داستان موفقیت شرکت کاشی نایین

معرفی شرکت کاشی نایین

کارخانه کاشی نایین از سال 1379 در زمینه تولید کاشی و سرامیک در اصفهان تاسیس شد. در حال حاضر بیش از 270 نفر در این مجموعه کار می‌کنند. دفترمرکزی در اصفهان، کارخانه در نائین و یک دفتر فروش هم در تهران فعالیت می‌کند. کاشی نائین از ابتدای سال 1399 از سیستم‌های دفترکل، دریافت و پرداخت، دارایی ثابت، تدارکات، انبار، فروش و بهای تمام شده راهکاران ابری استفاده می‌کند.

چرا راهکاران ابری

به گفته آقای برجیان؛ سرپرست واحد حسابداری بهای تمام شده و مدیر پروژه شرکت، داشتن راهکاری یکپارچه که اطلاعات مورد نیاز مثل هزینه‌ها را به شکل یکپارچه از سایر حوزه‌ها دریافت کند و قابلیت مقایسه و مغایرت گیری با همه‌ی حوزه‌ها را داشته باشد برای هر شرکت تولیدی امری ضروری است. اهمیت این مسئله زمانی بیشتر می‌شود که تعداد محصولات از لحاظ تنوع و روش‌های ساخت بسیار زیاد است. موضوعی که در شرکت کاشی نایین، با بیش از 1500 محصول و 1000 نیم ساخته برای واحد حسابداری مدیریت وجود داشت.

علاوه بر این با توجه به اهمیت قیمت‌گذاری دقیق جهت تعیین قیمت بازار و عملکرد صحیح در شرایط رقابتی با سایر شرکت‌های این حوزه باعث شد روش‌های سنتی محاسبه قیمت تمام شده را کنار بگذاریم و با رویکردی آینده نگر به سمت سیستماتیک شدن چرخه اطلاعات و هم پا شدن با تکنولوژی روز در چرخه تولید گام برداریم.

آقای دکتر هرمزی؛ مدیرمالی شرکت کاشی نائین می‌گوید:
به طور کلی، سیستم راهکاران ابری ابزار موثری در جهت تحقق اهداف سازمان به ویژه حسابداری مدیریت است. از مزایای قابل توجه ماژول بهای تمام شده راهکاران ابری می‌توان به امکان ارائه گزارش پیش‌بینی قیمت تمام شده اشاره کرد که نقش مهمی در قیمت‌گذاری درست و به موقع محصولات در بازار و حتی پیش از ورود به بازار دارد.
علاوه بر این، با استفاده از امکان هزینه‌یابی استاندارد، شناسایی و پیگیری انحرافات اقلام بهای تمام شده ممکن شده که نقش بسزایی در کنترل بهای تمام شده محصولات ایفا می‌کند. این موضوع به ویژه در مورد محاسبه هزینه مواد اولیه و سربار ساخت برای شرکت کاشی نایین مهم است.


آقای برجیان؛ مدیر پروژه و سرپرست واحد حسابداری بهای تمام شده از مزایای بکارگیری راهکاران ابری به موارد زیر اشاره کردند:

به‌کارگیری سیستم بهای تمام شده راهکاران ابری ارزش افزوده زیادی به ویژه در موارد زیر ایجاد کرده است:
حذف فرایند تسهیم هزینه‌ها در اکسل و انجام سریع و اتوماتیک این فرایند
فراخوانی مصارف مواد و هزینه‌های دستمزد و سربار از سایر ماژول‌ها
ارائه گزارش‌های متنوع از جمله گزارش بهای تمام شده کالای ساخته شده به تفکیک دستمزد، سربار و ریز مواد اولیه
از بین رفتن چالش و ریسک نگهداری اطلاعات در اکسل و منتقل شدن تمامی اطلاعات پایه وارد شده در سیستم بهای تمام شده از طریق کپی و فراخوانی اطلاعات

دسترسی
با توجه به پراکندگی جغرافیایی کارخانه، دفتر مرکزی و دفتر فروش در گذشته برای هماهنگی این واحدها در هر یک از واحدهای ذکر شده سروری قرار داده بودیم. با به کارگیری راهکاران ابری بدون نیاز به به روزرسانی زیرساخت و نگهداری هر یک از این سرور‌ها، بدون هیچ گونه محدودیت زمانی یا جغرافیایی از سیستم استفاده می‌کنیم. علاوه بر این در بسیای مواقع در خارج از سازمان به سیستم دسترسی داریم و این مزیت مهمی به ویژه برای مدیران مجموعه محسوب می‌شود.

 • داستان موفقیت پایا پلیمر

  داستان موفقیت گروه صنعتی پایا پلاستیک پلیمر

  آقای قوام شیرازی مدیرمالی شرکت پایا پلاستیک پلیمر: با به‌کارگیری راهکاران ابری نیازی به تامین و تجهیز زیرساخت برای هر کدام از شرکت‌های زیرمجموعه نداشتیم. بنابراین برای ۴ شرکت زیرمجموعه روژین تاک چوب، نیلگون پاک سپهر، آشام آروین خاورمیانه و جام فرتاک پلیمر آینده، این سیستم را تهیه کردیم. از این طریق توانستیم شرکت‌های زیرمجموعه را به‌شکل یکپارچه مدیریت کنیم.

 • داستان موفقیت شرکت گرین توربین ماندگار

  آقای خزایی مدیر عامل شرکت گرین توربین ماندگار: همیشه حفظ امنیت اطلاعات سازمان، از دغدغه‌های اصلی ما بوده است. قطعا یکی از مهم‌ترین دلایل ما برای انتخاب سیستم راهکاران ابری اطمینان از حفظ امنیت داده‌ها و حذف دغدغه‌های ما در این زمینه بود. همچنین در رابطه با موضوعات پشتیبانی، کارشناسان همیشه در کمال خوشرویی و شکیبایی و با تسلط ما را راهنمایی کرده‌اند.

 • داستان موفقیت شرکت مهندسی فکور بین الملل تهران (فیتکو)

  آقای بلوکی؛مدیر مالی شرکت فیتکو «با وجود تمام سیستم‌ها و نرم افزارهای که جهت حفظ امنیت اطلاعات شرکت در نظر گرفته‌ بودیم متاسفانه، تا کنون دوبار سرورهای ما به باج‌افزار آلوده شده و بخشی از اطلاعات شرکت از دست رفته بود. لذا با توجه به این که در بهترین حالت ممکن برای بحث امنیت اطلاعات ما از یک فرد بهره می گیریم در صورتی که در سیستم های رایانش ابری از یک تیم بهره گرفته می شود از طرفی هزینه تهیه نرم افزار ها و سخت افزار های امنیتی عموما بسیار بالاست که برای شرکت های معمولی توجیه اقتصادی ندارد. با توجه به این مسائل تصمیم گرفتیم یک بار برای همیشه احتمال وقوع این خطر را کاهش دهیم بنابراین از سیستم راهکاران ابری استفاده کردیم.

 • داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  آقای حسن زاده؛ مدیر مالی شرکت کربنات البرز به دلیل حجم بالای فعالیت ‌‌های سازمان، گزارش ‌‌گیری برای مدیران سازمان اهمیت زیادی داشت. از طرفی سازمان به سیستمی نیاز داشت که همه فعالیت ‌های سازمان را به صورت یکپارچه مدیریت کند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم از یک سیستم ERP استفاده کنیم که پاسخگوی نیاز سازمان باشد ولی به دلیل هزینه بالای تجهیز سرور و زیرساخت ‌های مورد نیاز، امکان خرید سیستم ERP نبود. راهکاران ابری با ارائه یک سیستم یکپارچه حرفه ‌ای و به صرفه، نیاز سازمان را کاملا پاسخ داد.

 • داستان موفقیت شرکت دنا بهریز

  آقای جهانگیر: «دفتر برنامه‌ریزی و انبار شرکت در محل کارخانه در شهرستان تاکستان قرار دارد و دفتر مرکزی شرکت در تهران است. علاوه بر سهولت دسترسی در لحظه به سیستم در نقاط مختلف جغرافیایی، امکاناتی مانند مدیریت پیام و پیوست اسناد، تاثیر زیادی در کاهش خطاها و افزایش هماهنگی بین واحدها و کاربران بین کارخانه و دفتر مرکزی داشته است.»

 • داستان موفقیت ساطی رود

  داستان موفقیت شرکت ساطی رود

  یک مزیت اصلی راهکاران ابری این است که در هر جایی که امکان دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد در داخل یا خارج از سازمان، می‌توانیم از سیستم استفاده کنیم. با توجه به اینکه برخی از مدیران ما، ایران نیستند امکان دسترسی آن­ها به سیستم به راحتی امکان­‌پذیر است در صورتی‌که قبلا باید مرتبا گزارش‌­های مورد نظرشان ایمیل یا فکس می­‌شد.

 • داستان موفقیت شرکت ویندآور

  به گفته‌ی خانم خضوعی ابیانه یکپارچگی سیستم‌های راهکاران ابری نه تنها به بهبود فرایندهای داخلی شرکت کمک کرده است بلکه در افزایش بازده، بهبود فرایندهای داخلی و کاهش قابل‌توجه هزینه‌ها تاثیر زیادی داشته است. هم‌اکنون فعالیت‌های واحد مالی در مقایسه با گذشته با تعداد نفرات کمتری انجام می‌شود. امکان تعریف سطوح دسترسی و طبقه‌بندی اطلاعات و گزارش‌ها نیز از مهم‌ترین ویژگی‌های کاربردی سیستم راهکاران ابری است.

 • داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز

  داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز

  خانم بزرگی مدیرمالی شرکت پارلا ایده‌پرداز می‌گوید: «پیشینه‌ و اعتبار شرکت همکاران سیستم، خیال ما را راحت کرده بود. اطمینان داشتیم همکاران سیستم قطعا زیرساخت‌های قابل اتکایی دارد و دلیلی برای نگرانی درمورد امنیت اطلاعات وجود ندارد.»

 • داستان موفقیت شرکت آریان فولاد غرب

  به گفته آقای گلزار، یکی از مزیت‌های اصلی این راهکار، خدمات پشتیبانی آن است: «بعد از قراردادن تیکت، بدون اینکه پشت صف پشتیبانی باشید در کوتاه‌ترین زمان کارشناسان با ما تماس می‌گیرند و در همان روز مشکل برطرف می‌شود. تسلط و توانمندی کارشناسان روی سیستم ها مشکل را همان بار اول رفع می‌کند و در صورت نیاز به ایجاد تغییر در سیستم، فرایند انجام این کار خیلی راحت است.»

 • داستان موفقیت شرکت آینده‌سازان دانش و فناوری تمیم

  داستان موفقیت شرکت آینده‌سازان دانش و فناوری تمیم

  در آغاز فعالیت کسب‌وکار، مدیریت منابع و هزینه‌ها برای ما اهمیت زیادی داشت و با توجه به شناختی که از فناوری رایانش ابری داشتیم، ترجیح دادیم از راهکاران ابری استفاده کنیم تا بتوانیم علاوه بر تخصیص ظرفیت منابع انسانی متخصص و زیرساخت‌هایمان به فعالیت اصلی مجموعه، انعطاف‌پذیری مالی شرکت را هم افزایش دهیم.