

نام شرکت: دنا بهریز آلومینیوم

صنعت: قطعات خودرو و سرسیلندر خودرو

راهکار: دفترکل، دریافت و پرداخت، انبار، فروش و جبران خدمات

درباره شرکت

شرکت دنا بهریز در سال ۹۵ آغاز به کار کرد و در حال حاضر در شهرستان تاکستان در زمینه ساخت قطعات خودرو و سرسیلندر خودرو فعالیت می‌کند. این شرکت ۱۰۰ نفر پرسنل دارد و ۱۲ کاربر آن با سیستم‌های دفترکل، دریافت و پرداخت، انبار، فروش و جبران خدمات راهکاران ابری کار می‌کنند.

نیاز کسب‌وکار

شرکت دنا بهریز در ابتدای شروع به کار و در فاز راه‌اندازی کارخانه، نرم‌افزاری را برای پیشبرد امور مالی شرکت تهیه کرده بود اما بعد از بهره‌برداری، با توجه به تغییر نیازهای کسب‌وکار و فاصله جغرافیایی محل کارخانه و دفتر مرکزی، به دنبال نرم‌افزاری بودند که بتواند با کمترین هزینه، استانداردها و کنترل‌های داخلی را اعمال کند و همه فرایند‌های سازمان را به‌شکل یکپارچه پوشش دهد.

دستاوردهای به‌کارگیری راهکاران

کاهش خطاها و افزایش هماهنگی بین کارخانه و دفتر مرکزی
آقای جهانگیر: «دفتر برنامه‌ریزی و انبار شرکت در محل کارخانه در شهرستان تاکستان قرار دارد و دفتر مرکزی شرکت در تهران است. علاوه بر سهولت دسترسی در لحظه به سیستم در نقاط مختلف جغرافیایی، امکاناتی مانند مدیریت پیام و پیوست اسناد، تاثیر زیادی در کاهش خطاها و افزایش هماهنگی بین واحدها و کاربران بین کارخانه و دفتر مرکزی داشته است.»


هزینه نگهداشت و امنیت اطلاعات
آقای فتحی؛ رئیس حسابداری شرکت دنا بهریز: در شرکت‌های دیگری که فعالیت داشتیم، برای استفاده از نرم‌افزار یک اتاق سرور داشتیم که هزینه مالی و انسانی زیادی برای نگهداری از اطلاعات و سخت‌افزارها به ما تحمیل می‌کرد و گاهی هم مشکلاتی برای اطلاعات پیش می‌آمد. همچنین نگرانی‌هایی برای نفوذ باج‌افزارها و بدافزارها داشتیم. اما با راهکاران ابری علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌های نگهداری سرور، نگرانی‌های امنیتی برای آسیب دیدن یا از دست رفتن اطلاعات نداریم.


خدمات استقرار و پشتیبانی
یکی از نگرانی‌های شرکت دنا بهریز، انتقال اطلاعات مالی سال‌های گذشته به سیستم جدید بود.
آقای فتحی: «در فرایند استقرار، اطلاعات و اسناد مالی 4 سال گذشته شرکت به راهکاران ابری منتقل شد و در زمان استقرار تعامل خوبی با تیم استقرار برقرار شده بود.»

از زبان مشتری

آقای جهانگیر؛ مدیر مالی شرکت دنا بهریز

«با توجه به اینکه شرکت در حال توسعه است، تصمیم داشتیم سیستمی یکپارچه تهیه کنیم که علاوه بر اعمال استانداردها و فرایندهای کنترلی، قابل توسعه باشد و بتوانیم در آینده سیستم‌های دیگری مانند بهای تمام شده و تدارکات را نیز به آن اضافه کنیم. با این رویکرد چند نرم‌افزار را بررسی کردیم؛ تنها گزینه‌ای که نیاز ما را پاسخ می‌داد، نرم‌افزار راهکاران همکاران سیستم بود، اما با توجه به تازه تاسیس بودن شرکت، امکان هزینه بالا برای خرید نرم‌افزار و زیرساخت‌های مورد نیاز را نداشتیم. با پیشنهاد یکی از همکاران، با راهکاران ابری آشنا شدیم و بعد از چند جلسه دمو تخصصی، این نرم‌افزار را انتخاب کردیم. تامین نیازها و انتظارات ما از نرم‌افزار، هزینه بالایی برای ما داشت اما راهکاران ابری همه این نیازها را با هزینه‌ای مناسب تامین کرد.»