مدیر عامل مایکروسافت: ویندوز ۸ کسب و کار‌ها را شیفته خود خواهد کرد

همکاران سیستم- استیو بالمر، مدیر عامل شرکت مایکروسافت در مراسم عرضه ویندوز ۸ گفته این سیستم عامل به خاطر ویژگی‌ها و قابلیت‌های امنیتی پیشرفته‌ای که دارد، نظر کسب و کارهای کاربر را نیز به خود جلب خواهد کرد.
به گزارش وب سایت cio، مدیر عامل مایکروسافت در مراسم معرفی ویندوز ۸ اشاره چندانی به کاربری ویندوز ۸ برای کسب و کارهای تجاری نکرده و فقط به ذکر این نکته اکتفا کرده بود که این کسب و کار‌ها به خاطر قابلیت‌های امنیتی این سیستم عامل شیفته آن خواهند شد. استیو بالمر در این باره گفته ویندوز ابزار منحصر به فردی به کسب و کار می‌دهد که برای محافظت از داده‌های خود بدان نیازمندند و این‌‌ همان چیزی است که آن‌ها را به مایکروسافت متکی می‌کند. دپارتمان‌های آی تی کسب و کار‌ها به ما گفته‌اند ویندوز ۸ چیزی را که بدان نیازمندند بدان‌ها می‌دهد و در عین حال آن‌ها را قادر می‌کند تا به کارکنان خود اجازه دهند ابزار تحت ویندوزی را که واقعاً بدان نیازمندند، انتخاب کنند.
بالمر درباره قابلیت‌های ویندوز ۸ توضیح بیشتری نداده است، اما مایکروسافت در طول یک سال گذشته مطالب جسته و گریخته‌ای درباره این قابلیت‌ها منتشر کرده که به نظر می‌رسد بی‌ارتباط با اظهارات استیو بالمر نباشد. برخی از این قابلیت‌ها به شرح زیر است:
–    راهکارهای احراز هویت دو عاملی که مبتنی بر پلت فرم‌های معتبری است که با پردازنده‌های دستگاه‌های تحت ویندوز ۸ همگام شده است.
–    قابلیت‌های وی پی ان داخلی
–    سیستم بوت امن که بر مبنای فناوری TPM کار می‌کند. این راهکار باعث می‌شود راه اندازی سیستم عامل از روی نسخه اصلی نصب شده دچار اختلال نشود. سیستم بوت امن در واقع فرایندی است که نرم افزارهای ضدبدافزار را قبل از راه اندازی ویندوز فعال می‌کند و بدافزارهایی را که می‌کوشند این نرم افزار‌ها را غیرفعال کنند، از کار می‌اندازد.
–    داده‌های ذخیره شده از طریق این سیستم عامل به صورت خودکار رمزگذاری می‌شود.
–    رمزهای عبور تصویری. در این روش کاربر برای ورود به محیط ویندوز می‌تواند با تعیین نقاط خاصی از یک عکس از آن‌ها به عنوان رمز عبور استفاده کند. فقط کافی است هنگام ورود به محیط ویندوز یا به اصطلاح لاگ این (log in) نقاط تعیین شده بر روی عکس را به‌‌ همان ترتیبی که قبلاً انتخاب کرده، لمس کند.
بر اساس این گزارش، استیو بالمر در مراسم معرفی ویندوز ۸ وعده داده بزودی راهکارهای جدید مایکروسافت در زمینه پلت فرم‌های مدیریت منابع سازمانی (ERM) و مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) این شرکت که به مایکروسافت دینامیک معروف شده، اطلاعات بیشتری منتشر خواهد کرد. مدیر عامل مایکروسافت همچنین قرار است درباره نرم افزار شبکه بندی اجتماعی این شرکت که تحت فناوری پردازش ابری است و برای کسب و کارهای کاربر طراحی شده، اطلاعاتی ارائه کند. این نرم افزار یامر نام دارد و مایکروسافت وعده داده آن را با پلت فرم‌های دینامیک، شیرپوئینت، آفیس و لینک یکپارچه خواهد کرد.