سهامداران محترم؛
سال 1400، علیرغم شرایط اقتصادی و پاندمی کرونا، یک سال موفق دیگر برای همکاران سیستم بود. این موفقیت نه تنها حاصل شناخت دقیق و به‌هنگام نیازهای مشتریان و ارائه راهکار‌های مناسب برای پاسخگویی به نیاز آنان بوده، بلکه حاصل تحلیل و شناخت دقیق شرایط محیطی و روندهای پیش‌رو از مناظر مختلف بوده است که حاکی از وجود ظرفیت تفکر استراتژیک در کنار ظرفیت و زیرساخت‌های عملیاتی و فرهنگ سازمانی قوی در همکاران سیستم می‌باشد.
تحقق 103 درصدی سود خالص تلفیقی گروه که 49 درصد رشد نسبت به سال 1399 داشته، رشد 73 درصدی درآمدهای عملیاتی تلفیقی، در کنار 20 درصد افزایش تعداد کل مشتریان، بیانگر عملکرد موفق همکاران سیستم در این سال است. این موفقیت با اتکا به اعتماد سهامداران و مشتریان، منابع انسانی متمایز و شایسته، زیرساخت‌های توسعه‌یافته‌ای که در مسیر به‌روز رسانی مستمر قرار دارند و همچنین استراتژی‌های صحیحی که در سال‌های گذشته انتخاب شده بودند، حاصل گردید. با هدف پایداری مستمر، همکاران سیستم نه تنها مسیر موفقیت‌های سه دهه گذشته را ادامه داده بلکه با نگاه مثبت به آینده، استراتژی‌های اثربخشی را برای توسعه کسب‌وکار خود، تدارک دیده است.
در تحقق اهداف استراتژیک سال 1400، پیشرفت‌های قابل‌توجهی ایجاد شده است، اما از آنجا که همواره بالاترین انتظار را در تحقق این اهداف از خود داریم، لازم است با توجه به شرایط و نیز نو بودن این استراتژی ها، تمرکز، زمان و انرژی بیشتری را به این حوزه معطوف کنیم.
55 درصد از مشتریان جدید، محصولات راهکاران ابری را انتخاب نموده‌اند که حاکی از نفوذ مناسب محصولات مبتنی بر تکنولوژی ابری در کشور است، اما این موفقیت ما را راضی نکرده و به دنبال تحقق کامل استراتژی Cloud First هستیم. در راستای این استراتژی، شرکت ابرآمد جهت ارائه گسترده‌تر سرویس‌های حوزه ابری تأسیس شده است. در این شرکت در طی سال گذشته، تغییرات استراتژیکی ایجاد شده تا مطمئن شویم که در آینده نزدیک، موفقیت‌های جدی خلق خواهد کرد.
سال گذشته، ظرفیت بالایی از توسعه محصول همکاران سیستم، به تغییر تکنولوژی محصولات، تخصیص داده شد؛ بر این باوریم که این یکی از مهمترین سرمایه‌گذاری‌هایی است که آینده محصولات‌مان را تضمین می‌کند. زیرساخت “فانوس” و انتقال ماژول‌های پایه راهکاران به این زیرساخت، یکی از خروجی‌های بسیار ارزشمند این سرمایه‌گذاری است که در کنار تکمیل ویژگی‌ها، ما را به سمت نسل آینده محصولات2مان حرکت می‌دهد.
همچنین ایجاد «بازار همکاران سیستم » را که اولین Marketplace نرم‌افزارهای سازمانی در ایران است با موفقیت پیش برده‌ایم. بازار همکاران سیستم، محلی برای ارائه‌ی نرم‌افزارهای شرکای تجاری ما بر بستر راهکاران به مشتریان است که علاوه بر تکمیل سبد محصولی مشتریان و رضایت بیشتر آنها، باعث ایجاد سود مناسب در آینده برای همکاران سیستم، خواهد بود.
همکاران سیستم به عنوان پرچمدار صنعت تولید ERP در ایران، افتخار می‌کند که با تکیه بر کامل‌ترین سبد محصولی در بازار، پاسخگوی نیازهای متنوع و روزافزون شرکت‌های بزرگ، متوسط و کوچک در صنایع مختلف و همچنین اصناف می‌باشد. امروز، همکاران سیستم در بازار شرکت‌های بزرگ و صنایع استراتژیک کشور، دارای مزیت‌های رقابتی اساسی بوده و سهم بازار مناسبی از این صنایع را دراختیار دارد. اکنون حدود 85,000 مشتری در گستره بزرگی از صنایع و کسب‌و‌کارها، از راهکارهای همکاران سیستم استفاده می‌کنند. وقتی صحبت از این گستره می‌شود، از صنایع کلیدی گرفته مانند پتروشیمی، غذایی، دارویی، فلزات اساسی، پخش و خرده‌فروشی تا کسب‌وکارهای متوسط، کوچک و حتی اصناف مدنظر می‌باشند. ما در بسیاری از صنایع کلیدی کشور، سهم بازاری بیش از 50 درصد را به خود اختصاص داده‌ایم. بیش از 8,500 شرکت در حوزه راهکاران و راهکاران ابری، حدود 53,000 شرکت در حوزه محصول سپیدار و حدود 24,000 صنف نیز در حوزه نرم‌افزار دشت، مجموعه بزرگ مشتریان همکاران سیستم را تشکیل می‌دهند.
هسته متمرکز و قدرتمند تولید همکاران سیستم در کنار شبکه گسترده و کارآمد فروش، استقرار و پشتیبانی که مجموعه‌ای از شرکت‌های داخلی و شرکای تجاری، آن را تشکیل می‌دهند، تحت یک استاندارد، یک فرهنگ سازمانی و یک نام، گرد آمده‌اند. سال گذشته نیز با افزایش برون‌سپاری عملیات، موفق شدیم ضمن ایجاد محیط کسب‌وکاری بزرگ‌تر برای شرکای تجاریمان، با تبدیل بخش دیگری از هزینه‌های ثابت به هزینه‌های متغیر و افزایش اثربخشی، شرکت را در شرایط پایدارتری قرار بدهیم. سازمان کار مستعد و محیط کاری حرفه‌ای با تمرکز بر سرمایه‌های انسانی توانمند، برند تجاری و برند کارفرمایی مستعدی را ایجاد نموده است که نوید‌بخش توسعه مستمر و پایدار همکاران سیستم برای سهامداران، مشتریان و کارکنان این شرکت است.
در کنار تمام این موفقیت‌های کسب‌وکاری، همکاران سیستم با تعهد کامل به تمام اصول بنیادینی که مؤسسین شرکت از ابتدا برای آن تعیین کرده‌اند، همواره سردمدار شفافیت و سلامت کسب‌وکاری بوده است. انتخاب همکاران سیستم به عنوان یکی از 15 ناشر برتر بورس در سال 1400 و تنها شرکت بورسی در حوزه فن‌آوری اطلاعات، حاکی از اجرای بهترین شیوه‌های کاری در نظام حاکمیت شرکتی همکاران سیستم است.
همکاران سیستم، در حال حاضر رهبری محصول ERP را در ایران دارد. سال آینده، سال سرمایه‌گذاری بیشتر روی این رهبری محصولی برای 5 سال آینده، سال تداوم تمرکز بر رایانش ابری و خلق موفقیت‌های جدید در این زمینه و سال افزایش سطح خشنودی مشتریان خواهد بود و هیئت مدیره تمام تلاش خود را معطوف پیشبرد استراتژی‌های انتخاب شده، تقویت توان مدیریتی شرکت و توسعه کیفی سرمایه‌های انسانی و افزایش اثربخشی شرکت خواهد کرد و به‌عنوان تیمی منسجم، در کنار تیم قدرتمند اجرایی شرکت شامل مدیرعامل و معاونین وی، به راهبری کلان شرکت خواهد پرداخت