داستان موفقیت مجتمع کاشی یکتا سرام ایرانیان

مشتری: مجتمع کاشی یکتا سرام ایرانیان

کسب‌و‌کار: تولیدی

صنعت: کاشی و سرامیک

سیستم: دفتر کل، جبران خدمات، دریافت و پرداخت، فروش و انبار

مجتمع کاشی یکتا سرام ایرانیان در یک نگاه

عملیات اجرایی شرکت یکتا سرام ایرانیان در آذر ماه ۱۳۹۲ در زمینی به وسعت۱۵۰هزار مترمربع در کیلومتر ۲۰ جاده اردکان نایین آغاز شد. ظرفیت تولیدی این شرکت در فاز اول ۱میلیون مترمربع کاشی و سرامیک در سال است که در فاز دوم این مقدار بالغ بر ۳مییلیون مترمربع در سال افزایش می‌یابد.

نیاز کسب‌وکار

شرکت کاشی یکتا سرام ایرانیان با تمرکز بر بنیان نهادن فرآیندها و سیاست‌های درست، تصمیم داشت تا کسب‌وکار خود را به‌شکلی صحیح پیش ببرد و بر عملکرد بهینه‌ی خود بیافزاید.
در عین حال، با توسعه‌ی کسب‌وکار و افزایش فروش نیاز به راهکاری داشت تا با انعطاف‌پذیری بالا امکان اعمال سیاست‌های متنوع فروش را به‌شکل یکپارچه و سریع در اختیار شرکت بگذارد تا به فرآیند پاسخ‌گویی به مشتریان سرعت ببخشد.
هم‌چنین با توسعه‌ی فرآیندها و متعاقبا افزایش اطلاعات مشتریان و تامین‌کنندگان، شرکت نیازمند نگهداشت صحیح و کارآمد این اطلاعات در حوزه‌های مختلف بود.
از طرفی، با توجه به پراکندگی جغرافیایی دفتر مرکزی و کارخانه و لزوم به‌روز بودن حساب‌های شرکت برای ارائه‌ی سریع و به‌موقع گزارش‌های لازم به سازمان‌های مختلف و واحدهای داخلی، سازمان به راهکار نرم‌افزاری تحت وب نیاز داشت تا با استفاده از آن بتواند، درلحظه به اطلاعات درست دسترسی داشته باشد.

آقای صابری؛ مدیرعامل مجتمع کاشی یکتا سرام ایرانیان
شرکت کاشی یکتاسرام ایرانیان با استفاده از نرم‌افزار یکپارچه و تحت وب راهکاران، توانسته است تمام فرآیندهای انبار، فروش و مالی را با دقت لازم پوشش دهد و با استفاده از امکانات مختلف از جمله سیاست‌های فروش، فرآیندهای مختلف اجرایی و کنترلی حوزه‌ی فروش را بهینه نماید.
با توجه به ثبت و نظارت بر کیفیت عملیات سیستمی و با به‌کارگیری گزارش‌های راهکاران، مدیران این شرکت در حوزه‌ی تحت مسئولیت خود امیدوار به اخذ تصمیم‌های هوشمندانه هستند.

اهداف پیاده‌سازی

 • یکپارچگی اطلاعات در دیتابیس مرکزی
 • بهبود فرآیندها و کنترل‌های داخلی
 • یکپارچه‌سازی اطلاعات واحدهای فروش، مالی و انبار
 • دسترسی درلحظه به اطلاعات مالی مشتریان و تامین‌کنندگان
 • افزایش دقت در انجام مراحل ثبت اسناد و جلوگیری از خطای کاربری
 • سرعت‌بخشی به فرآیند فروش با اِعمال سیستمی سیاست‌های فروش به تناسب هر مشتری
 • تهیه و اجرای گزارش‌های مورد نیاز توسط کاربران و مدیران

دستاوردهای به‌کارگیری راهکاران همکاران سیستم

راهکاران همکاران سیستم، به‌عنوان یک ERP جامع و منطبق با تعاریف روز دنیا، ارتباط مناسبی را بین اطلاعات واحدهای مختلف شرکت کاشی یکتا سرام ایرانیان ایجاد کرده و اطلاعاتی یکپارچه و مناسب برای تصمیم‌گیری اثربخش را در اختیار این شرکت قرار داده است.

 • دسترسی در لحظه به اطلاعات؛ با تحت وب بودن راهکاران و ثبت تمامی اطلاعات دفتر مرکزی و کارخانه در دیتابیس مرکزی، دسترسی در هر مکان و درلحظه به اطلاعات مالی و اداری مجتمع ممکن شده است.
 •  ردیابی دقیق سفارش‌ها و حساب‌ها؛ با انعطاف‌پذیری بالا در اِعمال سیاست‌های متنوع فروش متناسب با نیاز کسب‌وکار و سابقه‌ی مشتریان، هم‌چنین امکان تعریف فرآیندهای مختلف فروش و یکپارچگی حوزه‌های انبار، فروش و مالی، به شرکت کاشی یکتا سرام ایرانیان کمک کرد تا با انجام سیستمی کارها، تمام مراحل اخذ سفارش تا تسویه با مشتری و تحویل بار، هم‌چنین ثبت در سیستم‌‌های مالی را ردیابی کند و بتواند پاسخ‌گویی سریع‌تر و دقیق‌تری به نیاز مشتریان داشته باشد. با ثبت سیستمی تمام فرآیندها، شرکت می‌تواند در لحظه به اطلاعات مالی مشتریان و تامین‌کنندگان نیز دسترسی داشته باشد.
 • تحت کنترل بودن تمام عملیات در سیستم و قابلیت انعطاف‌پذیری بالا؛ با راهکاران، به هنگام بروز تغییر در محیط داخلی یا محیط بیرونی شرکت، امکان تغییر سریع فرآیندها وجود دارد و می‌توان در حوزه‌های مختلف از جمله فروش، سیاست‌های متناسبی را پیاده‌سازی کرد.
 • گزارش‌سازی سریع و ساده؛ کاوشگر راهکاران سبب شد تا کاربران سیستم گزارش‌های مورد نیاز را متناسب با نیاز سازمان و در فرمت‌های گوناگون در سریع‌ترین زمان ممکن تهیه کنند و برای بررسی و تصمیم‌گیری در اختیار مدیران قرار دهند.

آقای موحد؛ مدیر مالی مجتمع کاشی یکتا سرام ایرانیان
تحت وب بودن، چند ارزی بودن و یکپارچگی سیستم‌های راهکاران به سازماندهی اطلاعات شرکت یکتا سرام ایرانیان کمک شایان ذکری نموده است.
هم‌چنین استقرار توصیه انبار و گزارش توصیه عملکرد انبار، به‌منظور مدیریت بهینه‌ی موجودی‌ها، ارزش افزوده‌ی مهم سیستم انبار راهکاران است.
هم‌چنین به کمک ابزار کاوشگر، توانسته‌ایم به اطلاعات مختلف از زوایای مختلف دسترسی پیدا کنیم. ابزار کاوشگر راهکاران به کاربران ما اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به دانش فنی گزارش‌سازی، بتوانند به سهولت با قرار دادن فیلدهای اطلاعاتی در مکان‌های مختلف محیط طراحی، گزارش‌های متنوعی را تهیه کند.