مونیخ با سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیون یورویی لینوکس را کنار می‌گذارد

همکاران سیستم- شهر مونیخ در آلمان که زمانی یکی از بزرگترین توسعه‌دهندگان سیستم‌های نرم‌افزار متن‌باز بود هم‌اکنون به این نتیجه رسیده است که می‌بایست بار دیگر به سیستم عامل ویندوز رجوع کند.
به گزارش وب‌سایت Zdnet، بر اساس آخرین تصمیمات اتخاذ شده قرارشده است سیستم عامل «ویندوز ۱۰» روی بیش از ۲۹ هزار دستگاه رایانه شخصی در شورای شهر مونیخ نصب شود و این انتقال نرم‌افزاری بزرگ در حالی اتفاق می‌افتد که سازمان‌های دولتی مونیخ برای بیش از یک دهه از لینوکس بهره می‌بردند.
تغییر سیستم‌های عامل سازمان‌های دولتی مونیخ از سال ۲۰۲۰ آغاز می‌شود و پیش‌بینی شده است که این طرح جامع در اواخر سال ۲۰۲۲ میلادی یا اوایل سال ۲۰۲۳ میلادی به اتمام برسد و هزینه اجرای طرح ۵۰ میلیون یورو برآورد شده است.
مونیخ یکی از بزرگترین توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای متن‌باز در جهان محسوب می‌شود و بر اساس تصمیمات دولتی آن در سال ۲۰۰۳ میلادی تصمیم بر آن شد که تمام دسکتاپ‌های دولتی این شهر به سیستم عامل لینوکس مجهز شوند و نسخه‌ ویژه‌ای از این نرم‌افزار متن‌باز موسوم به LiMux روی آن نصب شود.
«دیِتر رِیتر» شهردار مونیخ اعلام کرد که انتقال سیستم‌های عامل به ویندوز ۱۰ یکی از اقدامات لازم برای آنها محسوب می‌شود و مدیریت رایانه‌های شهری را آسان می کند. او گفت که با انتقال سیستم‌ها به ویندوز ۱۰ شورای شهر مونیخ دیگر نیازمند آن نخواهد بود که به صورت همزمان دو سیستم عامل را در کنار یکدیگر استفاده کند.