داستان موفقیت شرکت مرغ مادر جنوب خراسان

نام مشتری: شرکت مرغ مادر جنوب خراسان
کسب و کار: تولیدی – بازرگانی
صنعت: طیور
سیستم‌ها: دفتر کل، دریافت و پرداخت، دارایی ثابت، جبران خدمات، انبار و حسابداری انبار، فروش

شرکت مرغ مادر جنوب خراسان در یک نگاه

شرکت مرغ مادر جنوب خراسان، در سال 1364 و با تاسیس یک واحد پرورش مرغ مادر گوشتی فعالیت خود را آغاز کرده است. این شرکت در حال حاضر 3 فارم مرغ مادر، 4 فارم گوشتی، 2 کارخانه جوجه‌کشی و دفتر مرکزی در تهران و بیرجند دارد.

نیاز کسب و کار

شرکت مرغ مادر جنوب خراسان از مشتریان قدیمی همکاران سیستم است و از سال 84 از محصولات ویندوزی استفاده می‌کند. این شرکت به‌دلیل پراکندگی جغرافیایی میان کارخانه‌ها، فارم‌ها و سایر دفاتر به راهکار یکپارچه‌ای نیاز داشت تا بتواند در اسرع وقت به اطلاعات دقیق همه مراکز داده دسترسی داشته باشد. با افزایش حجم معاملات نیاز به نظارت و کنترل بیش از پیش احساس می‌شد و افزون بر آن ساده‌تر شدن روال پشتیبانی نرم‌افزار و کاربری ساده‌تر از نیازهایی بود که برای ارتقاء این سیستم‌ها به راهکاران مدنظر این شرکت قرار داشت.

دستاوردهای پیاده‌سازی راهکاران

دستاوردهای سیستمی پیاده‌سازی راهکاران براساس نیازهای این شرکت، عبارت است از:

 • تحت وب بودن و یکپارچگی سیستم راهکاران از عوامل موثر و سرعت بخش در همه‌ی فرآیندها از جمله فرآیند خرید، انبار، فروش و مالی است و دسترسی به اطلاعات درست و دقیق را در لحظه برای کاربران فراهم ساخته است.
  کنترلهای مدیریتی در بخش های مختلف سیستم راهکاران از جمله مدیریت تدارکات باعث کاسته شدن خطای انسانی در این فرآیند و ارتباط با انبارها شده است.
 • خطاهای سیستمی و کاربری به حداقل ممکن رسیده است. از این رو نیاز به صرف زمان و نیروی انسانی برای بررسی مغایرت‌های سیستمی به حداقل رسیده است.
 • امکان تهیه‌ی گزارش‌های متنوع از وضعیت فعلی و روند داده‌های مختلف در سطوح مختلف به ذ‌‌ی‌نفعان داخلی و بیرونی فراهم شده است.
 • تمامی دادههای ثبت شده در انبارها و شرکت‌ها و دفاتر زیرمجموعه یکپارچه شده است.
 • وجود تنظیمات خاص و قابلیت اعمال محدودیت دسترسی در سطوح مختلف این امکان را فراهم کرده است که افراد در سطوح مختلف سازمانی تنها به اطلاعات مربوط به خود دسترسی داشته باشند.
 • کارمندان فروش از دفاتر مختلف شرکت می‌توانند درخواست ثبت کنند و امکان پیاده‌سازی انواع سیاست‌های فروش وجود دارد.
  اطلاعات مالی و اداری از حکم حقوقی جداسازی شده و اطلاعات مربوط به بیمه مالیات و مرکز هزینه در بخش مشخصات مالی کارمند قرار داده شده است.
 • هزینه‌های انجام شده توسط تنخواه‌داران قابل مدیریت شدن است و محدودیت‌های لازم تنخواه‌داران در رابطه با سقف تنخواه و مدیریت صورت خلاصه‌هایشان اعمال می‌شود. همچنین، گزارش‌های نقدینگی و گزارش گردش وجوه نقد به‌وسیله‌ی تعریف عامل گردش نقدینگی طراحی شده است.

از زبان مشتری

آقای رستگار مقدم مدیرمالی شرکت مرغ مادر جنوب خراسان: 
به‌دلیل پراکندگی جغرافیایی میان مراکز تولید و اداری مجتمع تولیدی از جمله کارخانه‌های بیرجند و هشتگرد کرج و سایر مراکز تولید در اطراف بیرجند و دفاتر متعدد در بیرجند، تهران، هشتگرد و اسفهرود و نیز درخواست مدیران مبنی بر استقرار سیستمی مستقل از شبکه محلی؛ نیاز به بستر یکپارچه‌ و تحت‌وب راهکاران وجود داشت. راهکاران این امکان را برای مجتمع تولیدی مرغ مادر فراهم آورد تا تمام اطلاعات مالی مراکز عملیاتی و اداری مناطق مختلف روی یک دیتابیس مرکزی ثبت شود و در لحظه امکان دسترسی به اطلاعات درست و دقیق سیستمی در حوزه‌های انبار ، دارایی ثابت ، فروش ، مالی ، خزانه و سرمایه انسانی وجود داشته باشد.