همکاران سیستم شرکتی بزرگ و تأثیرگذار در صنعت نرم‌افزار ایران است. ما باور داریم نسبت به منابعی که جامعه در اختیار ما قرار داده است، مسئولیم. از این رو ما، اعضای خانواده همکاران سیستم، همواره تلاش می‌کنیم با فعالیت‌هایی کوچک اما مؤثر در حوزه‌هایی مانند آموزش، توانمندسازی اجتماعی، فعالیت‌های داوطلبانه و حفاظت از محیط‌ زیست گامی برداشته و نسبت به مردم و جامعه‌ی خود ادای دین کنیم.

مسئولیت‌های اجتماعی همکاران سیستم بر چه بخش‌هایی متمرکز است؟

توانمندسازی از طریق آموزش

با در دسترس قرار دادن دانش و تجربیات به دست آمده طی سال‌ها فعالیت در صنعت نرم‌افزار، در تلاش هستیم تا اقشار آسیب دیده جوان و نوجوان در سطح کشور را برای ورود به بازارهای کار آماده کنیم. آموزش به عنوان پایه‌ای ترین اصل و پیش نیاز توانمندسازی اجتماعی، به عنوان استراتژی اصلی همکاران سیستم در بخش مسئولیت‌های اجتماعی شرکتی دنبال می شود. این آموزش ها توسط همکاران سیستم و با همکاری موسسه پژوهش و آموزش یا با همکاری موسسات متخصص و فعال در زمینه آموزش‌های کودک و نوجوان انجام می‌شود.

توسعه و تجهیز زیرساخت‌های آموزشی

با توسعه و تجهیز مدارس در مناطق محروم و آسیب‌دیده، تلاش می‌کنیم تا فرصت یادگیری و شکوفایی را برای کودکان سرزمین‌مان فراهم کنیم.

حفاظت از محیط زیست

با حذف فرایندهای کاغذی و مکانیزه کردن فرایندها، در جهت سلامت شهروندان جامعه و حفظ و مراقبت از دنیایی که در آن زندگی می کنیم گام بر می‌داریم.

فعالیت‌های انسان دوستانه

در شرایطی که بلایای طبیعی جامعه را تحت تاثیر قرار داده است؛ تلاش می‌کنیم تا با تامین و رفع بخشی از نیازهای هم‌وطنان آسیب‌دیده، در بهبود شرایط‌شان سهیم باشیم.

حمایت از موسسات نیکوکاری

با ارائه راهکارهای نرم‌افزاری همکاران سیستم به موسسات نیکوکاری دارای شرایط، همراه آن‌ها در تحقق برنامه ها و اهدافشان هستیم.


نگاهی به برخی از پروژه‌های مسئولیت اجتماعی همکاران سیستم

ساخت مدرسه هم‌کلاسان توتشامی

دست در دست هم ساختیم به مهر…
در سال 96، به همت و همراهی همکارانی ها مدرسه ای در روستای توتشامی از مناطق زلزله زده در استان کرمانشاه ساخته شد. در تامین منابع مالی این پروژه، همکارانی ها نیز در کنار شرکت، با اشتیاق و علاقه سهیم بودند.


کمک به هم‌وطنان آسیب‌دیده در زلزله‌ی کرمانشاه

متاسفانه زلزله کرمانشاه در سال 96 خسارت‌‎های زیادی به همراه داشت و درکنار از تلفات جانی، زیر ساخت‌ها و روند زندگی هموطنان زیادی را در ابعاد وسیع تحت تاثیر قرار داد. بخشی از منابع مالی این پروژه با مشارکت مستقیم همکارانی‌ها و بخشی از آن نیز توسط شرکت برای رفع نیازهای ضروری مناطق سیل‌زده مانند لباس، چادر و کانکس هزینه شد. هم‌چنین در منطقه زلزله‌زده سرپل‌ذهاب و اطراف آن، یک دستگاه کانکس تهیه و در محله‌ی گاونار نصب شد. به دلیل تعطیلی مدارس با این کار، انجمن شبکه‌ی کودکان کار موفق شد کودکان بیش‌تری را برای استفاده از خدمات فرهنگی-آموزشی در خانه‌ی کودک پذیرش کند و به مدت 3 ماه لوازم مصرفی خانه‌ی کودک را تامین کنند.


کارگاه نقاشی با همراهی انجمن حمایت از کودکان کار و چاپ کارت تبریک نوروز

درسال ۹۷ با همراهی انجمن حمایت از کودکان کار، کارگاه نقاشی ویژه‌ای برگزار کردیم و با خرید این مجموعه نقاشی‌ها و استفاده از آنها در کارت‌های تبریک سال 98، آمدن بهار را به مشتریان تبریک گفتیم.پروژه‌های در حال اجرا


کمپین حمایت تحصیلی از کودکان کار

در روزهایی زندگی می کنیم که کرونا سبک زندگی همگی ما را تحت تاثیر خود قرار داده است. در حال تجربه سبک‌های جدیدی در کار و زندگی‌مان هستیم. در این شرایط، آموزش و یادگیری هم نسبت به گذشته تغییرات زیادی کرده و بیشتر با استفاده از ابزارهای آنلاین امکان‌پذیر است. برای کودکانی که از این ابزارها و امکانات هستند، یادگیری ممکن است دشوار و غیرممکن باشد.
در کمپین حمایت تحصیلی، در کنار انجمن کودکان کار هستیم تا با تامین ابزارهای آموزش آنلاین مانند تبلت و موبایل‌های هوشمند و تامین هزینه برگزاری کلاس‌ها به پایداری مسیر رشد و یادگیری این کودکان کمک کنیم.


کمپین بامن بخوان

مخاطبین اصلی پروژه با من بخوان کودکان کار هستند. کودکانی که شاید کمتر فرصت یادگیری و شکوفایی را در جامعه ما داشته باشند. در این پروژه با تامین امکانات آموزشی، زمینه تقویت سوادپایه این کودکان فراهم شده است.
با من بخوان با همکاری انجمن کودکان کار و موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان، هم اکنون در حال اجرا است و شامل برگزاری کلاس های بلندخوانی، گفتگو و نمایش برای بیش از 200 کودک کار است.
با امید به روزی که، هیچ کودکی در این سرزمین از نعمت آموزش های با کیفیت و استاندارد محروم نباشد و بتواند در ساختن آینده‌ای درخشان برای خود و سرزمین مان نقش آفرینی کند. همکاران سیستم به عنوان حامی این طرح در کنار انجمن حمایت از کودکان کار قرار گرفته است.


ساخت مدرسه برای کودکان آسیب دیده سیستان و بلوچستان

وقوع سیل در استان سیستان و بلوچستان در اسفندماه 98 متاسفانه خسارات سنگینی را به منطقه و ویژه به مناطق روستایی وارد کرد. در زمان وقوع بلایای طبیعی، به طور معمول اولویت با تامین تجهیزات و زیرساخت‌های مربوط به نیازهای اولیه در منطقه حادثه دیده است و به مواردی همچون بازسازی زیرساخت‌های آموزشی کمتر پرداخته می شود. از این رو، همکاران سیستم داشت تا با همراهی همکارانی‌های علاقه‌مند، کمک‌های خود را به ساخت یک مدرسه با مساحت 100 متر و 2 کلاس درس تخصیص دهد. ساخت این مدرسه از اوایل سال 99 آغاز شده و با در نظر گرفتن شرایط ناشی از انتشار بیماری کووید-19 پیش‌بینی می‌شود تا انتهای سال به بهره‌برداری برسد.