۸۵ درصد سازمان‌های خاورمیانه قصد خرید ابزارهای مجازی را دارند

۸۵ درصد سازمان‌های خاورمیانه قصد خرید ابزارهای مجازی را دارند

همکاران سیستم- شرکت HP با همکاری Coleman Research Group مرکز جدیدی در منطقه خاورمیانه راه‌اندازی کرده است که بر اساس آن سازگاری هرچه بیشتر خدمات و ابزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری در منطقه سنجیده می‌شود.

طبق نتایج حاصل از نظرسنجی جدید انجام شده روی شرکت‌ها و سازمان‌های خاورمیانه، ۸۵ درصد آن‌ها قصد دارند طی ۱۲ ماه آتی خدمات و ابزارهای پردازش ابری را در اختیار بگیرند که این ابزار‌ها می‌تواند کاربرد عمومی، خصوصی و یا ترکیبی داشته باشد.

 «عیاد شهابی» مدیر ابزارهای سازمانی شعبه HP در خاورمیانه در این باره توضیح داد: «بیش از ۷۰ درصد سازمان‌های حاضر در این نظرسنجی اعلام کردند که قصد سرمایه‌گذاری روی حوزه فناوری‌های پردازش ابری و ارتقای زیرساخت‌های خود را دارند و بر این اساس می‌توانند زیرساخت‌های خود را به صورت سرویس، پلتفورم‌های به عنوان خدمات یا ابزارهای به عنوان خدمات در اختیار کاربران بگذارند. بزرگ‌ترین اتفاق پیش‌رو در این زمینه نگاه مثبت سازما‌ن‌ها برای در اختیار گرفتن ابزارهای اتوماسیون است».

طبق آمار موجود، ۲۷ درصد شرکت‌کنندگان در نظرسرنجی یاد شده اعلام کرده‌اند که سرمایه‌گذاری آن‌ها در بخش ابزار‌ها و خدمات موبایلی صورت خواهد گرفت. شرکت‌ها به طور کلی به دنبال نحوه به کارگیری ابزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری موبایلی هستند تا آن‌ها را در محیط کاری، خدمات ویژه مشتریان و خدمات شهروندی ارایه دهند.

به گفته شرکت HP از هر ۱۰ شرکت و سازمان فعال در خاورمیانه ۴ شرکت اعلام کرده‌اند که قصد سرمایه‌گذاری روی ابزار‌ها، سیستم‌های اتوماسیون و نرم‌افزار‌ها را دارند و تلاش می‌کنند این فرایند را با نحوه انتقال فعالیت‌های خود به ابزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری بسنجند.

itp