داستان موفقیت شرکت چرم مشهد

در یک نگاه
شرکت چرم مشهد با سابقه‌ای ۱۷ ساله در صنعت چرم کشور، تنها کارخانه‌ای است که زنجیره‌‍‍ کامل تولید محصولات چرمی شامل تبدیل پوست خام به چرم، تبدیل چرم به محصولات مصرفی و عرضه مستقیم محصولات چرمی را در خود دارد.

دستاوردهای استفاده از نرم‌افزارهای همکاران سیستم
افزایش سرعت، دقت و کیفیت کار، تسهیل و تسریع در ارائه گزارش‌ها به مدیریت

شرکت چرم مشهد در سال ۱۳۷۵ تاسیس و یک سال بعد راه‌اندازی شده است. این شرکت در شرایطی شروع به کار کرد که صنعت چرم ایران رونق زیادی نداشت و به دلیل مازاد بودن پوست گوسفندی، پوست فرآوری نشده به کشورهای دیگر صادر می‌شد.
در چنین شرایطی، مهندس رضا حمیدی که از کارآفرینان مطرح کشور به شمار می‌رود، تصمیم گرفت که چرخه‌ای را برای تبدیل پوست گوسفندی به محصولات چرمی به وجود آورد تا از این طریق بتواند در صنعت چرم کشور ارزش افزوده و اشتغال ایجاد کند.

 «برای انجام هر کاری نیاز به ابزار داریم. هرچه قدر که ابزار دقیق‌تر و استفاده از آن راحت‌تر باشد، کار با کیفیت بیشتری انجام می‌شود. استفاده از نرم‌افزارهای همکاران سیستم در حوزه مالی، سرعت، دقت و کیفیت انجام کار‌ها را بالا برده است.»
مهندس حسن نصیریان- مدیرعامل

در حال حاضر که ۱۷ سال از تاسیس این کارخانه می‌گذرد، شرکت چرم مشهد تنها کارخانه‌ای است که زنجیرهٔ کامل تولید محصولات چرمی شامل تبدیل پوست خام به چرم، تبدیل چرم به محصولات مصرفی و عرضه مستقیم محصولات چرمی را راه‌اندازی کرده است. این شرکت هم اکنون ۴۶ فروشگاه در داخل ایران و ۴ فروشگاه در کشورهای استرالیا، مالزی، عراق و بوسنی دارد.
شرکت چرم مشهد اولین شرکت فعال در صنعت چرم کشور است که توانسته ایزو‌های کیفیت ۹۰۰۱، ۱۴۰۰۱ و ۱۸۰۰۱ را دریافت کند و همچنین تنها شرکتی است که محصولات چرمی ایران را به خارج از کشور صادر و در قالب فروشگاه عرضه می‌کند.
تعداد نیروهای شاغل در شرکت چرم مشهد در حال حاضر ۴۲۰ نفر است و ۳۰۰ نفر هم به صورت غیر مستقیم با این شرکت کار می‌کنند.

تاریخچهٔ استفاده از نرم‌افزار
شرکت چرم مشهد در ابتدای تاسیس از نرم‌افزارهای متفرقه‌ای استفاده می‌کرد تا اینکه در سال ۷۷، به سمت خرید نرم‌افزارهای یکپارچه همکاران سیستم حرکت کرد. به گفتهٔ مهندس حسن نصیریان، مدیر عامل شرکت چرم مشهد، آن زمان بررسی‌هایی انجام شد و با توجه به اینکه همکاران سیستم به عنوان یک شرکت پیشرو در این زمینه شناخته شده بود، تصمیم به خرید از نرم‌افزارهای این شرکت گرفته شد.

ابزارهای دقیق، دستمایهٔ پیشبرد کیفی کار
مهندس نصیریان، در ارتباط با استفاده از نرم‌افزارهای همکاران سیستم می‌گوید: «برای انجام هر کاری نیاز به ابزار داریم. هرچه قدر که ابزار دقیق‌تر و استفاده از آن راحت‌تر باشد، کار با کیفیت بیشتری انجام می‌شود. استفاده از نرم‌افزارهای همکاران سیستم در حوزه مالی، سرعت، دقت و کیفیت انجام کار‌ها را بالا برده است.»
استفاده از نرم‌افزار حقوق و دستمزد و ارتباط یکپارچهٔ آن با سیستم حسابداری همکاران سیستم، پرداخت به موقع و دقیق حقوق را راحت کرده است. محاسبات مربوط به اضافه کاری، عیدی و… به صورت اتوماتیک انجام و حقوق به سرعت پرداخت می‌شود.
مدیرعامل چرم مشهد می‌گوید: «سایر نرم‌افزارهای حوزه مالی نیز به همین ترتیب به ما کمک کرده است. نرم‌افزار حسابداری کامل، راحت و بدون اشکال است. نرم‌افزار انبار رویه و روال‌ها و قوانین را به خوبی در خود دارد و زمان رسیدگی‌ها خیالمان راحت است. دارائی ثابت هم با توجه به تنوع دارائی‌ها، محاسبات استهلاک را به خوبی انجام می‌دهد و این بخش کار را تسهیل کرده است.»

تجربهٔ همکاری با همکاران سیستم
شرکت چرم مشهد، نزدیک به ۱۵ سال است که از سیستم‌های همکاران سیستم استفاده می‌کند. مدیر عامل این شرکت، همراهی و پشتیبانی شرکت همکاران سیستم را در این بازهٔ زمانی خوب و به موقع توصیف می‌کند و می‌گوید: «در طی این مدت ما با شرکت همکاران سیستم همکاری خوبی داشته‌ایم. هر بار با مشکلی مواجه شده‌ایم همراهی‌ها خوب بوده است و از کار با تیم پشتیبانی شرکت راضی هستیم.»