داستان موفقیت شرکت قطعه‌سازی مهارت

 

 

معرفی شرکت قطعه‌سازی مهارت

شرکت قطعه‌سازی مهارت از سال 1362 در زمینه تراشکاری و ریخته‌گری انواع بوش سیلندر خودرو فعالیت می‌کند. این شرکت اکنون بیش از 120 نفر پرسنل دارد.
قطعه‌سازی مهارت بیشتر از 6 ماه است که از سیستم‌های دفتر کل، دریافت پرداخت، فروش، تدارکات و لجستیک و جبران خدمات راهکاران ابری استفاده می‌کند.

 •  

  نیاز اصلی کسب‌و‌کار

  خانم مختاری؛ مدیرمالی شرکت می‌گوید: با توجه به بزرگ شدن مجموعه و پیچیدگی فعالیت‌ها، باید از سیستمی استفاده می‌کردیم که بتواند با اتوماتیک کردن فرایند‌ها و عملیات سازمان، حجم کارهای دستی را تا حد امکان کاهش دهد. در سیستم قبلی محدودیت‌هایی مثل عدم یکپارچگی انبار و واحد مالی یا چالش‌هایی که در سیستم حقوق و دستمزد و اتصال به سیستم تامین اجتماعی وجود داشت، تیم مالی را با دردسرهای زیادی مواجه می‌کرد. مثلا در سیستم حقوق و دستمزد همه عملیات مربوط به محاسبه نوبت کاری، تعریف عوامل حقوق و اضافه کاری را دستی انجام می‌دادیم.

خانم مختاری؛ مدیرمالی قطعه سازی مهارت:


امکاناتی مثل گزارش گیری‌های جامع و تنوع در تهیه گزارش‌ها در راهکاران ابری نسبت به سیستم قبلی بسیار حرفه‌ای تر و دقیق‌تر بود. همچنین یکی از چالش‌هایی که با سیستم قبلی داشتیم مسئله بکاپ‌گیری بود که باید خودمان به شیوه دستی این کار را انجام می‌دادیم. یعنی هر چند روز یکبار نیاز بود که یک نسخه از بکاپ را بر روی هارد نگهداری کنیم تا مشکلی ایجاد نشود. این موضوع ریسک زیادی داشت. ما همیشه نگران بودیم اگر به هر شکل اطلاعات‌مان از دست برود در بهترین حالت ممکن اطلاعات چند روز را از دست خواهیم داد. بنابراین همیشه باید مراقبت می‌کردیم بودیم بکاپ گرفتن از اطلاعات را فراموش نکنیم. با بکارگیری راهکاران ابری حالا همه موضوعات مربوط به نگهداری از زیرساخت و بکاپ گیری را به همکاران سیستم سپرده‌ایم و خیالمان راحت است که در هر شرایطی اگر اطلاعاتی از دست دهیم مشکلی پیش نمی‌آید.

 


راهکاران ابری، مزیت‌های زیر را هم برای ما ایجاد کرده است:

 

گزارش‌گیری
طراحی گزارش بر اساس نیازمندی‌های شرکت از دیگر امکانات راهکاران ابری است. اکنون این امکان را داریم که در هر بازه تاریخی، هر کالایی را در هر انباری که بخواهیم، بتوانیم موجودی آن را به شکل تعدادی و وزنی داشته باشیم. همچنین با استفاده از سیستم توانسته‌ایم برخی از فرایندها را بهبود دهیم مثلا در سیستم قبلی حواله فروش از انبار صادر می‌شد. یعنی انباردار آن را صادر می‌کرد و سپس حسابدار، فروش بر اساس آن فاکتور را صادر می‌کرد. به کمک راهکاران ابری این فرایند بهبود پیدا کرده است. به طوری که مسئول فروش حواله فروش را با قیمت صادر می‌کند، در ادامه، انباردار مجوز خروج را صادر می‌کند و در نهایت فاکتور توسط حسابداری فروش صادر می‌شود.
همچنین قابلیت قیمت گذاری رسید‌های انبار به شکل تجمیعی از دیگر امکانات مهم سیستم برای شرکت بود. این موضوع به ما کمک کرد با سرعت بیشتری بهای تمام شده محصولات را محاسبه کنیم.

 

کاهش هزینه‌ و پیاده سازی
قبل از خرید راهکاران ابری از شرکت‌های متعددی قیمت نرم افزار را استعلام گرفتیم، از نظر هزینه، با توجه به امکانات راهکاران ابری، این سیستم نسبت به نرم‌افزارهای دیگر به صرفه‌تر بود.
در آخر، نکته بسیار مثبتی که در این مدت از خدمات شرکت همکاران سیستم مشاهده کردیم؛ پشتیبانی خوب آنها در بحث استقرار نرم‌افزار است. به طوری که بارها و در زمان‌های مختلف با بخش استقرار تماس می‌گرفتیم و همیشه با صبر زیاد ما را راهنمایی کرده‌اند.

 

 • داستان موفقیت پایا پلیمر

  داستان موفقیت گروه صنعتی پایا پلاستیک پلیمر

  آقای قوام شیرازی مدیرمالی شرکت پایا پلاستیک پلیمر: با به‌کارگیری راهکاران ابری نیازی به تامین و تجهیز زیرساخت برای هر کدام از شرکت‌های زیرمجموعه نداشتیم. بنابراین برای ۴ شرکت زیرمجموعه روژین تاک چوب، نیلگون پاک سپهر، آشام آروین خاورمیانه و جام فرتاک پلیمر آینده، این سیستم را تهیه کردیم. از این طریق توانستیم شرکت‌های زیرمجموعه را به‌شکل یکپارچه مدیریت کنیم.

 • داستان موفقیت گرین توربین

  داستان موفقیت شرکت گرین توربین ماندگار

  آقای خزایی مدیر عامل شرکت گرین توربین ماندگار: همیشه حفظ امنیت اطلاعات سازمان، از دغدغه‌های اصلی ما بوده است. قطعا یکی از مهم‌ترین دلایل ما برای انتخاب سیستم راهکاران ابری اطمینان از حفظ امنیت داده‌ها و حذف دغدغه‌های ما در این زمینه بود. همچنین در رابطه با موضوعات پشتیبانی، کارشناسان همیشه در کمال خوشرویی و شکیبایی و با تسلط ما را راهنمایی کرده‌اند.

 • داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  داستان موفقیت شرکت مهندسی فکور بین الملل تهران (فیتکو)

  آقای بلوکی؛مدیر مالی شرکت فیتکو «با وجود تمام سیستم‌ها و نرم افزارهای که جهت حفظ امنیت اطلاعات شرکت در نظر گرفته‌ بودیم متاسفانه، تا کنون دوبار سرورهای ما به باج‌افزار آلوده شده و بخشی از اطلاعات شرکت از دست رفته بود. لذا با توجه به این که در بهترین حالت ممکن برای بحث امنیت اطلاعات ما از یک فرد بهره می گیریم در صورتی که در سیستم های رایانش ابری از یک تیم بهره گرفته می شود از طرفی هزینه تهیه نرم افزار ها و سخت افزار های امنیتی عموما بسیار بالاست که برای شرکت های معمولی توجیه اقتصادی ندارد. با توجه به این مسائل تصمیم گرفتیم یک بار برای همیشه احتمال وقوع این خطر را کاهش دهیم بنابراین از سیستم راهکاران ابری استفاده کردیم.

 • داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  آقای حسن زاده؛ مدیر مالی شرکت کربنات البرز به دلیل حجم بالای فعالیت ‌‌های سازمان، گزارش ‌‌گیری برای مدیران سازمان اهمیت زیادی داشت. از طرفی سازمان به سیستمی نیاز داشت که همه فعالیت ‌های سازمان را به صورت یکپارچه مدیریت کند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم از یک سیستم ERP استفاده کنیم که پاسخگوی نیاز سازمان باشد ولی به دلیل هزینه بالای تجهیز سرور و زیرساخت ‌های مورد نیاز، امکان خرید سیستم ERP نبود. راهکاران ابری با ارائه یک سیستم یکپارچه حرفه ‌ای و به صرفه، نیاز سازمان را کاملا پاسخ داد.

 • داستان موفقیت شرکت دنا بهریز

  داستان موفقیت شرکت دنا بهریز

  آقای جهانگیر: «دفتر برنامه‌ریزی و انبار شرکت در محل کارخانه در شهرستان تاکستان قرار دارد و دفتر مرکزی شرکت در تهران است. علاوه بر سهولت دسترسی در لحظه به سیستم در نقاط مختلف جغرافیایی، امکاناتی مانند مدیریت پیام و پیوست اسناد، تاثیر زیادی در کاهش خطاها و افزایش هماهنگی بین واحدها و کاربران بین کارخانه و دفتر مرکزی داشته است.»

 • داستان موفقیت ساطی رود

  داستان موفقیت شرکت ساطی رود

  یک مزیت اصلی راهکاران ابری این است که در هر جایی که امکان دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد در داخل یا خارج از سازمان، می‌توانیم از سیستم استفاده کنیم. با توجه به اینکه برخی از مدیران ما، ایران نیستند امکان دسترسی آن­ها به سیستم به راحتی امکان­‌پذیر است در صورتی‌که قبلا باید مرتبا گزارش‌­های مورد نظرشان ایمیل یا فکس می­‌شد.

 • داستان موفقیت شرکت ویندآور

  به گفته‌ی خانم خضوعی ابیانه یکپارچگی سیستم‌های راهکاران ابری نه تنها به بهبود فرایندهای داخلی شرکت کمک کرده است بلکه در افزایش بازده، بهبود فرایندهای داخلی و کاهش قابل‌توجه هزینه‌ها تاثیر زیادی داشته است. هم‌اکنون فعالیت‌های واحد مالی در مقایسه با گذشته با تعداد نفرات کمتری انجام می‌شود. امکان تعریف سطوح دسترسی و طبقه‌بندی اطلاعات و گزارش‌ها نیز از مهم‌ترین ویژگی‌های کاربردی سیستم راهکاران ابری است.

 • داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز

  داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز

  خانم بزرگی مدیرمالی شرکت پارلا ایده‌پرداز می‌گوید: «پیشینه‌ و اعتبار شرکت همکاران سیستم، خیال ما را راحت کرده بود. اطمینان داشتیم همکاران سیستم قطعا زیرساخت‌های قابل اتکایی دارد و دلیلی برای نگرانی درمورد امنیت اطلاعات وجود ندارد.»

 • داستان موفقیت شرکت آریان فولاد غرب

  داستان موفقیت شرکت آریان فولاد غرب

  به گفته آقای گلزار، یکی از مزیت‌های اصلی این راهکار، خدمات پشتیبانی آن است: «بعد از قراردادن تیکت، بدون اینکه پشت صف پشتیبانی باشید در کوتاه‌ترین زمان کارشناسان با ما تماس می‌گیرند و در همان روز مشکل برطرف می‌شود. تسلط و توانمندی کارشناسان روی سیستم ها مشکل را همان بار اول رفع می‌کند و در صورت نیاز به ایجاد تغییر در سیستم، فرایند انجام این کار خیلی راحت است.»

 • داستان موفقیت شرکت آینده‌سازان دانش و فناوری تمیم

  داستان موفقیت شرکت آینده‌سازان دانش و فناوری تمیم

  در آغاز فعالیت کسب‌وکار، مدیریت منابع و هزینه‌ها برای ما اهمیت زیادی داشت و با توجه به شناختی که از فناوری رایانش ابری داشتیم، ترجیح دادیم از راهکاران ابری استفاده کنیم تا بتوانیم علاوه بر تخصیص ظرفیت منابع انسانی متخصص و زیرساخت‌هایمان به فعالیت اصلی مجموعه، انعطاف‌پذیری مالی شرکت را هم افزایش دهیم.