آزمون استعدادیابی و جذب پناه تهران همکاران سیستم

همکاران سیستم برای جذب کارشناس پشتیبانی در تهران، آزمون استعدادیابی و جذب برگزار می‌کند. اگر علاقه‌مند به حل مسئله هستید، توانایی برقراری ارتباط موثر را دارید و اهل کار تیمی هستید، در این آزمون ثبت نام کنید.

 

آشنایی با پناه تهران همکاران سیستم

همکاران سیستم ارائه‌دهنده راهکارهای مبتنی بر نرم‌افزار، برای کسب‌و‌کارهاست و با شناخت کاملی که از نیازها و خواسته‌های مدیران دارد، برای مدیریت خردمندانه‌ی کسب‌وکارها، راهکارهایی متناسب با نیاز آنان عرضه می‌کند. در حال حاضر، بیش از ۳۹۰۰۰ کسب‌وکار در اندازه‌های مختلف، از راهکارهای نرم‌افزاری همکاران سیستم استفاده می‌کنند. ارائه خدمات کیفی و مناسب به مشتریان، از اغاز تاکنون، جزء اولویت‌های همکاران سیستم بوده است. در همین راستا، «پناه تهران» همکاران سیستم با الگوبرداری از استانداردهای جهانی تاسیس شده است. در پناه تهران همکاران سیستم، خدمات تخصصی با ابزارهای پیشرفته به مشتریان ارائه می‌شود.

 آشنایی بیشتر با فعالیت‌های پناه تهران همکاران سیستم

بازگشت به بالا

آشنایی با شغل کارشناس پشتیبانی

کارشناس پشتیبانی نرم‌افزار یکی از رده‌های شغلی مهم و کلیدی در سازمان‌های ارائه‌دهنده خدمات و راهکارهای نرم‌افزاری و نیز بازوی برقراری تعامل‌ بین سازمان و مشتری است. یک کارشناس پشتیبانی به درخواست‌هایی که توسط مشتری و از ورودی‌های مختلف سازمان طرح می‌شود، پاسخ می‌دهد. همه اطلاعات مربوط به خدمات ارائه شده به مشتری را ثبت و ردیابی کرده و برای ارائه سرویس به‌موقع و افزایش سرعت پاسخ‌گویی خود، از امکانات و دانشی که در اختیار دارد، استفاده می‌کند. کارشناس پشتیبانی نرم‌افزار بر اساس تحلیل‌ مسئله مشتری و ارزیابی آن، درخواست‌ها و خطاهای سرویس را در زمان مناسب به سایر بخش‌های مرتبط ارجاع می‌دهد و تا زمان دستیابی به نتیجه یا برطرف کردن مشکل، آن را پیگیری و نتیجه نهایی را به مشتری گزارش می‌کند.

 آشنایی بیشتر با مسئولیت‌ها و ویژگی‌های یک کارشناس پشتیبانی

بازگشت به بالا

ویژگی‌های یک کارشناس پشتیبانی

  • برخوردار بودن از روحیه کارِگروهی و مهارت در برقراری ارتباط مؤثر با دیگران
  • توانایی فراگیری و تسلط به دانش حوزه‌ای که پشتیبانی می‌کند و زمینه‌های مرتبط با آن و به روزآوری مداوم دانش خود
  • برخوردار بودن از دانش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری لازم برای ارائه خدمات و ثبت ِگزارش‌ها
  • توانایی برقراری ارتباط ِدیداری و نوشتاری (مهارتِ گوش دادن و سؤال پرسیدن)
  • برخوردار بودن از هوش هیجانی بالا، خلاقیت و توانایی شناخت مسئله و حل به‌موقع آن
  • توانایی ارائه خدمات مؤثر بدون نیاز به حضور مدیر مستقیم توانایی تجزیه‌وتحلیل خدمات ارائه‌شده و به‌کارگیری آن‌ها در اصلاح فرایندها و جلوگیری از تکرار دوباره آن‌ها.
بازگشت به بالا

 ثبت‌نام در آزمون

موضوع این آزمون که به صورت آنلاین و رایگان برگزار می‌شود، «شخصیت‌شناسی شغلی» و مهلت ثبت‌نام در آن از تاریخ ۱۲ الی ۲۲ مهر است.

  • نتایج آزمون آنلاین از ۲۵ الی ۲۸ مهر، از طریق ایمیل به همه شرکت‌کنندگان اطلاع‌رسانی خواهد شد. 
  • پذیرفته‌شدگان در آزمون آنلاین به مصاحبه حضوری دعوت خواهند شد. متقاضیان با حداقل مدرک تحصیلی لیسانس از دانشگاه‌های معتبر و در رشته‌‌های حسابداری، علوم پایه، مدیریت، مهندسی صنایع و مهندسی کامپیوتر می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

ثبت‌نام در آزمون

اگر در مورد این آزمون سوالی دارید با واحد منابع انسانی همکاران سیستم با شماره ۸۳۳۸۲۰۲۳ تماس بگیرید.

بازگشت به بالا

از زبان همکارانی‌ها

در همکاران سیستم، نیروی انسانی توانمند و پرانگیزه مهم‌ترین سرمایه به‌شمار می‌آید. باور داریم آنچه ما را در اوج نشانده ۱۳۰۰ سرمایه‌ی انسانی متخصص و کارآمدی است که در کنار هم در محیطی پویا و دوستانه در مسیر هدف مشترکمان، «ارائه بهترین راهکارها، محصولات و خدمات به مشتریان» پیش می‌رویم.

اگر می‌خواهید با ویژگی‌ها و شرایط کار در همکاران سیستم بیشتر آشنا شوید، بخش «از زبان همکارانی‌ها» را مطالعه کنید.

بازگشت به بالا