شبکه دانش

زبان برنامه‌نویسی R
۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶

چگونه زبان برنامه‌نویسی R به یک پدیده‌ی جهانی در حوزه‌ی داده‌کاوی و تحلیل‌های پیشرفته تبدیل شد؟

  دسته بندی: مقاله

در مقاله‌های پیشین، بازار جهانی نرم‌افزارهای تحلیلی پیشرفته و همچنین جایگاه و اهمیت زبان برنامه‌نویسی R در این بازار را بررسی کردیم. همان‌طور که در روندهای جهانی اشاره شد، زبان برنامه‌نویسی R در سال‌های اخیر به پرکاربردترین زبان برنامه‌نویسی دنیا در حوزه‌ی داده‌کاوی و یادگیری ماشینی تبدیل شده است و متخصصین داده (Data Scientists) بیش از هر ابزار و زبان دیگری، از R برای حل مسائل کسب‌و‌کار و انجام پژوهش‌های خود در بخش یادگیری ماشینی استفاده کرده‌اند.

ادامه مطلب

راهکارهای نرم‌افزاری ERP برای شرکت‌های متوسط و کوچک
۱۴ فروردين ۱۳۹۶

راهکارهای نرم‌افزاری ERP برای شرکت‌های متوسط و کوچک

  دسته بندی: رایانش ابری (Cloud)

نرم‌افزار مدیریت منابع سازمانی (ERP) راهکاری برای برنامه‌ریزی و کنترل فعالیت‌های اصلی سازمان به شمار می‌رود. مفهوم ERP از آغاز پیدایش آن از سال۱۹۹۰ تاکنون تغییرات زیادی داشته و مسیر رو به بهبودی را طی می‌کند. با این حال این تصور وجود دارد که راهکارهای ERP برای سازمان‌های کوچک و متوسط مناسب نیستند و تنها سازمان‌های بزرگ می‌توانند از منافع آن بهره‌مند شوند. این تصور بر این پیش‌فرض استوار است که استفاده از ERP نیازمند صرف هزینه‌های بالای زیرساختی و سخت‌افزاری است و برای نگهداری آن به نیروهای متخصص مستقر در سازمان نیاز است.

ادامه مطلب

۵ فروردين ۱۳۹۶

مروری بر سیر پیشرفت «تحلیل‌های پیشرفته و هوشمندی کسب‌و‌کار» در سال ۲۰۱۶

  دسته بندی: هوشمندی تجاری

 صنعت فناوری اطلاعات (IT) همواره تحت تأثیر روندهای پیشرفت تکنولوژی و تجاری بوده است. در سال‌های اخیر، روندهای جدیدی ظهور یافته‌‌اند که تأثیر قابل‌توجهی بر فعالیت‌های سازمان‌‌ها و ارتباطات و تعاملات آن‌ها داشته‌اند. این روندها که در ۹ حوزه اصلی دسته‌بندی می‌شوند و به روش‌های گوناگون استراتژی‌‌ها، عملیات و سرمایه‌‌گذاری‌‌های سازمان‌‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهند را «فراروند»های حوزه فناوری اطلاعات می‌نامند. این فراروندها عبارتند از:

ادامه مطلب

۲۹ اسفند ۱۳۹۵

داستان موفقیت شرکت سهند نفت ایران

  دسته بندی: داستان موفقیت مشتریان

مشتری: شرکت سهند نفت ایران
کسب‌و‌کار: بازرگانی
صنعت: نفت

ادامه مطلب

۲۵ اسفند ۱۳۹۵

داستان موفقیت شرکت بیمه کوثر

  دسته بندی: داستان موفقیت مشتریان

مشتری: بیمه کوثر
کسب‌و‌کار: خدماتی
صنعت: بیمه

ادامه مطلب

نرم‌افزارهای تحلیل پیشرفته و داده‌کاوی
۲۰ بهمن ۱۳۹۵

مطرح‌ترین نرم‌‌افزارها در حوزه تحلیل‌های پیشرفته و داده‌کاوی کدامند؟

  دسته بندی: هوشمندی تجاری

بر اساس آخرین گزارش‌های موسسات تحقیقاتی معتبر بین المللی، بازار جهانیِ هوشمندی تجاری در سال‌های اخیر رشد و تغییرات بسیاری داشته‌اند. ایجاد فناوری‌های نوین IT در این زمینه سبب شده‌اند تا تولیدکنندگان نرم‌افزار، کاربردهای جدیدی را برای کسب‌و‌کارها و سازمان‌های انتفاعی و غیرانتفاعی مختلف در سراسر جهان فراهم کنند. 

ادامه مطلب

باج‌افزار چیست؟
۲۵ دى ۱۳۹۵

باج‌افزار چیست؟

  دسته بندی: امنیت

باج‌افزار‌ها یا Ransomwares نوع خاصی از بدافزار‌ها هستند که فایل‌های سیستم شما را رمزنگاری کرده و در قبال رمزگشایی و بازیابی داده‌ها از شما درخواست پرداخت هزینه می‌­کنند. در بیش‌تر موارد به دلیل وجود تکنولوژی‌های پیشرفته‌ی رمزنگاری در این نوع بدافزارها، رمزگشایی داده‌ها کار دشواری است.

ادامه مطلب

 راهکاران ابری
۲۹ آذر ۱۳۹۵

رایانش ابری در بازار راهکارهای سازمانی

  دسته بندی: رایانش ابری (Cloud)

در سال‌های اخیر، بازار خدمات رایانش ابری  در دنیا رشد قابل توجهی داشته است. براساس گزارش موسسه گارتنر، ارزش بازار رایانش ابری در سال ۲۰۱۲ بالغ بر ۶۰ میلیارد دلار بوده که پیش‌بینی می‌شود این رقم تا سال ۲۰۱۸ به بیش از ۱۶۰ میلیارد دلار برسد. از این رقم، خدمات مورد نیاز کسب‌وکارها و خدمات SaaS ،بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند. پیش‌بینی می‌شود هر یک از این دو بخش تا سال ۲۰۱۸ بیش از ۲۰ درصد رشد داشته باشند.

ادامه مطلب

۲۵ آذر ۱۳۹۵

داستان موفقیت خوراک دام و آبزیان مازندران

  دسته بندی: داستان موفقیت مشتریان

مشتری: خوراک دام و آبزیان مازندران
کسب‌وکار: تولیدی خوراک دام، طیور و آبزیان
صنعت:کشاورزی
راهکار: دفتر کل، انبار، دريافت و پرداخت، فروش، دارایی ثابت

در یک نگاه

مجتمع کارخانجات خوراک دام و آبزیان مازندران در سال ۱۳۷۴ با بهره‌برداری از خط تولید خوراک دام، طیور و آبزیان و با ظرفیت تولید ۳۹هزار تُن در سال (شامل ظرفیت اولیه ۶هزار تُن خوراک آبزیان) و خط غنی‌سازی کاه، افتتاح شد؛ در ادامه‌ی فعالیت از سال ۱۳۹۲، در خط تولید این کارخانه، تولید دان آماده‌ی طیور نیز راه‌اندازی شد.

ادامه مطلب

۲۰ آذر ۱۳۹۵

داستان موفقیت شرکت آرد کلاله

  دسته بندی: داستان موفقیت مشتریان

مشتری: شرکت آرد کلاله (سهامی خاص)
کسب وکار : تولیدی
راهکار: دفتر کل، دریافت و پرداخت، فروش داخلی، انیار وحسابداری انبار، پذیرش و نوزین

ادامه مطلب