شرکت SAP بیش از ۲ هزار نفر از کارکنان خود را اخراج می‌‏کند

شرکت SAP بیش از ۲ هزار نفر از کارکنان خود را اخراج می‌‏کند

همکاران سیستم- شرکت SAP قصد دارد در واکنش به تغییرات و شرایط بازار، بیش از دو هزار نفر از نیروی کار خود را اخراج کند.
به گزارش وب‏سایت zdnet به نقل از خبرگزاری رویترز، شرکت آلمانی SAP، یکی از عرضه‌‏کنندگان مطرح راهکارهای کسب و کار در سطح جهان قصد دارد ۲ هزار و ۲۵۰ مورد از فرصت‏‌های شغلی خود را حذف کند. شرکت SAP این کار را با هدف تغییر ساخت خود انجام می‌‏دهد.

بر اساس این گزارش، شرکت SAP در حال حاضر بیش از ۷۵ هزار نفر را در ۱۳۰ کشور جهان در استخدام خود دارد و حالا قصد حدود ۳ درصد از آن‌ها را اخراج کند. استفان ریس، رئیس بخش منابع انسانی شرکت SAP در این باره گفته است: این اقدام  واکنش شرکت به تغییر شرایط در بازار است. وی همچنین پیش‏بینی کرده است علیرغم اخراج بیش از ۲۲۰۰ نفر، در برخی مناطق فرصت‏‌های شغلی موجود در این شرکت افزایش خواهد یافت. حوزه‌‏هایی مثل پردازش ابری، پایگاه‏‌های داده هانا و توسعه‌‏دهنده نرم‌‏افزاری Concur از جمله بخش‌‏هایی است که فرصت‏‌های شغلی آن‌ها رو به افزایش است.

گفتنی است شرکت SAP سال گذشته شرکت Concur را در نوامبر سال گذشته به قیمت ۸. ۳ میلیارد دلار خریداری کرد. این شرکت صاحب پلت‏فرمی برای مدیریت هزینه‏‌ها و عملیات سفر است و طیف وسیعی از مشتریان، عرضه‏‌کنندگان خدمات و توسعه‌‏دهندگان نرم‌‏افزار را از طریق پایگاه‌‏های پردازش ابری به هم متصل می‌‏کند.