۶۵ درصد مدیران منابع انسانی به دنبال متخصصان نرم‌افزارهای متن‌باز

۶۵ درصد مدیران منابع انسانی به دنبال متخصصان نرم‌افزارهای متن‌باز

همکاران سیستم- شرکت Dice از بزرگترین توسعه‌دهندگان فناوری در جهان با همکاری بنیاد لینوکس «گزارش مشاغل متن‌باز ۲۰۱۶» را منتشر کرد. بر اساس بررسی جدید این دو مرکز ۶۵ درصد مدیران منابع انسانی در سازمان‌ها اعلام کردند استخدام نیروهای متخصص در حوزه نرم‌افزارهای متن‌باز طی شش ماه آتی بیش از دیگر بخش‌های کسب و کار آنها صورت می‌گیرد.

به گزارش وبسایت Zdnet، به گفته این افراد طی شش ماه آینده ۷۹ درصد مدیران مربوط به استخدام کارمندان جدید می‌کوشند به هر شکل کارمندان کنونی با تخصص نرم‌افزارهای متن باز را حفظ کنند.

البته باید توجه داشت که این فرآیند فقط مربوط به شرکت‌های غیر لینوکسی نمی‌شود که توجه ویژه به متخصصان متن‌باز کرده‌اند. به عنوان مثال شرکت SUSE که از بزرگترین توزیع‌کنندگان لینوکس در جهان محسوب می‌شود، هم‌اکنون ۱۰۲ فرصت شغلی با این تخصص را باز کرده است. این مرکز به دنبال توسعه‌دهندگان OpenStack، مهندسان نرم‌افزارهای ذخیره‌ساز داده، متخصصان سیستم Docker، و مدیران توسعه دهنده لینوکس می‌گردد.

دیگر شرکت‌ها از جمله Canonical، Red Hat، IBM و اوراکل که در زمینه لینوکس فعالیت می‌کنند نیز در خارج از فضای این پلتفرم و به دنبال کارشناسان نرم‌افزاری در حوزه متن‌باز هستند.

شرکت Dice و بنیاد لینوکس در بیانیه خود اعلام کردند: «استخدام استعدادهای حوزه متن‌باز به اولویت اصلی مدیران منابع انسانی تبدیل شده است که به دنبال جذب استعدادهای حوزه فناوری هستند. مدیرانی که وظیفه استخدام کارمندان جدید را برعهده دارند، به دنبال اعتبار بیشتر برای آموزش‌ کارمندان در این زمینه هستند».