ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

داستان موفقیت انتقال خون استان یزد


نام سازمان:  انتقال خون استان یزد

مدیر: دکتر سیدعلی خدایی

تعداد کارکنان: ۹۰

تعداد کاربران :۶۵نفر

راهکارهای مورد استفاده: اتوماسیون اداری، تدارکات، انبار، منابع انسانی، کنترل بودجه، حسابداری دولتی

تعداد واحد خون اهدایی: ۳۹ هزار واحد ۱۰۰ هزار واحد فراورده‌های خونی

آدرس سایت : www.yazdbto.ir

 

چالش عدم یکپارچگی سیستم‌های نرم‌افزاری

رییس سازمان انتقال خون یزد می‌گوید: سازمان انتقال خون یزد با استفاده از چند نوع سیستم نرم‌افزاری مانند سیستم‌های فنی، سیستم‌های اداری/ مالی و شبکه دولت به نوعی یک سازمان نمونه دیجیتالی است.

وی می‌افزاید:  سابقه استفاده از سیستم‌های نرم افزاری در سازمان انتقال خون یزد به اوایل دهه ۸۰ باز می گردد. تا پیش از استفاده از نرم‌افزارهای همکاران سیستم، تعداد معدودی از سیستم‌های نرم‌افزاری در بخش‌های مختلف مالی و اداری به کار گرفته می شد اما عدم یکپارچگی و پراکندگی سیستم‌ها مشکلات فراوانی را ایجاد کرده بود.

با استفاده از راهکارهای همکاران سیستم، مشکلات قدیمی را فراموش کرده‌ایم.

به گفته آقای خدایی به تدریج با افزایش نیازها، سیستم‌های قدیمی دیگر پاسخگو نبود. پرداخت دیر حقوق، محاسبه دستی وارجاعات فراوان عملا” چالش‌های عمیقی را برای بخش اداری ایجاد کرده بود.

وی می گوید: پس از جست و جو و تحقیق بسیار به سراغ راهکارهای همکاران سیستم رفتیم و با استقرار مجموعه کاملی از این راهکارها تقریبا” بسیاری از مشکلات و چالش‌ها به فراموشی سپرده شد.

 

قابلیت انطباق و انعطاف نرم‌افزارهای همکاران سیستم

آقای خدایی معتقد است که نرم‌افزارهای همکاران سیستم از انعطاف و انطباق بالایی برخوردارند و علی‌رغم مقاومت‌های اولیه‌ای که برخی کارکنان نسبت به استقرار این نرم افزارها انجام می‌دادند، به تدریج با ترکیب قوانین الزام آور مدیریتی و آموزش‌های شرکت همکاران سیستم این باور در میان کارکنان ایجاد شد که فرآیندهای کاری بسیار سریع‌تر و راحت‌تر به انجام می‌رسد.

مدیر انتقال خون یزد می گوید: ارباب رجوع ما کارمندان ما هستند. آنها حالا بسیاری از کارهایشان را با استفاده از سیستم اتوماسیون ‌اداری به سرعت انجام می‌دهند.

وی اضافه می کند: ویژگی کار در سازمان انتقال خون به گونه‌ای است که کارکنان در شیفت‌های متعدد و به صورت ۲۴ ساعته کار می کنند لذا بحث کارگزینی بسیاری مهم است. اما حالا راهکارهای همکاران سیستم مشکلات پیچیده دیروز را به موضوعات ساده روزانه ای تبدیل کرده که دیگر کسی به آنها فکر هم نمی کند.