داستان موفقیت شرکت فولاد افزا سپاهان

در یک نگاه

نام شرکت: شرکت فولاد افزا سپاهان

کسب‌وکار: تولید

صنعت: فولاد

راهکار: دفترکل، جبران خدمات، دریافت و پرداخت، دارایی ثابت و انبار راهکاران ابری

درباره شرکت

شرکت فولاد افزا سپاهان از با سابقه‌ترین شرکت‌هایی است که از سال 1383 طی قراردادی با مجتمع فولاد مبارکه، عملیات طراحی، ساخت، نصب، راه‌انـدازی و بهره برداری از کوره‌های عمودی را برعهده دارد. در حال حاضر این شرکت عمده دولومیت کلسینه و درصدی از آهک مورد نیاز شرکت فولاد مبارکه را تأمین می‌کند.فولاد افزا سپاهان هم اکنون 70 نفر پرسنل دارد و نزدیک به یک سال است که از سیستم‌های دفترکل، جبران خدمات، دریافت و پرداخت، دارایی ثابت و انبار راهکاران ابری استفاده می‌کند.

نیاز کسب‌وکار

شرکت فولاد افزا از مشتریان قدیمی همکاران سیستم است و هم‌زمان با تاسیس شرکت از 15 سال پیش از نرم‌افزارهای همکاران سیستم استفاده می‌کنند. به گفته آقای جعفرزاده؛ مدیرمالی شرکت فولادافزا، به روز بودن و همگام بودن با تکنولوژی یکی از اهدافی است که همیشه در شرکت فولاد افزا دنبال شده است. از طرفی با توجه به پراکندگی جغرافیایی کارخانه و دفتر مرکزی، یکپارچه کردن و دسترسی به اطلاعات در لحظه برای مجموعه معمولا زمان‌بر یا در مواردی غیرممکن بود. به همین دلیل به پیشنهاد همکاران سیستم تصمیم گرفتیم سیستم را ارتقا دهیم و از نسل جدید محصولات همکاران سیستم با نام راهکاران ابری استفاده کنیم.

آقای جعفرزاده؛ مدیرمالی شرکت فولاد افزا می‌گوید:

ما در شرکت فولاد افزا به سیستمی نیاز داشتیم که در لحظه امکان ثبت و انتقال اطلاعات را داشته باشد و گزارش‌گیری را برای ما ساده‌تر کند. با به‌کارگیری راهکاران ابری و با استفاده از ابزار کاوشگر، این امکان برای ما فراهم شده است که بتوانیم در لحظه گزارش‌های جامع تهیه کنیم. علاوه بر این، راهکاران ابری از نظر حذف هزینه‌های زیرساختی هم به صرفه است نکته‌ی دیگر اینکه با توجه به ماژولار بودن سیستم می‌توانیم همراه با رشد سازمان سیستم‌های جدید اضافه کنیم.

دستاوردهای به‌کارگیری راهکاران

آقای جعفرزاده دیگر مزایای راهکاران ابری به موارد زیر اشاره کردند:

امنیت

قطعا امینت اطلاعات سازمان از موضوعات پیچیده و البته مهم هر کسب‌و‌کار است. به همین دلیل من اعتقاد دارم که باید مسئولیت حفظ امینت اطلاعات را به جایی که توانایی و ظرفیت آن را دارد بسپاریم. با توجه به اینکه سال‌هاست از نزدیک با همکاران سیستم کار کرده‌ایم مطمئن هستیم با توانایی و مهارتی که در حوزه IT دارند، دغدغه‌هایی مانند از دست رفتن اطلاعات، حملات ویروسی، هکرها و … نخواهیم داشت.

دسترسی راحت

دفتر مرکزی شرکت فولادافزا در اصفهان و کارخانه در شهرستان مبارکه قرار دارد. در گذشته برای پوشش این پراکندگی جغرافیایی، اطلاعات به شکل بکاپ یا نسخه پشتیبان ارسال و یا هماهنگی‌ها به شکل تلفنی انجام می‌شد که معمولا با تاخیر روبرو بود. اما در حال حاضر با به‌کارگیری راهکاران ابری این مشکل کاملا برطرف شده و می‌توانیم به اطلاعات در لحظه دسترسی داشته باشیم. علاوه بر این در شرایط شیوع ویروس کرونا بدون هیچ مشکلی در منزل به سیستم دسترسی داشتیم.