شبکه دانش

نرم‌افزارهای تحلیل پیشرفته و داده‌کاوی
۲۰ بهمن ۱۳۹۵

مطرح‌ترین نرم‌‌افزارها در حوزه تحلیل‌های پیشرفته و داده‌کاوی کدامند؟

  دسته بندی: هوشمندی تجاری

بر اساس آخرین گزارش‌های موسسات تحقیقاتی معتبر بین المللی، بازار جهانیِ هوشمندی تجاری در سال‌های اخیر رشد و تغییرات بسیاری داشته‌اند. ایجاد فناوری‌های نوین IT در این زمینه سبب شده‌اند تا تولیدکنندگان نرم‌افزار، کاربردهای جدیدی را برای کسب‌و‌کارها و سازمان‌های انتفاعی و غیرانتفاعی مختلف در سراسر جهان فراهم کنند. 

ادامه مطلب

باج‌افزار چیست؟
۲۵ دى ۱۳۹۵

باج‌افزار چیست؟

  دسته بندی: امنیت

باج‌افزار‌ها یا Ransomwares نوع خاصی از بدافزار‌ها هستند که فایل‌های سیستم شما را رمزنگاری کرده و در قبال رمزگشایی و بازیابی داده‌ها از شما درخواست پرداخت هزینه می‌­کنند. در بیش‌تر موارد به دلیل وجود تکنولوژی‌های پیشرفته‌ی رمزنگاری در این نوع بدافزارها، رمزگشایی داده‌ها کار دشواری است.

ادامه مطلب

 راهکاران ابری
۲۹ آذر ۱۳۹۵

رایانش ابری در بازار راهکارهای سازمانی

  دسته بندی: رایانش ابری (Cloud)

در سال‌های اخیر، بازار خدمات رایانش ابری  در دنیا رشد قابل توجهی داشته است. براساس گزارش موسسه گارتنر، ارزش بازار رایانش ابری در سال ۲۰۱۲ بالغ بر ۶۰ میلیارد دلار بوده که پیش‌بینی می‌شود این رقم تا سال ۲۰۱۸ به بیش از ۱۶۰ میلیارد دلار برسد. از این رقم، خدمات مورد نیاز کسب‌وکارها و خدمات SaaS ،بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند. پیش‌بینی می‌شود هر یک از این دو بخش تا سال ۲۰۱۸ بیش از ۲۰ درصد رشد داشته باشند.

ادامه مطلب

۲۵ آذر ۱۳۹۵

داستان موفقیت خوراک دام و آبزیان مازندران

  دسته بندی: داستان موفقیت مشتریان

مشتری: خوراک دام و آبزیان مازندران
کسب‌وکار: تولیدی خوراک دام، طیور و آبزیان
صنعت:کشاورزی
راهکار: دفتر کل، انبار، دريافت و پرداخت، فروش، دارایی ثابت

در یک نگاه

مجتمع کارخانجات خوراک دام و آبزیان مازندران در سال ۱۳۷۴ با بهره‌برداری از خط تولید خوراک دام، طیور و آبزیان و با ظرفیت تولید ۳۹هزار تُن در سال (شامل ظرفیت اولیه ۶هزار تُن خوراک آبزیان) و خط غنی‌سازی کاه، افتتاح شد؛ در ادامه‌ی فعالیت از سال ۱۳۹۲، در خط تولید این کارخانه، تولید دان آماده‌ی طیور نیز راه‌اندازی شد.

ادامه مطلب

۲۰ آذر ۱۳۹۵

داستان موفقیت شرکت آرد کلاله

  دسته بندی: داستان موفقیت مشتریان

مشتری: شرکت آرد کلاله (سهامی خاص)
کسب وکار : تولیدی
راهکار: دفتر کل، دریافت و پرداخت، فروش داخلی، انیار وحسابداری انبار، پذیرش و نوزین

ادامه مطلب

۷ آذر ۱۳۹۵

داستان موفقیت دانشگاه سوره

  دسته بندی: اتوماسیون اداری، داستان موفقیت مشتریان

مشتری: دانشگاه سوره
راهکار: اتوماسیون اداری تحت وب و پرتال مکاتبات الکترونیک

ادامه مطلب

۲۲ آبان ۱۳۹۵

رایانش ابری (Cloud Computing) چیست؟

  دسته بندی: رایانش ابری (Cloud)

مقدمه

در سال‌های اخیر رایانش ابری (Cloud Computing) در حال تبدیل شدن به یک فناوری مهم در حوزه‌ی فناوری اطلاعات است. متخصصان این حوزه بر این باورند که رایانش ابری (Cloud Computing)، فرآیندها را در حوزه‌ی فن‌آوری اطلاعات دگرگون خواهد کرد.

ادامه مطلب

۱۶ آبان ۱۳۹۵

الگوریتم‌های داده‌کاوی

  دسته بندی: هوشمندی تجاری

براساس ارتباط‌هایی که داده‌کاوی با علوم مختلف برقرار کرده است، از الگوریتم‌ها و روش‌های بسیار متنوعی بهره می‌برد. طبقه‌بندی‌های مختلفی برای الگوریتم‌ها ارائه شده است. بر اساس مشهورترین طبقه‌بندی‌ها، این الگوریتم‌ها را می‌توان به دو دسته الگوریتم‌های توصیفی و الگوریتم‌های پیش‌بینی‌کننده تفکیک کرد. بر این اساس، برخی از مهم‌ترین الگوریتم‌های توصیفی به شرح زیر هستند:

ادامه مطلب

۳ آبان ۱۳۹۵

داده‌کاوی (Data Mining) چیست و چه کاربردهایی دارد؟

  دسته بندی: هوشمندی تجاری

همان‌گونه که در مقاله‌ی پیشین به آن اشاره شد، داده‌کاوی عبارت است از فرآیند اکتشاف الگو و روندهای منظم و پنهان در داده‌های بزرگ و توزیع شده، با استفاده از مجموعه وسیعی از الگوریتم‌های مبتنی بر علوم ریاضی و آمار. این الگوریتم‌ها معمولا بروی مقادیر عددی و غیرمتنی اعمال می‌شوند و برای داده‌های متنی، از الگوریتم‌های متن‌کاوی استفاده می‌شود. داده‌کاوی از علومی مانند هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی، آمار، پژوهش عملیاتی و مدیریت پایگاه‌های داده برای ساخت مدل‌ها و پاسخ به سوالات بهره می‌برد.

ادامه مطلب

۲ آبان ۱۳۹۵

داستان موفقیت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین

  دسته بندی: اتوماسیون اداری، داستان موفقیت مشتریان

  • مشتریاداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین
  • کسب‌و‌کار: دولتی 
  • راهکار: اتوماسیون اداری تحت وب و پرتال مکاتبات الکترونیک

سازمان مراتع و جنگل‌ها، متولی اصلی حفاظت و حمایت از منابع طبیعی کشور است و اداره‌ی قزوین، از زیرمجموعه‌های این سازمان به‌شمار می‌آید.

ادامه مطلب