دسته بندی مشتریان چیست و چگونه به کسب‌وکار ما کمک می‌کند؟

دسته بندی مشتریان

به فرایند تحلیل مشتریان و قرار دادن آن‌ها در یک طبقه متفاوت براساس ویژگی‌های مشترک، دسته بندی مشتریان می‌گوییم. انجام این کار به بهینه کردن فرایندهای تبلیغات و تعامل با مشتریان کمک می‌کند.

چگونه مشتریان را قانع کنیم؟ 7 راهکار برای افزایش رضایت مشتریان

افزایش رضایت مشتریان

برای جلب رضایت مشتریان روش‌ها و متدهای مختلفی پیشنهاد می‌شود. اما یکی از فاکتورهای اصلی در جلب رضایت مشتریان، بررسی نظرات آنها و دریافت بازخورد است. ما در ادامه به 7 راهکار مهم اشاره کرده‌ایم.

رضایت مشتری چیست و چگونه رضایت مشتریان را اندازه‌گیری کنیم؟

رضایت مشتریان

سنجش رضایت مشتری اولین گام برای افزایش آن است. تا زمانی که قادر باشید رضایت مشتری را افزایش دهید، می‌توانید جایگاهتان را در بین رقبا تثبیت کنید. بر اساس آمارها، 73 درصد از شرکت‌هایی که سطح رضایت مشتریانشان بیشتر است، از دیگر رقبایشان سودآوری بیشتری دارند.

FMCG چیست و آنچه در مورد کالاهای تند مصرف باید بدانید

fmcg چیست

کالاهای تند مصرف (FMCG) اغلب در تعداد بالایی تولید و عرضه می‌شوند زیرا تقاضا برای آن‌ها زیاد است. سود حاصل از فروش هر یک از این کالاها به تنهایی قابل توجه نیست، اما همین تولید و عرضه و فروش بالا طی زمان کوتاه، تولید کالاهای تند مصرف را سودمند کرده است.

پورسانت فروش چیست؟ چگونه پورسانت را محاسبه کنیم؟

پورسانت چیست

پورسانت فروش یا کمیسیون فروش، مبلغی از سود یا مبلغ فروش است که به شخص مشارکت‌کننده پرداخت می‌شود. وقتی تیم فروش شما یک دستگاه به ارزش 200 میلیون تومان می‌فروشد، به ‌تناسب توافق قبلی بین شما و تیم فروش، مبلغی از این فروش (مثلا 20 میلیون تومان) به تیم فروش تعلق می‌گیرد که به آن پورسانت فروش می‌گوییم.