مدیرعامل کاسپراسکی: اپل از نظر امنیتی 10 سال از مایکروسافت عقب‌تر است

همکاران سیستم- مدیر عامل شرکت کاسپراسکی که یکی از فروشندگان مطرح نرم‌افزارهای امنیتی و آنتی ویروس است اخیراً در مصاحبه‌ای گفته است اپل از نظر امنیتی 10 سال از مایکروسافت عقب‌تر است. وی در این مصاحبه هشدار داده است که هجوم بدافزارها به سوی سیستم عامل مک در حال افزایش است و اپل باید نسبت به این حملات سریع‌تر واکنش نشان دهد.

به گزارش وب سایت eweek، یوجین کاسپراسکی، موسس و مدیرعامل شرکت کاسپراسکی گفته است وقتی پای مسائل امنیتی و حمله بدافزارها به میان می‌آید شرکت اپل حداقل یک دهه از مایکروسافت عقب‌تر است. وی در مصاحبه با نشریه «computer Business Review» در نمایشگاه «Info Security 2012» اظهار داشته است که اپل باید شیوه واکنش خود به حمله بدافزارهایی مثل «فلش بک» را تغییر دهد.

پژوهشگران شرکت کاسپراسکی نیز اعلام کرده‌اند که بدافزار فلش بک هم اکنون بیش از 600 هزار رایانه تحت مک را در سراسر دنیا آلوده کرده است و احتمالاً در چند هفته آینده کاربران بیشتری را دچار مشکل خواهد کرد. براساس این گزارش، حمله بدافزار فلش بک نه تنها باعث از بین رفتن اسطوره آسیب‌ناپذیری مک شده است، بلکه اپل را نیز به خاطر واکنش کندی که به این مسئله نشان داد، آماج حملات و انتقادات کوبنده‌ای قرار داده است.

مدیرعامل کاسپراسکی هشدار داده است که در شرایطی که نظر هکرها و مهاجمان اینترنتی بیش از همیشه به محصولات اپل جلب شده است، این شرکت باید شیوه برخورد خود با مشکلاتی از این دست را تغییر دهد.

وی گفته است: «مک! به دنیای مایکروسافت خوش آمدی. دنیایی که پر از بدافزار است. حالا اپل وارد همان دنیایی شده که مایکروسافت بیش از ده سال است وارد آن شده است: دنیای به روز کردن نرم‌افزارها، عرضه بسته‌های امنیتی مکمل و غیره»

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *