داستان موفقیت مهندسی پل و ساختمان الموت

شرکت: مهندسی پل و ساختمان الموت
کسب‌و‌کار: پیمانکاری پروژه‌های عمرانی
راهکار: دفتر کل، جبران خدمات، دریافت و پرداخت، انبار، فروش، تدارکات، دارایی ثابت

در یک نگاه

شرکت مهندسی پل و ساختمان الموت با بیش از ۳۵ سال فعالیت عمرانی جزو پیشگامان صنعت مهندسی کشور است که با در اختیار داشتن مدیران باتجربه، کادر فنی مجرب، ابزارهای کنترل کمی و کیفی، توانسته است مجموعه‌ای توانا و هم‌گام با تکنولوژی روز را برای طراحی و ساخت پروژه‌های آب و فاضلاب، زیرساخت، سازه‌های زیرزمینی، مجتمع‌های صنعتی، انرژی و قدرت، ساختمان و تاسیسات شهری را ایجاد کند.

نیاز کسب‌وکار

شرکت الموت از سال ۱۳۸۲ از سیستم‌های تحت ویندوز همکاران سیستم استفاده می‌کرد. با توجه به پراکندگی جغرافیایی پروژه، اطلاعات هر پروژه در دیتابیس‌های مجزایی ثبت می‌شد و گردآوری این اطلاعات در دفتر مرکزی با تاخیر زمانی همراه بود. به‌علاوه با ورود دستی اطلاعات در دفتر مرکزی، امکان بروز خطای کاربری وجود داشت.
شرکت به‌دنبال راهکار نرم‌افزاری بود که اطلاعات پراکنده را یکپارچه و در لحظه کند دیگر نیازی به تعدد سخت‌افزار نداشته باشد.
به‌علاوه نیاز داشت بر پایه‌ی گزارش‌های یکپارچه و دقیق اطلاعات را تحلیل و تصمیمات دقیق‌تری بگیرد.

اهداف پیاده‌سازی

این شرکت در سال ۱۳۹۵ سیستم‌های پیشین خود را به راهکاران همکاران سیستم ارتقا داد تا به اهداف زیر دست یابد:

  • به‌کارگیری نرم‌افزار تحت وب برای دسترسی در لحظه به اطلاعات
  • یکپارچه‌سازی اطلاعات پروژه‌ها و واحدها

دستاوردهای به‌کارگیری راهکاران

تحت وب بودن و یکپارچگی راهکاران بستری را فراهم کرد تا اطلاعات تمام پروژه‌ها فارغ از مکان جغرافیایی، روی یک دیتابیس مرکزی ثبت شود و دیگر نیازی به تعدد دیتابیس به ازای هر پروژه نیست.دفتر مرکزی نیز می‌تواند در لحظه اطلاعات پروژه‌‌ها را بدون حضور در محل پروژه در اختیار داشته باشد و با گزارش‌های دقیق و سریعی که از سیستم استخراج می‌شود و براساس اطلاعات درست و به‌موقع تصمیمات بهتری بگیرد.