داستان موفقیت شرکت فولاد افزا سپاهان

 

 
 

معرفی شرکت فولاد افزا سپاهان

شرکت فولاد افزا سپاهان از با سابقه‌ترین شرکت‌هایی است که از سال 1383 طی قراردادی با مجتمع فولاد مبارکه، عملیات طراحی، ساخت، نصب، راه‌انـدازی و بهره برداری از کوره های عمودی را بر عهده دارد. در حال حاضر این شرکت عمده دولومیت کلسینه و در صدی از آهک مورد نیاز شرکت فولاد مبارکه را تأمین می‌کند.فولاد افزا سپاهان هم اکنون 70 نفر پرسنل دارد و نزدیک به یک سال است که از سیستم‌های دفترکل، جبران خدمات، دریافت و پرداخت، دارایی ثابت و انبار راهکاران ابری استفاده می‌کند.

 •  

  نیاز اصلی کسب‌و‌کار

  شرکت فولاد افزا از مشتریان قدیمی همکاران سیستم است و هم‌زمان با تاسیس شرکت از 15 سال پیش از نرم‌افزارهای همکاران سیستم استفاده می‌کنند. به گفته آقای جعفرزاده؛ مدیرمالی شرکت فولادافزا، به روز بودن و همگام بودن با تکنولوژی یکی از اهدافی است که همیشه در شرکت فولاد افزا دنبال شده است. از طرفی با توجه به پراکندگی جغرافیایی کارخانه و دفتر مرکزی، یکپارچه کردن و دسترسی به اطلاعات در لحظه برای مجموعه معمولا زمان‌بر یا در مواردی غیرممکن بود. به همین دلیل به پیشنهاد همکاران سیستم تصمیم گرفتیم سیستم را ارتقا دهیم و از نسل جدید محصولات همکاران سیستم با نام راهکاران ابری استفاده کنیم.

   

 
 

آقای جعفرزاده؛ مدیرمالی شرکت فولاد افزا می‌گوید:

ما در شرکت فولاد افزا به سیستمی نیاز داشتیم که در لحظه امکان ثبت و انتقال اطلاعات را داشته باشد و گزارش‌گیری را برای ما ساده‌تر کند. با به‌کارگیری راهکاران ابری و با استفاده از ابزار کاوشگر، این امکان برای ما فراهم شده است که بتوانیم در لحظه گزارش‌های جامع تهیه کنیم. علاوه بر این، راهکاران ابری از نظر حذف هزینه‌های زیرساختی هم به صرفه است نکته‌ی دیگر اینکه با توجه به ماژولار بودن سیستم می‌توانیم همراه با رشد سازمان سیستم‌های جدید اضافه کنیم.

 


آقای جعفرزاده دیگر مزایای راهکاران ابری به موارد زیر اشاره کردند:

امنیت

قطعا امینت اطلاعات سازمان از موضوعات پیچیده و البته مهم هر کسب‌و‌کار است. به همین دلیل من اعتقاد دارم که باید مسئولیت حفظ امینت اطلاعات را به جایی که توانایی و ظرفیت آن را دارد بسپاریم. با توجه به اینکه سال‌هاست از نزدیک با همکاران سیستم کار کرده‌ایم مطمئن هستیم با توانایی و مهارتی که در حوزه it دارند، دغدغه‌هایی مانند از دست رفتن اطلاعات، حملات ویروسی، هکرها و … نخواهیم داشت.

 

دسترسی راحت

دفتر مرکزی شرکت فولادافزا در اصفهان و کارخانه در شهرستان مبارکه قرار دارد. در گذشته برای پوشش این پراکندگی جغرافیایی، اطلاعات به شکل بکاپ یا نسخه پشتیبان ارسال و یا هماهنگی‌ها به شکل تلفنی انجام می‌شد که معمولا با تاخیر روبرو بود. اما در حال حاضر با به‌کارگیری راهکاران ابری این مشکل کاملا برطرف شده و می‌توانیم به اطلاعات در لحظه دسترسی داشته باشیم. علاوه بر این در شرایط شیوع ویروس کرونا بدون هیچ مشکلی در منزل به سیستم دسترسی داشتیم.

 • داستان موفقیت پایا پلیمر

  داستان موفقیت گروه صنعتی پایا پلاستیک پلیمر

  آقای قوام شیرازی مدیرمالی شرکت پایا پلاستیک پلیمر: با به‌کارگیری راهکاران ابری نیازی به تامین و تجهیز زیرساخت برای هر کدام از شرکت‌های زیرمجموعه نداشتیم. بنابراین برای ۴ شرکت زیرمجموعه روژین تاک چوب، نیلگون پاک سپهر، آشام آروین خاورمیانه و جام فرتاک پلیمر آینده، این سیستم را تهیه کردیم. از این طریق توانستیم شرکت‌های زیرمجموعه را به‌شکل یکپارچه مدیریت کنیم.

 • داستان موفقیت گرین توربین

  داستان موفقیت شرکت گرین توربین ماندگار

  آقای خزایی مدیر عامل شرکت گرین توربین ماندگار: همیشه حفظ امنیت اطلاعات سازمان، از دغدغه‌های اصلی ما بوده است. قطعا یکی از مهم‌ترین دلایل ما برای انتخاب سیستم راهکاران ابری اطمینان از حفظ امنیت داده‌ها و حذف دغدغه‌های ما در این زمینه بود. همچنین در رابطه با موضوعات پشتیبانی، کارشناسان همیشه در کمال خوشرویی و شکیبایی و با تسلط ما را راهنمایی کرده‌اند.

 • داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  داستان موفقیت شرکت مهندسی فکور بین الملل تهران (فیتکو)

  آقای بلوکی؛مدیر مالی شرکت فیتکو «با وجود تمام سیستم‌ها و نرم افزارهای که جهت حفظ امنیت اطلاعات شرکت در نظر گرفته‌ بودیم متاسفانه، تا کنون دوبار سرورهای ما به باج‌افزار آلوده شده و بخشی از اطلاعات شرکت از دست رفته بود. لذا با توجه به این که در بهترین حالت ممکن برای بحث امنیت اطلاعات ما از یک فرد بهره می گیریم در صورتی که در سیستم های رایانش ابری از یک تیم بهره گرفته می شود از طرفی هزینه تهیه نرم افزار ها و سخت افزار های امنیتی عموما بسیار بالاست که برای شرکت های معمولی توجیه اقتصادی ندارد. با توجه به این مسائل تصمیم گرفتیم یک بار برای همیشه احتمال وقوع این خطر را کاهش دهیم بنابراین از سیستم راهکاران ابری استفاده کردیم.

 • داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  آقای حسن زاده؛ مدیر مالی شرکت کربنات البرز به دلیل حجم بالای فعالیت ‌‌های سازمان، گزارش ‌‌گیری برای مدیران سازمان اهمیت زیادی داشت. از طرفی سازمان به سیستمی نیاز داشت که همه فعالیت ‌های سازمان را به صورت یکپارچه مدیریت کند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم از یک سیستم ERP استفاده کنیم که پاسخگوی نیاز سازمان باشد ولی به دلیل هزینه بالای تجهیز سرور و زیرساخت ‌های مورد نیاز، امکان خرید سیستم ERP نبود. راهکاران ابری با ارائه یک سیستم یکپارچه حرفه ‌ای و به صرفه، نیاز سازمان را کاملا پاسخ داد.

 • داستان موفقیت شرکت دنا بهریز

  داستان موفقیت شرکت دنا بهریز

  آقای جهانگیر: «دفتر برنامه‌ریزی و انبار شرکت در محل کارخانه در شهرستان تاکستان قرار دارد و دفتر مرکزی شرکت در تهران است. علاوه بر سهولت دسترسی در لحظه به سیستم در نقاط مختلف جغرافیایی، امکاناتی مانند مدیریت پیام و پیوست اسناد، تاثیر زیادی در کاهش خطاها و افزایش هماهنگی بین واحدها و کاربران بین کارخانه و دفتر مرکزی داشته است.»

 • داستان موفقیت ساطی رود

  داستان موفقیت شرکت ساطی رود

  یک مزیت اصلی راهکاران ابری این است که در هر جایی که امکان دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد در داخل یا خارج از سازمان، می‌توانیم از سیستم استفاده کنیم. با توجه به اینکه برخی از مدیران ما، ایران نیستند امکان دسترسی آن­ها به سیستم به راحتی امکان­‌پذیر است در صورتی‌که قبلا باید مرتبا گزارش‌­های مورد نظرشان ایمیل یا فکس می­‌شد.

 • داستان موفقیت شرکت ویندآور

  به گفته‌ی خانم خضوعی ابیانه یکپارچگی سیستم‌های راهکاران ابری نه تنها به بهبود فرایندهای داخلی شرکت کمک کرده است بلکه در افزایش بازده، بهبود فرایندهای داخلی و کاهش قابل‌توجه هزینه‌ها تاثیر زیادی داشته است. هم‌اکنون فعالیت‌های واحد مالی در مقایسه با گذشته با تعداد نفرات کمتری انجام می‌شود. امکان تعریف سطوح دسترسی و طبقه‌بندی اطلاعات و گزارش‌ها نیز از مهم‌ترین ویژگی‌های کاربردی سیستم راهکاران ابری است.

 • داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز

  داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز

  خانم بزرگی مدیرمالی شرکت پارلا ایده‌پرداز می‌گوید: «پیشینه‌ و اعتبار شرکت همکاران سیستم، خیال ما را راحت کرده بود. اطمینان داشتیم همکاران سیستم قطعا زیرساخت‌های قابل اتکایی دارد و دلیلی برای نگرانی درمورد امنیت اطلاعات وجود ندارد.»

 • داستان موفقیت شرکت آریان فولاد غرب

  داستان موفقیت شرکت آریان فولاد غرب

  به گفته آقای گلزار، یکی از مزیت‌های اصلی این راهکار، خدمات پشتیبانی آن است: «بعد از قراردادن تیکت، بدون اینکه پشت صف پشتیبانی باشید در کوتاه‌ترین زمان کارشناسان با ما تماس می‌گیرند و در همان روز مشکل برطرف می‌شود. تسلط و توانمندی کارشناسان روی سیستم ها مشکل را همان بار اول رفع می‌کند و در صورت نیاز به ایجاد تغییر در سیستم، فرایند انجام این کار خیلی راحت است.»

 • داستان موفقیت شرکت آینده‌سازان دانش و فناوری تمیم

  داستان موفقیت شرکت آینده‌سازان دانش و فناوری تمیم

  در آغاز فعالیت کسب‌وکار، مدیریت منابع و هزینه‌ها برای ما اهمیت زیادی داشت و با توجه به شناختی که از فناوری رایانش ابری داشتیم، ترجیح دادیم از راهکاران ابری استفاده کنیم تا بتوانیم علاوه بر تخصیص ظرفیت منابع انسانی متخصص و زیرساخت‌هایمان به فعالیت اصلی مجموعه، انعطاف‌پذیری مالی شرکت را هم افزایش دهیم.