برنامه‌ریزی فروش چیست؟ فاکتورها و مراحل برنامه‌ریزی فروش مویرگی

برنامه ریزی فروش چیست

راهنمای مطالعه برنامه‌ ریزی برای فروش چیست و چرا باید یک برنامه فروش منسجم داشته باشیم؟ اجزای برنامه‌ریزی برای فروش شامل چه مواردی است؟ برنامه‌ریزی فروش مویرگی چیست و نکاتی که از قبل باید به آن توجه کنیم مهم‌ترین فاکتورها برای برنامه‌ریزی فروش مویرگی مراحل مختلف برنامه‌ریزی فروش (با تاکید بر فروش مویرگی) برنامه‌ریزی فروش … ادامه

وفاداری مشتری و انواع آن چیست؛ روش‌هایی برای افزایش وفاداری مشتریان

وفاداری مشتری چیست

وفاداری مشتری یک رابطه احساسی پایدار بین مشتری و سازمان است و میزان تمایلات او به ارتباط مکرر با سازمان در مقابل دیگر رقبا را نشان می­‌دهد. روش‌های افزایش وفاداری مشتریان متفاوت است که هر کسب‌وکاری باید متناسب با استراتژی‌های خود انتخاب کند.

ارزیابی عملکرد ویزیتور؛ چگونه ارزیابی درستی از نیروهای فروش داشته باشیم؟

ارزیابی عملکرد ویزیتور و تیم فروش

گاهی اوقات ارزیابی عملکرد دو ویزیتور نشان می‌دهد که یکی از آنها موفقیت بیشتری در شاخص جذب مشتری داشته است. اما بررسی بیشتر نشان می‌دهد که موضوع و حوزه فعالیت یکی از آنها نسبت به دیگری پرچالش‌تر بوده است.

مامور پخش کیست؟ شرح وظایف توزیع‌کننده شرکت پخش

موزع کیست

اهمیت کار راننده پخش از چند جهت است. ابتدا آنکه به شکل مستقیم با مشتریان در ارتباط است. از این رو نحوه برخورد و برقراری ارتباط با مشتریان، فن بیان و چگونگی ارائه و تحویل کالا به مشتریان از جانب آنها بسیار مهم است. چرا که می‌تواند به شکل مستقیم بر عملکرد شرکت پخش تاثیر بگذارد.

ویزیتور کیست؟ وظایف، تکنیک‌ها و نقشه راه یک ویزیتور موفق

ویزیتور کیست و مهم‌ترین وظایف آن

اساسا فرآیند فروش و سیستم پخش مویرگی، به وسیله بازاریابی حضوری یا همان ویزیتوری آغاز می‌شود. ویزیتورها پس از معرفی محصولات به مشتریان، سفارشات آنها را دریافت و آنها را به دفتر مرکزی یا انبار ارسال می‌کنند. سپس کالای سفارش داده شده برای مشتری ارسال می‌شود.