داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز


پارلا ایده‌پرداز در یک نگاه

شرکت پارلا ایده‌پرداز، ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای خلاقانه‌ی تبلیغاتی برای کسب‌وکارهای ایرانی و بین‌المللی است. سرویس‌هایی که پارلاایده پرداز به مشتریانش عرضه می‌کند عبارتند از: سمپلینگ، تحقیقات بازار، بازایابی دیجیتال، برگزاری رویداد، بازارپردازی و تبلیغات در نقطه‌ی خرید.

نیاز کسب‌وکار

شرکت پارلا ایده‌پرداز، به یک راهکار نرم‌افزاری یکپارچه و کارآمد نیاز داشت که بانک اطلاعاتی قابل اتکایی داشته باشد. راهکاری که در آن همه‌ی فعالیت‌های مجموعه به‌ویژه در بخش حقوق‌ودستمزد با سادگی و نظم بیش‌تری مدیریت شوند و دریافت گزارش‌های متنوع امکان‌پذیر باشد. به علاوه، امکان دسترسی به سیستم و کاربری آن در بستر اینترنت از هرمکان فراهم باشد.

بهره‌مندی از راهکاران ابری

خانم بزرگی مدیرمالی شرکت پارلا ایده‌پرداز می‌گوید: « به‌دلیل تعداد و تنوع مدل‌های منابع انسانی، موضوع حقوق‌ و دستمزد برای مجموعه‌ی ما اهمیت زیادی دارد. سیستمی که پیش از راهکاران ابری از آن استفاده می‌کردیم، پیچیدگی‌های زیادی داشت در نتیجه بسیاری از کارها مانند ورود اطلاعات بیمه به‌ شکل دستی انجام می‌شد. به‌کارگیری سیستم جبران خدمات راهکاران ابری، بسیاری محدودیت‌های ما را برطرف کرده است. افزون بر امکانات سیستم، ویژگی‌ در دسترس بودن آن در بستر اینترنت سبب شده است تا کاربران در خارج از دفتر مرکزی نیز بتوانند به سادگی با سیستم کار کنند. در نتیجه بهره‌وری آنان افزایش یافته است.»
موضوع انتقال اطلاعات از سیستم پیشین به سیستم جدید یکی از دغدغه‌های شرکت پارلا ایده‌پرداز بود. در زمان استقرار راهکاران ابری، شرکت همکاران سیستم بدون ایجاد وقفه در فرآیندها اطلاعات سیستم قبلی را منتقل کرد.
به گفته‌ی خانم بزرگی، مدیر مالی پارلا ایده پرداز؛ در این شرکت نیاز جدی به ساخت گزارش‌های منعطف و متنوع وجود داشت. به دلیل یکپارچگی سیستم‌های راهکاران ابری با یکدیگر و وجود ابزار قدرت‌مند گزارش‌سازی «کاوشگر»؛ در این سیستم امکان دریافت گزارش‌های متنوع از بخش‌های مختلف وجود دارد. به‌علاوه‌ به کمک سادگی کاربری ابزار «کاوشگر»؛ به راحتی می‌توان گزارش‌های موردنیاز را در سیستم ایجاد کرد.
افزون بر مزیت‌هایی که به آن‌ها اشاره شد؛ خرید سیستم‌های راهکاران ابری و کاهش هزینه‌های راه‌اندازی و زیرساختی برای شرکت پارلا ایده پرداز، بخش زیادی از هزینه‌ها را کاهش داده است. خانم بزرگی معتقد است مدل‌های هزینه‌ای در سیستم راهکاران ابری به مدیریت جریان نقدینگی در شرکت‌ها کمک می‌کند.
او هم‌چنین در زمینه‌ی موضوع امنیت اطلاعات در راهکاران ابری می‌گوید:

«پیشینه‌ و اعتبار شرکت همکاران سیستم، خیال ما را راحت کرده بود. اطمینان داشتیم همکاران سیستم قطعا زیرساخت‌های قابل اتکایی دارد و دلیلی برای نگرانی درمورد امنیت اطلاعات وجود ندارد.»