داستان موفقیت شرکت دنا بهریز

 

معرفی شرکت دنا بهریز آلومینیوم

شرکت دنا بهریز در سال ۹۵ آغاز به کار کرد و در حال حاضر در شهرستان تاکستان در زمینه ساخت قطعات خودرو و سرسیلندر خودرو فعالیت می‌کند. این شرکت ۱۰۰ نفر پرسنل دارد و ۱۲ کاربر آن با سیستم‌های دفترکل، دریافت و پرداخت، انبار، فروش و جبران خدمات راهکاران ابری کار می‌کنند.

 •  

  نیاز اصلی کسب‌و‌کار

  شرکت دنا بهریز در ابتدای شروع به کار و در فاز راه‌اندازی کارخانه، نرم‌افزاری را برای پیشبرد امور مالی شرکت تهیه کرده بود اما بعد از بهره‌برداری، با توجه به تغییر نیازهای کسب‌وکار و فاصله جغرافیایی محل کارخانه و دفتر مرکزی، به دنبال نرم‌افزاری بودند که بتواند با کمترین هزینه، استانداردها و کنترل‌های داخلی را اعمال کند و همه فرایند‌های سازمان را به‌شکل یکپارچه پوشش دهد.

آقای جهانگیر؛ مدیر مالی شرکت دنا بهریز:

«با توجه به اینکه شرکت در حال توسعه است، تصمیم داشتیم سیستمی یکپارچه تهیه کنیم که علاوه بر اعمال استانداردها و فرایندهای کنترلی، قابل توسعه باشد و بتوانیم در آینده سیستم‌های دیگری مانند بهای تمام شده و تدارکات را نیز به آن اضافه کنیم. با این رویکرد چند نرم‌افزار را بررسی کردیم؛ تنها گزینه‌ای که نیاز ما را پاسخ می‌داد، نرم‌افزار راهکاران همکاران سیستم بود، اما با توجه به تازه تاسیس بودن شرکت، امکان هزینه بالا برای خرید نرم‌افزار و زیرساخت‌های مورد نیاز را نداشتیم. با پیشنهاد یکی از همکاران، با راهکاران ابری آشنا شدیم و بعد از چند جلسه دمو تخصصی، این نرم‌افزار را انتخاب کردیم. تامین نیازها و انتظارات ما از نرم‌افزار، هزینه بالایی برای ما داشت اما راهکاران ابری همه این نیازها را با هزینه‌ای مناسب تامین کرد.»

کاهش خطاها و افزایش هماهنگی بین کارخانه و دفتر مرکزی
آقای جهانگیر: «دفتر برنامه‌ریزی و انبار شرکت در محل کارخانه در شهرستان تاکستان قرار دارد و دفتر مرکزی شرکت در تهران است. علاوه بر سهولت دسترسی در لحظه به سیستم در نقاط مختلف جغرافیایی، امکاناتی مانند مدیریت پیام و پیوست اسناد، تاثیر زیادی در کاهش خطاها و افزایش هماهنگی بین واحدها و کاربران بین کارخانه و دفتر مرکزی داشته است.»
هزینه نگهداشت و امنیت اطلاعات
آقای فتحی؛ رئیس حسابداری شرکت دنا بهریز: در شرکت‌های دیگری که فعالیت داشتیم، برای استفاده از نرم‌افزار یک اتاق سرور داشتیم که هزینه مالی و انسانی زیادی برای نگهداری از اطلاعات و سخت‌افزارها به ما تحمیل می‌کرد و گاهی هم مشکلاتی برای اطلاعات پیش می‌آمد. همچنین نگرانی‌هایی برای نفوذ باج‌افزارها و بدافزارها داشتیم. اما با راهکاران ابری علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌های نگهداری سرور، نگرانی‌های امنیتی برای آسیب دیدن یا از دست رفتن اطلاعات نداریم.
خدمات استقرار و پشتیبانی
یکی از نگرانی‌های شرکت دنا بهریز، انتقال اطلاعات مالی سال‌های گذشته به سیستم جدید بود.
آقای فتحی: «در فرایند استقرار، اطلاعات و اسناد مالی 4 سال گذشته شرکت به راهکاران ابری منتقل شد و در زمان استقرار تعامل خوبی با تیم استقرار برقرار شده بود.»

 

 

 • داستان موفقیت پایا پلیمر

  داستان موفقیت گروه صنعتی پایا پلاستیک پلیمر

  آقای قوام شیرازی مدیرمالی شرکت پایا پلاستیک پلیمر: با به‌کارگیری راهکاران ابری نیازی به تامین و تجهیز زیرساخت برای هر کدام از شرکت‌های زیرمجموعه نداشتیم. بنابراین برای ۴ شرکت زیرمجموعه روژین تاک چوب، نیلگون پاک سپهر، آشام آروین خاورمیانه و جام فرتاک پلیمر آینده، این سیستم را تهیه کردیم. از این طریق توانستیم شرکت‌های زیرمجموعه را به‌شکل یکپارچه مدیریت کنیم.

 • داستان موفقیت گرین توربین

  داستان موفقیت شرکت گرین توربین ماندگار

  آقای خزایی مدیر عامل شرکت گرین توربین ماندگار: همیشه حفظ امنیت اطلاعات سازمان، از دغدغه‌های اصلی ما بوده است. قطعا یکی از مهم‌ترین دلایل ما برای انتخاب سیستم راهکاران ابری اطمینان از حفظ امنیت داده‌ها و حذف دغدغه‌های ما در این زمینه بود. همچنین در رابطه با موضوعات پشتیبانی، کارشناسان همیشه در کمال خوشرویی و شکیبایی و با تسلط ما را راهنمایی کرده‌اند.

 • داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  داستان موفقیت شرکت مهندسی فکور بین الملل تهران (فیتکو)

  آقای بلوکی؛مدیر مالی شرکت فیتکو «با وجود تمام سیستم‌ها و نرم افزارهای که جهت حفظ امنیت اطلاعات شرکت در نظر گرفته‌ بودیم متاسفانه، تا کنون دوبار سرورهای ما به باج‌افزار آلوده شده و بخشی از اطلاعات شرکت از دست رفته بود. لذا با توجه به این که در بهترین حالت ممکن برای بحث امنیت اطلاعات ما از یک فرد بهره می گیریم در صورتی که در سیستم های رایانش ابری از یک تیم بهره گرفته می شود از طرفی هزینه تهیه نرم افزار ها و سخت افزار های امنیتی عموما بسیار بالاست که برای شرکت های معمولی توجیه اقتصادی ندارد. با توجه به این مسائل تصمیم گرفتیم یک بار برای همیشه احتمال وقوع این خطر را کاهش دهیم بنابراین از سیستم راهکاران ابری استفاده کردیم.

 • داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  آقای حسن زاده؛ مدیر مالی شرکت کربنات البرز به دلیل حجم بالای فعالیت ‌‌های سازمان، گزارش ‌‌گیری برای مدیران سازمان اهمیت زیادی داشت. از طرفی سازمان به سیستمی نیاز داشت که همه فعالیت ‌های سازمان را به صورت یکپارچه مدیریت کند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم از یک سیستم ERP استفاده کنیم که پاسخگوی نیاز سازمان باشد ولی به دلیل هزینه بالای تجهیز سرور و زیرساخت ‌های مورد نیاز، امکان خرید سیستم ERP نبود. راهکاران ابری با ارائه یک سیستم یکپارچه حرفه ‌ای و به صرفه، نیاز سازمان را کاملا پاسخ داد.

 • داستان موفقیت شرکت دنا بهریز

  داستان موفقیت شرکت دنا بهریز

  آقای جهانگیر: «دفتر برنامه‌ریزی و انبار شرکت در محل کارخانه در شهرستان تاکستان قرار دارد و دفتر مرکزی شرکت در تهران است. علاوه بر سهولت دسترسی در لحظه به سیستم در نقاط مختلف جغرافیایی، امکاناتی مانند مدیریت پیام و پیوست اسناد، تاثیر زیادی در کاهش خطاها و افزایش هماهنگی بین واحدها و کاربران بین کارخانه و دفتر مرکزی داشته است.»

 • داستان موفقیت ساطی رود

  داستان موفقیت شرکت ساطی رود

  یک مزیت اصلی راهکاران ابری این است که در هر جایی که امکان دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد در داخل یا خارج از سازمان، می‌توانیم از سیستم استفاده کنیم. با توجه به اینکه برخی از مدیران ما، ایران نیستند امکان دسترسی آن­ها به سیستم به راحتی امکان­‌پذیر است در صورتی‌که قبلا باید مرتبا گزارش‌­های مورد نظرشان ایمیل یا فکس می­‌شد.

 • داستان موفقیت شرکت ویندآور

  به گفته‌ی خانم خضوعی ابیانه یکپارچگی سیستم‌های راهکاران ابری نه تنها به بهبود فرایندهای داخلی شرکت کمک کرده است بلکه در افزایش بازده، بهبود فرایندهای داخلی و کاهش قابل‌توجه هزینه‌ها تاثیر زیادی داشته است. هم‌اکنون فعالیت‌های واحد مالی در مقایسه با گذشته با تعداد نفرات کمتری انجام می‌شود. امکان تعریف سطوح دسترسی و طبقه‌بندی اطلاعات و گزارش‌ها نیز از مهم‌ترین ویژگی‌های کاربردی سیستم راهکاران ابری است.

 • داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز

  داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز

  خانم بزرگی مدیرمالی شرکت پارلا ایده‌پرداز می‌گوید: «پیشینه‌ و اعتبار شرکت همکاران سیستم، خیال ما را راحت کرده بود. اطمینان داشتیم همکاران سیستم قطعا زیرساخت‌های قابل اتکایی دارد و دلیلی برای نگرانی درمورد امنیت اطلاعات وجود ندارد.»

 • داستان موفقیت شرکت آریان فولاد غرب

  داستان موفقیت شرکت آریان فولاد غرب

  به گفته آقای گلزار، یکی از مزیت‌های اصلی این راهکار، خدمات پشتیبانی آن است: «بعد از قراردادن تیکت، بدون اینکه پشت صف پشتیبانی باشید در کوتاه‌ترین زمان کارشناسان با ما تماس می‌گیرند و در همان روز مشکل برطرف می‌شود. تسلط و توانمندی کارشناسان روی سیستم ها مشکل را همان بار اول رفع می‌کند و در صورت نیاز به ایجاد تغییر در سیستم، فرایند انجام این کار خیلی راحت است.»

 • داستان موفقیت شرکت آینده‌سازان دانش و فناوری تمیم

  داستان موفقیت شرکت آینده‌سازان دانش و فناوری تمیم

  در آغاز فعالیت کسب‌وکار، مدیریت منابع و هزینه‌ها برای ما اهمیت زیادی داشت و با توجه به شناختی که از فناوری رایانش ابری داشتیم، ترجیح دادیم از راهکاران ابری استفاده کنیم تا بتوانیم علاوه بر تخصیص ظرفیت منابع انسانی متخصص و زیرساخت‌هایمان به فعالیت اصلی مجموعه، انعطاف‌پذیری مالی شرکت را هم افزایش دهیم.