داستان موفقیت شرکت سرام آرا

 

معرفی شرکت سرام آرا

شرکت صنایع سرام‌آرا یکی از بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده کاشی و سرامیک در کشور است که از سال ۱۳۸۲ در این زمینه فعالیت می‌کند و در حال حاضر 160 نفر پرسنل دارد. سرام آرا با نسل‌های قبلی سیستم‌های همکاران سیستم کار کرده‌اند و درحال حاضر بیش از یک سال و نیم است که از نرم افزارهای راهکاران ابری همکاران سیستم استفاده می‌کنند. در حال حاضر سیستم‌های حسابداری ابری، دریافت و پرداخت، جبران خدمات، دارایی ثابت، انبار و سیستم فروش ابری در این شرکت عملیاتی شده است.

 

 

.

  •  

    نیاز اصلی کسب‌و‌کار


    سرام آرا از مشتریان قدیمی شرکت همکاران سیستم است و تجربه‌ی سال‌ها کار با نسل‎‌های مختلف از سیستم‌های همکاران سیستم در این شرکت وجود دارد. نرم‌افزارهای دلفی همکاران سیستم سال‌ها پاسخگوی نیاز مجموعه بود و به گفته مدیر مالی شرکت، پیچیدگی‌های نگهداری از زیرساخت و به روزرسانی آن از مهم‌ترین دلایلی بود که شرکت را به استفاده از سیستم‌های ابری سوق داد. علاوه بر این دفتر مرکزی سرام آرا در تهران و کارخانه در استان قزوین واقع شده است بنابراین مجموعه نیاز داشت از راهکاری برای پوشش این پراکندگی جغرافیایی استفاده کند.

آقای اکبری؛ مدیرمالی شرکت سرام آرا می‌گوید:

استفاده از امکان دسترسی سیستم برای ما مختص شرایط کرونا نیست ما از زمانی که سیستم را خریداری کرده‌ایم از این نظر انعطاف بیشتری را تجربه می‌کنیم مثلا وقتی که مرخصی هستم، موضوعات کاری را کنترل می‌کنم. از زمان شیوع ویروس کرونا هم به واسطه این امکانی که سیستم فراهم کرده نگرانی از بابت شرایط دورکاری نداریم.
بحث دیگری که در مدیریت هزینه‌ها به ما کمک کرد این است که هزینه‌های تجهیز زیرساخت و نگهداشت آن از سمت ما حذف شده است و همکاران سیستم این مسئولیت را به عهده گرفته است. علاوه بر این از این طریق شرکت ما درگیر موضوعات پشتیبان گیری و حفظ امنیت نرم افزار و سخت افزار نیست و به تبع آن هزینه‌های ما نیز در این زمینه کمتر شده است.

 

 

آقای اکبری از دیگر مزایای راهکاران ابری به موارد زیر اشاره می‌کند:

پوشش پراکندگی جغرافیایی

در گذشته که از سیستم غیرابری استفاده می‌کردیم یک سرور در دفتر مرکزی یعنی تهران داشتیم و یک سرور هم در محل کارخانه یعنی قزوین قرار داده بودیم تا هماهنگی فروش و انبار راحت‌تر صورت گیرد اما معمولا این هماهنگی با کندی صورت می‌گرفت چون به دلایل مختلف یا سرور در محل کارخانه دچار مشکل می‌شد یا به هر شکل انتشار اطلاعات به موقع انجام نمی‌شد. ولی حالا با به‌کارگیری سیستم ابری همکاران سیستم دغدغه‌های مربوط به سرور کاملا حذف شده و زمان کمتری به اجرای این فرایند اختصاص می‌دهیم.

 

پیاده سازی و پشتیبانی

استقرار سیستم راهکاران ابری در کمترین زمان ممکن و به راحتی انجام شد. دوستان استقرار تجارب خوبی داشتند و هیچ مشکلی در استقرار سیستم نداشتیم. درمورد پشتیبانی هم مشکلی نداریم به محض اینکه درخواست ثبت می‌کنیم در کوتاهترین زمان ممکن با ما تماس می‌گیرند و در این مسیر معمولا مشکلی نداریم.

داستان موفقیت گروه صنعتی پایا پلاستیک پلیمر

آقای قوام شیرازی مدیرمالی شرکت پایا پلاستیک پلیمر: با به‌کارگیری راهکاران ابری نیازی به تامین و تجهیز زیرساخت برای هر کدام از شرکت‌های زیرمجموعه نداشتیم. بنابراین برای ۴ شرکت زیرمجموعه روژین تاک چوب، نیلگون پاک سپهر، آشام آروین خاورمیانه و جام فرتاک پلیمر آینده، این سیستم را تهیه کردیم. از این طریق توانستیم شرکت‌های زیرمجموعه را به‌شکل یکپارچه مدیریت کنیم.

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت گرین توربین ماندگار

آقای خزایی مدیر عامل شرکت گرین توربین ماندگار: همیشه حفظ امنیت اطلاعات سازمان، از دغدغه‌های اصلی ما بوده است. قطعا یکی از مهم‌ترین دلایل ما برای انتخاب سیستم راهکاران ابری اطمینان از حفظ امنیت داده‌ها و حذف دغدغه‌های ما در این زمینه بود. همچنین در رابطه با موضوعات پشتیبانی، کارشناسان همیشه در کمال خوشرویی و شکیبایی و با تسلط ما را راهنمایی کرده‌اند.

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت مهندسی فکور بین الملل تهران (فیتکو)

آقای بلوکی؛مدیر مالی شرکت فیتکو «با وجود تمام سیستم‌ها و نرم افزارهای که جهت حفظ امنیت اطلاعات شرکت در نظر گرفته‌ بودیم متاسفانه، تا کنون دوبار سرورهای ما به باج‌افزار آلوده شده و بخشی از اطلاعات شرکت از دست رفته بود. لذا با توجه به این که در بهترین حالت ممکن برای بحث امنیت اطلاعات ما از یک فرد بهره می گیریم در صورتی که در سیستم های رایانش ابری از یک تیم بهره گرفته می شود از طرفی هزینه تهیه نرم افزار ها و سخت افزار های امنیتی عموما بسیار بالاست که برای شرکت های معمولی توجیه اقتصادی ندارد. با توجه به این مسائل تصمیم گرفتیم یک بار برای همیشه احتمال وقوع این خطر را کاهش دهیم بنابراین از سیستم راهکاران ابری استفاده کردیم.

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

آقای حسن زاده؛ مدیر مالی شرکت کربنات البرز به دلیل حجم بالای فعالیت ‌‌های سازمان، گزارش ‌‌گیری برای مدیران سازمان اهمیت زیادی داشت. از طرفی سازمان به سیستمی نیاز داشت که همه فعالیت ‌های سازمان را به صورت یکپارچه مدیریت کند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم از یک سیستم ERP استفاده کنیم که پاسخگوی نیاز سازمان باشد ولی به دلیل هزینه بالای تجهیز سرور و زیرساخت ‌های مورد نیاز، امکان خرید سیستم ERP نبود. راهکاران ابری با ارائه یک سیستم یکپارچه حرفه ‌ای و به صرفه، نیاز سازمان را کاملا پاسخ داد.

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت دنا بهریز

آقای جهانگیر: «دفتر برنامه‌ریزی و انبار شرکت در محل کارخانه در شهرستان تاکستان قرار دارد و دفتر مرکزی شرکت در تهران است. علاوه بر سهولت دسترسی در لحظه به سیستم در نقاط مختلف جغرافیایی، امکاناتی مانند مدیریت پیام و پیوست اسناد، تاثیر زیادی در کاهش خطاها و افزایش هماهنگی بین واحدها و کاربران بین کارخانه و دفتر مرکزی داشته است.»

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت ساطی رود

یک مزیت اصلی راهکاران ابری این است که در هر جایی که امکان دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد در داخل یا خارج از سازمان، می‌توانیم از سیستم استفاده کنیم. با توجه به اینکه برخی از مدیران ما، ایران نیستند امکان دسترسی آن­ها به سیستم به راحتی امکان­‌پذیر است در صورتی‌که قبلا باید مرتبا گزارش‌­های مورد نظرشان ایمیل یا فکس می­‌شد.

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت ویندآور

به گفته‌ی خانم خضوعی ابیانه یکپارچگی سیستم‌های راهکاران ابری نه تنها به بهبود فرایندهای داخلی شرکت کمک کرده است بلکه در افزایش بازده، بهبود فرایندهای داخلی و کاهش قابل‌توجه هزینه‌ها تاثیر زیادی داشته است. هم‌اکنون فعالیت‌های واحد مالی در مقایسه با گذشته با تعداد نفرات کمتری انجام می‌شود. امکان تعریف سطوح دسترسی و طبقه‌بندی اطلاعات و گزارش‌ها نیز از مهم‌ترین ویژگی‌های کاربردی سیستم راهکاران ابری است.

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز

خانم بزرگی مدیرمالی شرکت پارلا ایده‌پرداز می‌گوید: «پیشینه‌ و اعتبار شرکت همکاران سیستم، خیال ما را راحت کرده بود. اطمینان داشتیم همکاران سیستم قطعا زیرساخت‌های قابل اتکایی دارد و دلیلی برای نگرانی درمورد امنیت اطلاعات وجود ندارد.»

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت آریان فولاد غرب

به گفته آقای گلزار، یکی از مزیت‌های اصلی این راهکار، خدمات پشتیبانی آن است: «بعد از قراردادن تیکت، بدون اینکه پشت صف پشتیبانی باشید در کوتاه‌ترین زمان کارشناسان با ما تماس می‌گیرند و در همان روز مشکل برطرف می‌شود. تسلط و توانمندی کارشناسان روی سیستم ها مشکل را همان بار اول رفع می‌کند و در صورت نیاز به ایجاد تغییر در سیستم، فرایند انجام این کار خیلی راحت است.»

اطلاعات بیشتر

داستان موفقیت شرکت آینده‌سازان دانش و فناوری تمیم

در آغاز فعالیت کسب‌وکار، مدیریت منابع و هزینه‌ها برای ما اهمیت زیادی داشت و با توجه به شناختی که از فناوری رایانش ابری داشتیم، ترجیح دادیم از راهکاران ابری استفاده کنیم تا بتوانیم علاوه بر تخصیص ظرفیت منابع انسانی متخصص و زیرساخت‌هایمان به فعالیت اصلی مجموعه، انعطاف‌پذیری مالی شرکت را هم افزایش دهیم.

اطلاعات بیشتر