کاربرد فناوری واقعیت مجازی در صنعت خرده فروشی

کاربرد فناوری واقعیت مجازی در صنعت خرده فروشی

جهان امروز ترکیبی از دنیای واقعی و مجازی است و سال‌هاست بسیاری از کسب‌‍وکارها از این موضوع به عنوان یک مزیت رقابتی بهره می‌برند. در این میان، بی‌تردید می‌توان صنعت خرده فروشی را یکی از این صنایع برشمرد.

نقش تحلیل داده و اینترنت اشیا در مدیریت زنجیره تامین

نقش تحلیل داده و اینترنت اشیا در مدیریت زنجیره تامین

ماهیت فناوری اینترنت اشیا به دلیل تولید حجم بالایی از داده‌های خام، تا حد زیادی وابسته به تحلیل کلان داده‌هاست. توانایی جمع‌آوری اطلاعات در زمان درست و تحلیل آنها، به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا بتوانند در کوتاهترین زمان ممکن، به رویداد‌ها و درخواست‌ها پاسخ دهند و چرایی، چگونگی و زمان یک اتفاق را به درستی شناسایی کنند.

کاربرد اینترنت اشیا در صنعت خرده فروشی

کاربرد فناوری iot در صنعت خرده فروشی

ترکیب اینترنت اشیا با صنعت خرده فروشی، به مدیران فروشگاه‌ها کمک می‌کند تا راه‌های تازه‌ای برای ایجاد ارتباط با مشتری بیابند، سفر مشتری را هدایت کنند، فرایند نگهداری محصول را بهبود دهند و با مشتریان تازه وارد ارتباط عمیق‌تری ایجاد کنند.

کاربرد هوش مصنوعی در صنعت خرده فروشی

کاربرد هوش مصنوعی در صنعت خرده فروشی

برای باقی ماندن در بازار پر رقابت شرکت‌های خرده فروشی ، از میان فناوری‌های مختلف، هوش مصنوعی جایگاه برجسته‌‌تری پیدا کرده است. الگوریتم‌های AI با تحلیل حجم قابل توجهی از داده‌های مشتریان، دید جامعی به شرکت‌های خرده فروشی ارائه می‌کنند.

کاربرد هوش مصنوعی در زنجیره تامین و لجستیک

کاربرد هوش مصنوعی در زنجیره تامین و لجستیک

هوش مصنوعی با شناسایی سریع انتظارات مشتری، سنجش بازار، بررسی حالت‌های مختلف شکست، بهینه‌سازی زنجیره‌های تامین داخلی و خارجی و تشویق و پرورش نیروی کار خلاق‌تر از طریق اتوماسیون‌سازی وظایف معمول، این پتانسیل را دارد که به کسب‌وکارها کمک کند تا بهترین کالاهای ممکن را تولید کنند.

کاربرد تحلیل داده در فروش و خرده فروشی

کاربرد تحلیل داده در فروش و خرده فروشی

تحلیل داده؛ سبدی از ابزار‌ها، تکنیک‌ها و ظرفیت‌های سازمانی است که می‌تواند در اولین قدم، با شناسایی روند‌ها، الگو‌ها و روابط؛ به عنوان مبنایی دقیق برای تصمیم‌گیری به کسب‌وکار‌ها کمک کند.

انبار هوشمند چیست؟ روش هایی برای داشتن انبار مکانیزه

انبارداری هوشمند چیست؛ روش هایی برای داشتن انبار مکانیزه

انبار هوشمند یا انبار مکانیزه به آن دسته از انبارها گفته می‌شود که از فناوری‌های نوظهور و سیستم‌های خودکار برای ذخیره و جابجایی موجودی استفاده می‌کند. این انبارها به این دلیل که به حسگرها و سایر فناوری‌های دیجیتال متصل هستند، در مقایسه با انبارهای معمولی اثربخشی و کارایی بیشتری دارند.

با انواع روش های چیدمان کالا در انبار آشنا شوید

با انواع روش های چیدمان کالا در انبار آشنا شوید

چیدمان و قفسه بندی کالا چیزی فراتر از پیدا کردن قفسه‌های خالی در انبار و چیدن تصادفی محصولات در آن‌ها است. اگرچه این کار بر روی کاغذ به نظر ساده و قابل درک می‌آید اما نیازمند محاسبات پیچیده‌ای است

کاربرد هوش مصنوعی در انبارداری

هوش مصنوعی در انبارداری

هوش مصنوعی (AI) از جمله فناوری‌هایی است که به سرعت در حال رشد بوده و این پتانسیل را دارد که انقلاب بزرگی در حوزه‌های مختلف ایجاد کند و عملیات انبار نیز از این امر مستثنی نیست. در سال‌های اخیر، هوش مصنوعی راه خود را به عرصه لجستیک و زنجیره تامین باز کرده و مزایای زیادی را برای آن به ارمغان آورده است.

پروموتر کیست؟ نقش آن در افزایش فروش چیست؟

پروموتر کیست؟

پروموتر (Promoter) به فردی گفته می‌شود که کار پروموشن (Promotion) یا تبلیغ و ترویج را انجام می‌دهد. این فرد وظیفه دارد یک برند خاص را به مشتریان بالقوه معرفی کند، محصولات مختلف آن برند و ویژگی‌های منحصربه‌فرد هر یک را نشان بدهد و پاسخگوی پرسش‌های مشتریان باشد.